Styczeń

Komunikaty parafialne 

IV niedziela zwykła w ciągu roku

30 stycznia 2011

1.       W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św w tym dniu o godz. 7.3o --- 9.oo --- 10.15 w Piwonicach, następnie o 16.3o oraz o 18.oo. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 

2.       Komunikat o światowym Dniu Życia Konsekrowanego (odczytać)

 

3.       W tym tygodniu:

 

·         pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy w intencji obrony życia poczętego w Bazylice św. Józefa od godz. 17.oo transmitowane przez Telewizję Trwam.

·         pierwszy piątek miesiąca  - do chorych w domach z komunią św. pójdziemy od godzin rannych.  - Spowiedź w kościele o godz. 7.oo  i od godz. 16.3o. Msza św. dla dzieci o godz. 17.oo i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo

·         pierwsza sobota miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.oo  rano nabożeństwo fatimskie pierwszych sobót.

 

4.       Otrzymaliśmy z Florydy przez pośrednictwo naszych parafian recenzję naszej jubileuszowej książki, oto niektóre myśli:

Wydana książka jest doskonałym podsumowaniem historii kościoła, wszystkich zasłużonych kapłanów, zasług parafian oraz wszystkich dla których historia i konieczność pielęgnowania tradycji religijnych i narodowych w Kaliszu nie była obca przez ostatnie lata i stulecia…. Wydana książka jest bardzo potrzebnym dokumentem dla przyszłych pokoleń…. W dalszym ciągu można nabywać tę książkę jubileuszową u siostry w zakrystii.

 

5.       Porządek kolędy.

 

6.       Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Rzymu na Beatyfikację Jana Pawła II na 1 maja 2011 r. Spotkanie organizacyjne 2 lutego o godz. 19.oo. Prosimy o bardzo szybkie decyzje pielgrzymka uzależniona jest od ilości chętnych na wyjazd.

 

7.       Pan Bóg wezwała do wieczności śp. Henryka Telakowca (l. 76)

 

 

 

Plan kolędy na nadchodzący tydzień od 24 do 29 stycznia 2011r. 

  

 

Komunikaty parafialne

II niedziela zwykła w ciągu roku

16 stycznia 2011 r.

 

1.       Dziś o godz. 17.oo spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

 

2.       Polecamy prasę katolicką: Tygodnik Niedziela, Przewodnik katolicki oraz Opiekuna z ubiegłej niedzieli. U siostry w zakrystii można nabywać książkę o naszej świątyni, która została wydana z okazji 1oo-lecia jej istnienia.

 

3.       Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Krym i do innych miejscowości za wschodnią granicą. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest w gablocie oraz w Internecie na stronie naszej parafii – zapisy do końca stycznia.

 

4.       W piątek 21 stycznia obchodzi my Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia Dzień Dziadka – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

5.       Komunikat na Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan – odczytać.

 

6.       Odeszli do wieczności: sp. Czesław Nogaj (l. 95), +Wacław Jopek (l. 81)

 

7.       Plan kolędy na nadchodzący tydzień.

 

 

 

 

Komunikaty parafialne 

2 stycznia 2011 

1.       W tym tygodniu w czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Ten dzień przypomina nam, że Jezus przyszedł na świat nie tylko dla narodu wybranego, ale do wszystkich ludzi, którzy kiedyś żyli, żyją i żyć będą. Od tego roku jest do dzień wolny do pracy – tak jak słyszeliśmy w liście pasterskim Episkopatu Polski. Msze św. w tym dniu tak jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7.3o – 9.oo – 10.15 w Piwonicach, 11.15 – 12.3o oraz o 16.oo – poświęcenie kredy na każdej Mszy św.  Intencje mszalne wyznaczone w tym dniu na godz. 18.oo będą odprawione o godz. 16.oo.  

2.       6 stycznia to również I czwartek miesiąca – Nabożeństwo i Msza św. w obronie życia w Bazylice św. Józefa o godz. 17.oo – zachęcamy parafian do udziału w tym nabożeństwie.  

3.       W piątek I piątek miesiąca. Do chorych z Komunią św. pójdziemy od godz. rannych. Spowiedź w kościele rano podczas Mszy św. o godz. 7.oo i po południu od godz. 16.3o. O 17.oo Msza św. dla dzieci i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo 

4.       Z racji odbywającej się wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu w poniedziałek i środę Msze św. tylko rano. Podobnie kancelaria parafialna w ciągu trwania kolędy będzie czynna tylko rano od godz. 8.oo do godz. 9.oo. Plan kolędy na nadchodzący tydzień. 

5.       Dziś z racji I niedziel miesiąca Dar Serca. Dziękujemy za ofiary składane na Dar Serca – na święta Bożego Narodzenia rozdane zostało 40 talonów na zakup żywności. Wydawane były również przez 3 kolejne poniedziałki adwentu dary żywnościowe z Caritas Polska.  

6.       W przyszła niedziele 9 stycznia o godz. 16.oo na Mszy św. spotkanie dla dzieci Przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców. Dla dzieci odnowienie przyrzeczeń chrztu św. – dzieci przychodzą ze świecami.  

7.       Spotkania opłatkowe Rodziny felicjańskiej będą: w Kaliszu we środę 5 stycznia o godz. 16.oo w Domu Sióstr, natomiast w Piwonicach w sobotę 8 stycznia o godz. 15.3o.  

8.       Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę 16 stycznia o godz. 17.oo. 

9.       W II niedzielę miesiąca (9 stycznia) ofiary zbierana na tace przeznaczone będą na zakup opału do ogrzewania kościoła.  W grudni zebrano 28oo zł – na 5 ton miału, a nam potrzeba na zimę około 20 ton, a tegoroczna zima pochłania opał.  

10.    Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Eugenię Kowalską (l. 88) oraz śp. Jana Rafała Supa (l. 58) – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. 

  

 

 

 

Komunikaty parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2011

1.       Dzisiejsza niedziela, kiedy w liturgii wspominamy chrzest Pana Jezusa wzywa nas do refleksji co to znaczy być ochrzczonym? Jaka jest moja świadomość, że jestem Dzieckiem Bożym?

2.       Przypominamy, że uroczysty chrzest dziecka w naszej parafii odbywa się w II sobotę miesiąca  i w IV niedzielę miesiąca. Rodzice dziecka i chrzestni zobowiązani są do uczestnictwa w katechezie przygotowującej do sakramentu chrztu świętego. Ta katecheza w naszej parafii odbywa się w pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.oo.

Przy zgłoszeniu dziecka do chrztu należy przedstawić następujące dokumenty: akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego i zaświadczenie dla chrzestnych, że mogą być dopuszczeni na Rodziców chrzestnych z parafii ich aktualnego zamieszkania.

3.       Dziś na Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich Rodziców. Dzieci odnowią przyrzeczenia złożone na chrzcie świętym.

4.       W czwartek 13. stycznia nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.3o a następnie wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy.

5.       Spotkanie wspólnoty wiara i światło w sobotę 15. stycznia o godz. 15.oo w salce parafialnej.

6.       W przyszłą niedzielę o godz. 11.oo dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 przedstawią Jasełka – zapraszamy więc wcześniej na Msze św. już na godz. 11.oo.

7.       Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Czesławę Furmaniak (l. 68) – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

8.       Polecamy prasę katolicką – jest nowy numer Opiekuna.

Plan kolędy od 10 do 15 stycznia 2011 r.