Styczeń

W dniach od 18 do 23 stycznia 2010 roku w salkach parafialnych odbyły się półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Rozpoczęła się wizyta duszpasterska - tzw. kolęda.

Porządek kolędy:

28 grudnia 2009 - 2 stycznia 2010

4 stycznia - 9 stycznia 2010

11 stycznia - 16 stycznia 2010

18 stycznia - 23 stycznia 2010

25 stycznia - 30 stycznia 2010

1 lutego - 6 lutego 2010

Każdy kapłan reprezentuje samego Jezusa Chrystusa. Odwiedzając podczas kolędy rodziny przychodzi w imieniu Chrystusa i niejako w Jego zastępstwie.

Wizyta kolędowa powinna gromadzić wszystkich domowników, stwarzając okazję przede wszystkich do wspólnej modlitwy. Sprzyjają tej modlitwie między innymi: stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, Pismo św. i woda święcona.

Podczas kolędy prowadzone rozmowy dają możliwość wzajemnego poznania, poznania uwarunkowań życia parafian, szczególnie życia religijnego.

Jeszcze słowo na temat ofiar składanych przy kolędzie. Na pewno nie są one warunkiem wizyty duszpasterskiej. Jeżeli kogoś nie stać, nie musi składać ofiary. Ale obowiązkiem parafian jest utrzymać kościół parafialny, zadbać o potrzebne remonty. W naszej parafii w minionym roku prac przy kościele zostało wykonanych bardzo dużo. Został pomalowany dach na kościele, nowe granitowe schody od ul. Częstochowskiej, kostka granitowa wokół kościoła i na dziedzińcu przed plebanią, nowe nagłośnienie. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

Komunikaty parafialne:

Niedziela Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2010 r.

Niedziela 10 stycznia to Niedziela Chrztu Pana Jezusa. To święto Chrztu Pana Jezusa jest wielkim wyznaniem miłości i wskazuje na człowieka jako umiłowane dziecko Boga. Niedziela ta kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy w naszych Rodzinach:
- o właściwy wybór imienia dla dziecka, aby dziecko miało patrona świętego,
- aby rodzice chrzestni byli wierzącymi i praktykującymi katolikami,
- o świętowanie rocznic chrztu,
- o umocnienie więzi z naszymi rodzicami chrzestnymi,

Odbędą się następujące spotkania:

5 stycznia o godz. 19.oo
Dla Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 23 maja 2010 r.

7 stycznia o godz. 19.oo
Dla Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 30 maja 2010 r.

10 stycznia o godz. 9.oo
Dla młodzieży klas III Gimnazjum

10 stycznia o godz. 16.oo
Dla młodzieży klas II Gimnazjum

10 stycznia o godz. 17.oo
Katecheza parafialna dla klas II ponadgimnazjalnych

Msze św. w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) będą o godz.: 7.3o - 9.oo - 10.15 w Piwonicach - oraz o godz. 18.oo.

Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi domów literami K+M+B 2010 jako znak, że przyjmujemy w nasze domostwa Syna Bożego.