Początki - czyli tak to się zaczęło

Półkolonie

Początki, czyli tak to się zaczęło
Inicjatywa zorganizowania półkolonii dla dzieci ze szkoły podstawowej zrodziła się zimą, podczas trwania w salce parafialnej Turnieju Tenisa Stołowego. Prowadzące ten turniej panie: Elżbieta Dębska i Aneta Kolańczyk, uradziły przy kawie, że latem też zorganizują zajęcie dzieciom, ale takie, które byłoby skierowane także i do dziewczynek. Pomysł zyskał aprobatę proboszcza parafii św. Gotarda, ks. Bolesława Stefaniaka i 7 lipca 2008 półkolonie oficjalnie się rozpoczęły. Do grupy organizatorów dołączyła jeszcze Jadwiga Świderska i Grażyna Adamkiewicz i Jerzyna Bryła. Program był bogaty: zwiedziliśmy Kalisz z przewodnikiem PTTK Elżbietą Siarkiewicz, weszliśmy na wieżę ratuszową, zwiedziliśmy zabytkowy, drewniany kościółek św. Wojciecha na Zawodziu i przepięknie zrekonstruowane stare grodzisko. Wraz z pracownikiem Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, panią Anną Ważny, przemierzaliśmy ścieżki średniowiecznego grodu, z wieżami wartowniczymi, fosą, romańską kolegiatą św. Pawła, chatami rycerzy i rzemieślników. Udaliśmy się do Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Tam obejrzeliśmy wystawę czasową "Rycerze św. Floriana. Z dziejów Kaliskich Ochotniczych Straży Pożarnych." oraz dwie wystawy: historyczną i archeologiczną, poświęconą naszemu miastu, od początków jego powstania. Udało nam się również popłynąć po Prośnie łodzią św. Wojciecha i wybrać się na piknik do lasu.

Zabawa służy integracji na karuzeli w Parku Przyjaźni

Wspólna fotografia na wieży ratuszowej

Patrzmy czy wróg nie nadciąga

Cała grupa na tle dawnego budynku straży pożarnej w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej