Wrzesień

Komunikaty parafialne na XXVI niedzielę zwykłą

25 września 2011

 1. W najbliższy wtorek Kościół w liturgii wspomina św. Wincentego a Paulo, kapłana, który całe swoje życie poświęcił służbie najuboższym.
 2. W czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Powierzajmy trudne sprawy i problemy aniołom, którzy są naszymi orędownikami przed Bożym tronem. Z okazji imienin Msza św. w intencji ks. Michała w czwartek o godz. 7.oo.
 3. W osobę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa Różańcowe. W sobotę Różaniec o godz. 17.3o. W niedziele o godz. 15.3o, a w ciągu tygodnia o godz. 17.3o. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, tym bardziej w tym roku ponieważ będzie to czas naszego bezpośredniego przygotowania do spotkania z Maryją w kopii cudownego obrazu.
 4. W dalszym ciągu po Mszach św. można zaopatrzyć we flagi, dekoracje okien i lampiony, którymi wyjdziemy na powitanie Maryi.
 5. Pod chórem na stoliku są składanki z obrazkiem Matki Bożej Częstochowskiej, można wziąć, przeczytać, wpisać odpowiednie postanowienie, które złożymy w dzień Nawiedzenia jako Dar Duchowy.
 6. Dziś o godz. 17.oo pragniemy spotkać się z mieszkańcami bloków przy Nowym Świecie i ul. Handlowej na zapleczu bloku nr 31, natomiast o godz. 17.3o z mieszkańcami bloków Ułańska 2-4, Rumińskiego 6-12 oraz 13-15-17 przy bloku 6-12. Drugie spotkanie o godz. 17.oo z mieszkańcami ul. Słowiańskiej przy nr 72 oraz o 17.3o z mieszkańcami ul. Celtyckiej przy nr 49. Trzecie spotkanie o godz. 17.oo przy ul. Kubusia Puchatka przy nr 14, natomiast o godz. 17.3o przy ul. Baśniowej nr 19.
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w poniedziałek 26 września o godz. 16.oo – serdecznie zapraszamy.
 8. Na cmentarzu parafialnym zostało położone kolejne ponad 200 metrów kwadratowych kostki wzdłuż chodnikow, została również odprowadzona woda od ostatniej studni przy końcu cmentarza, ale w dalszym ciągu prosimy o umiejętne korzystanie z wody, o niezostawianie ścierek i różnych przedmiotów w studzienkach. Prosimy również o wnoszenie opłat cmentarnych za zaległe lata jaki i zaległych opłat za wybudowane nagrobki-pomniki. Kostka będzie położona również wzdłuż środkowego chodnika. W najbliższych dniach planujemy usuną niektóre drzewa na cmentarzu, a które otrzymaliśmy zezwolenie od Ochrony Środowiska.
 9. Trwają prace przy badaniu drewna tzw. ekspertyzy przy całym kościele św. Wojciecha na Zawodziu, bez których nie można prowadzić dalszych prac konserwatorskich, jak i prace nad kosztorysem. Te wszystkie prace będą nas kosztowały ponad 20 tysięcy i to musi być zapłacone przez parafię – dlatego proszę o ofiary na ten cel w miarę możliwości. Kochani nie wystarczy mówić, że kochamy ten kościółek, szczycimy się nim, że jest perełką Zawodzia i Kalisza, ale trzeba należycie dbać i konserwować go.
 10. Tym wszystkim którzy piszą, że jest trudny dostęp do Ks. Proboszcza przypominam, że urzęduje w kancelarii w poniedziałki i wtorki w na każde życzenie już od 22 lat.
 11. Polecamy prasę katolicką: Tygodnik Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

Komunikaty parafialne

XXVI niedziela zwykła

11 września 2011

1. Dziś o godz. 10.3o w kościele pierwsze spotkanie organizacyjne dla Rodziców w sprawie pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. Rodziców, którzy pragną przygotować swoje dzieci do pełnego uczestnictwa we Mszy św. i współpracować z siostrą katechetką oraz kapłanami w tym przygotowaniu, serdecznie zapraszamy.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo katecheza parafialna dla uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych. Przypominamy, że ta katecheza parafialna raz w miesiącu jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła jako katolicy. Natomiast katecheza parafialna dla klas III ponadgimnazjalnych będzie za tydzień (18 IX) po Mszy św. o 16.oo.

