Wrzesień

Ogłoszenia parafialne

22 września 2013

XXV Niedziela zwykła

 

1.  W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania

 - w środę 25 września wspólnotę Ojca Pio na godz. 16.3o

- w piątek 27 września Apostolat Maryjny na godz. 16.oo

Na oba spotkania zapraszamy stałych uczestników, jak i osoby, które chcą do tych grup dołączyć.

2. Intencje modlitwy we wrześniu.

Ogólna: aby ludzie naszych czasów, często pogrążeni w zgiełku  odkryli na nowo wartości ciszy i potrafili słuchać głosu Boga i bliźnich

Misyjna: aby chrześcijanie, którzy cierpią prześladowanie w licznych regionach świata mogli być dzięki swojemu świadectwu prorokami miłości Chrystusa.

W int. Ojczyzny: aby z programów szkolnych nie usuwano wychowania patriotycznego, historii, kultury, tradycji i wartości chrześcijańskich naszego Narodu.

3. Na cmentarzu parafialnym w najbliższym czasie będą ustawione tabliczki z numerami o 1 do 11. Będą tak oznaczone poszczególne kwatery, aby było łatwiej określić miejsca pochówki i łatwiej można było określić groby nieopłacone. Przy tej okazji przypominamy o obowiązku wnoszenia opłat za groby. liczy zawsze 2o lat od pierwszego pochowania, a następie przedłużamy opłaty jeśli chcemy, aby grób był zachowany.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Pozostało wiele Opiekuna z ubiegłego tygodnia. Jest także nowy numer Przewodnika oraz Niedziela.

5. Msza św. w int. ks. Michała z okazji imienin w niedzielę 29 września o godz. 7.3o

6. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Aleksandrę Zduniak  - wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Komunikaty parafialne

15 września

XIV Niedziela Zwykła

1. Jak już wcześniej ogłaszaliśmy w roku 2014 nie będzie Pierwszej Komunii św. dzieci. Związane jest to z reformą oświaty i z wcześniejszym wiekiem pójścia dzieci do szkoły - ma o spowodować wyrównanie roczników.

Komunia św. dzieci w roku 2015 będzie w dwie ostatnie niedziele maja, jak już to jest w tradycji naszej parafii.

 

2. Od poniedziałku rozpocznie się Tydzień Wychowania. Zapraszamy następujące spotkania:

  • jutro w poniedziałek (16 IX) - spotkanie dla dzieci ze szkół podstawowych i ich rodziców - o godz. 18.oo
  • we wtorek (17 IX) - spotkanie dla młodzieży z gimnazjum - szczególnie kandydatów do bierzmowania i dla ich rodziców - o godz. 18.oo
  • w środę (św. Stanisława Kostki - 18 IX) spotkanie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców - o godz. 18.oo

W tych dniach rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania (klasy II i III gimnazjum) i katecheza parafialna dla szkół średnich (klasy I, II, III szkół ponadgim.) Zapraszamy do licznego udziału.

 

3. Katechezy dla narzeczonych przygotowujące do sakramentu małżeństwa rozpoczną się w październiku.

 

4. W dalszym ciągu rozprowadzamy kalendarze na rok 2014 jako cegiełkę na seminarium duchowne. Polecamy również prasę katolicką: Niedzielę i Przewodnik Katolicki.

 

5. Dziś po Mszach św. zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski - za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

 

6. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Zenona Wiśniewskiego - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Komunikaty parafialne

8 września 2013

XXIII niedziela zwykła

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii - zapraszamy.

2. Tak jak ogłaszaliśmy władze sióstr Felicjanek dokonały zmiany na stanowisku siostry Zakrystianki. Siostrę Leonię zastąpiła siostra Chrystella. Witamy serdecznie i życzymy szczęść Boże w posługiwaniu w naszej parafii.

3. Wszyscy narzeczeni, którzy ustalili już termin zaślubin w przyszłym roku 2014 proszeni są do końca września zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania dla potwierdzenia terminu i omówienia form przygotowania do Sakramentu Małżeństwa.

4. Jak słyszeliśmy z treści listu Episkopatu Polski w dniach od 15 do 21 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania. W naszej parafii będą następujące spotkania:

- w poniedziałek 16 września dla dzieci ze szkół podstawowych na Mszy św. o godz. 18.oo

- we wtorek 17 września dla młodzieży gimnazjum - szczególnie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców - na Mszy św. o godz. 18.oo

- w środę 18 września dla młodzieży klas ponadgim. i ich rodziców - również na Mszy św. o godz. 18.oo

W tych wyznaczonych dniach rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania oraz katecheza parafialna dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

5. W piątek 13 września Msza św. o godz. 17.3o a następnie procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec Fatimski. 

6. W niedzielę 15 września odbędzie się spotkanie na górze Krzyża Jubileuszowego. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym diecezjalnym wydarzeniu proszone są o zgłoszenie się do ks. Witolda. 

7. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności sp. Tadeusza Nogę, śp. Marię Peaś oraz śp. Władysławę Gol - wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

 

 

Komunikaty parafialne

1 września

XXI niedziela zwykła

1. Dzisiaj (1 IX) przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.

2. Dzisiaj w naszej parafii nabożeństwo dziękczynne za plony ziemi i za chleb. Msza św. z wieńcem dożynkowym i programem okolicznościowym o godz. 12.3o. Po Mszy św. podzielimy się chlebem. Dziś też dożynki diecezjalne w parafii Stolec w dekanacie złoczewskim oraz ogólnopolskie na Jasnej Górze.

3. Od Dzisiejszej niedzieli porządek Mszy św. tak jak przed wakacjami - Msze św. będą o 7.3o --- 9.oo --- 10.oo w Piwnicach --- o 11.15 dla dzieci szkolnych następnie o 12.3o oraz o 16.oo.

4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie 2 września (poniedziałek) o godz. 18.oo - na tej Mszy św. również poświęcenie przyborów szkolnych szczególnie dla dzieci z "zerówki" oraz uczniów klas pierwszych. Od godz. 17.oo służyć będziemy posługą sakramentu pokuty w konfesjonale - zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.

5. Również w poniedziałek 2 września spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 16.oo w sali parafialnej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - do chorych w domach pójdziemy od godzin rannych, a od godz. 16.oo spowiedź w kościele. O godz. 17.oo Msza św. dla dzieci i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo. W piątek także katecheza dla Rodziców i chrzestnych - o godz. 19.oo w sali parafialnej.

7. W sobotę pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 7.oo rano.

8. Wszystkich ministrantów zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę na godz. 10.oo.

9. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w niedzielę 8 września po Mszy św. o godz. 16.oo

10. Katechezę parafialną dla młodzieży klas ponadgim. i przygotowanie do bierzmowania ogłosimy w przyszłą niedzielę.

11. Dziś Dar Serca - pomagamy tym, którym najtrudniej - szczególnie rodzinom wielodzietnym.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Opiekuna, Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

13. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Marię Peas oraz śp. Tadeusza Nogę.