20 września 2015

XXV Niedziela zwykła

1.     Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, które mają w tym roku przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii będzie dzisiejszą niedzielę - 2o września o godz. 10.45 w naszym kościele.

2.     W sobotę 26 września przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Piwnicach - ul. Wykopaliskowa obędzie się w godz. 10-15 festyn rodzinny w ramach projektu Zdrowy Kalisz. W ramach festynu będą: pokazy ratownictwa medycznego i porady dietetyków, konsultacje logopedyczne oraz wad postaw, pokazy wokalno muzyczne dzieci, zabawy sportowe, degustacje zdrowej żywności. Zapraszamy.

3.     Polecamy prasę katolicką: nowy numer Niedzieli i Przewodnika Katolickiego oraz kalendarze w cenie 5 zł - które są cegiełką na Seminarium Duchowne.

Niedziela 13 września 2015

XXIV Niedziela zwykła

1.    W dniach od 13 do 19 września będziemy przeżywać V Tydzień Wychowania. W tym roku odbywa się on pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Chcemy zwrócić uwagę nie tylko na to, w co człowiek wierzy, co myśli, co czuje, ale także ku jakim wartościom chce zmierzać i w oparciu o co buduje.

2.    Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci  i młodzieży, naszych  rodzin, nauczycieli i wychowawców i zapraszamy na różaniec i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 17.3o.

3.    W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 poświęcimy uczniom szkół podstawowych przybory szkolne i tornistry.

4.    Również w dzisiejszą niedzielę zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 16.oo

5.    W poniedziałek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża św. - msze św. o godz. 7.oo oraz o 18.oo.

6.    Spotkania Rodziny Felicjańskiej - we wtorek 15 września o godz. 16.oo w Piwonicach oraz w czwartek 17 września o godz. 15.3o w Kaliszu w Domu Sióstr.

7.    Zapraszamy do młodzież do udziału w kursie ewangelizacyjnym "Filip" w dniach od 25 do 27 września w Dobrzycy - informacje i zapisy u ks. Witolda.

8.    Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy zielonej w poniedziałek o godz. 18.oo w kościele.

9.    Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, które mają w tym roku przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę 2o września o godz. 1g0.45 w naszym kościele.

10.          W sobotę 26 września przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Piwnicach - ul. Wykopaliskwa obędzie się w godz. 10-15 festyn rodzinny w ramach projektu Zdrowy Kalisz. W ramach festynu będą: pokazy ratownictwa medycznego i porady dietetyków, konsultacje logopedyczne oraz wad postaw, pokazy wokalno muzyczne dzieci, zabawy sportowe, degustacje zdrowej żywności. Zapraszamy.

XXIII Niedziela zwykła

6 września 2015 r.

·       Serdecznie dziękujemy za ofiarowany w tym roku wieniec  żniwny, a także dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli oraz przygotowali nasze parafialne dziękczynienie za chleb i piękne spotkanie po Mszy św. w ubiegłą niedzielę.

·       Dziś pierwsza niedziela miesiąca - Bóg zapłać za ofiary składane po Mszach świętych jako Dar Serca.

·       Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo - serdecznie zapraszamy.

·       Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy II będzie w poniedziałek o godz. 18.oo w kościele.

·       zapisy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych będą w poniedziałek o godz. 19.oo w salce parafialnej.

·       Uroczystość Narodzenia Najśw. Maryi Panny przypada we wtorek 8 września - Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo.

·       Msza św. w trzecią rocznicę ingresu biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka będzie w Katedrze Kaliskiej w sobotę 12 września o godz. 18.3o

·       W niedzielę 13 września podczas Mszy św. o godz. 11.15 poświęcenie przyborów szkolnych i tornistrów dla dzieci.

·       W niedzielę 13 września zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 16.oo.

·       Pan Bóg wezwał wieczności: śp. Michała Rosiaka l. 35; śp. Ryszarda Woźniakowskiego l. 89; śp. Reginę Zarembe l. 90; śp. Kazimierza Kucharskiego l. 88 - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.