3. W nawiązaniu do listu Episkopatu z ubiegłej niedzieli – od poniedziałku, tj. 12 września rozpocznie się Tydzień Wychowania pod hasłem: Wszyscy zacznijmy wychowywać.

 1. w poniedziałek (12 IX) serdecznie zapraszamy na godz. 18.oo Rodziców i dzieci w sposób szczególny z klas II i III szkoły podstawowej i klas starszych.
 2. we wtorek (13 IX) Różaniec Fatimski o godz. 18.oo a wcześniej o godz. 17.3o Msza św. – wychowanie przez modlitwę.
 3. w środę (14 IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego – na godz. 18.oo zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum oraz klas I ponadgimnazjalnych z Rodzicami.
 4. w czwartek (15 IX) Msza św. za zmarłych o godz. 18.oo - Wdzięczność zmarłym z naszych rodzin za wychowanie i przekazanie wiary.
 5. w piątek (16 IX) zapraszamy na godz. 18.oo ministrantów, kandydatów na ministrantów i ich Rodziców – wychowanie do służby w Kościele.
 6. w niedzielę (18 IX) przywołamy na pamięć świętych jako przykład dobrego wychowania.

4.17 września w tym roku mijają 72 lata od agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy o tych, którzy wtedy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

5.Także w sobotę 17 września spotkanie wspólnoty Wiara i Światło o godz. 15.3o

6.Zbliża się dzień Nawiedzenia Maryi w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego, chcemy już przygotować dekoracje naszych domów na czas nawiedzenia.

Flagi biało-czerwone, biało-niebieskie, biało-żółte, dekoracje w okna można nabywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7.Tradycyjna diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Ostrzeszowem odbędzie się 18 września 2011. Początek o 14.oo przy budynku Samotni. Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

8.Polecamy serdecznie prasą katolicką jest nowy numer Niedzieli, Przewodnik Katolicki, miesięcznik List. Polecamy także kalendarze z bł. Janem Pawłem II są one cegiełką na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

Komunikaty parafialne

4 września 2011

XXIII niedziela zwykła

 1. Dziś w naszej parafii dziękujemy Bogu za dar chleba i wszystkie plony ziemi. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 12.3o. Po Mszy św. podzielmy się chlebem.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej.
 3. Od dzisiejszej niedzieli porządek Mszy św. tak jak przed wakacjami, a więc o godz.: 7.3o --- 9.oo --- 10.15 w Piwonicach --- 11.15 dla dzieci --- 12.3o oraz o 16.oo
 4. W czwartek 8 września święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. To narodzenie zwiastowało światu radość, bo z Niej narodziło się Słońce sprawiedliwości – Jezus Chrystus. Msze św. w naszej parafii w tym dniu o godz. 7.3o --- o 10.15 w Piwonicach oraz Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo.
 5. Nauki przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się 6 września (wtorek) o godz. 19.oo w salkach parafialnych.
 6. W środę tak jak zawsze Apel Jasnogórski o 21.oo – serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkania dla ministrantów będą w soboty o godz. 9.3o.
 8. Pierwsze spotkanie dla Rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej, którzy pragną razem z nami przygotować swoje dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 września o godz. 10.3o w kościele.
 9. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców odbędzie się w środę 14 września w Kościele o godz. 18.oo. Spotkanie jest dla oby dwu grup tj. III klasy gimnazjum i I klasy szkół ponadgimnazjalnych.
 10. Polecamy prasę katolicką: nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki.
 11. W dalszym ciągu rozprowadzamy kalendarze na rok 2012 z bł. Janem Pawłem II.
 12. Dzisiejszy dar Serca pragniemy przekazać na pomoc w Somalii. Jest tam dramatyczna sytuacja – susza zabija tysiące osób. Do tej pory wiemy o śmierci 8oo tysięcy ludzi i milionach uchodźców.