Styczeń

Ogłoszenia parafialne

27 stycznia 2013

 

 • 1 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 16.oo. Msza św. dla dzieci o godz. 17.oo. Do chorych w domach pójdziemy od godzin porannych. Ks. Proboszcz nie będzie odwiedzał chorych w tym miesiącu.
 • Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.oo w salkach parafialnych.
 • W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

Msze św. w tym dniu o godz. 7.3o, 9.oo, 10.oo, 16.3o oraz o 18.oo – poświęcenie świec na każdej Mszy św.

Jest to także dzień modlitw za osoby życia konsekrowanego. Msza św. w intencji Sióstr Felicjanek i Sióstr Klarysek o godz. 7.3o. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.

 • Spotkania Apostolatu Maryjnego w tym miesiącu wyjątkowo nie będzie.
 • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek 18 lutego o godz. 19.3o – kolejne terminy będą uzgodnione podczas spotkania.
 • Polecamy prasę katolicką – zachęcamy do nabywania i czytania.
 • W czasie kolędy biuro parafialne czynne tylko rano od 8 do 9. W tym tygodniu biuro nie będzie czynne w czwartek i w piątek.
 • Dziś po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary na zakony klauzurowe.
 • Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. +Eugeniusza Piegata (l. 65), śp. +Walerię Nowak (l. 82), śp. +Tomasza Bałwasa (l. 42) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 • Porządek kolędy.(kliknij w tekst Porządek kolędy aby zobaczyć szczegóły)

KOMUNIKATY PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2013

 1. Trwa Tydzień Modlitw o zjednoczenie chrześcijaństwa. W naszych modlitwach prosimy Boga, aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.
 2. 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom i dużo miłości od wnuków. 
 3. 24 stycznia przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego - patrona pracowników mediów i dziennikarzy. Dziennikarz powinna cechować wolności i autonomiczność działania oraz dobrze ukształtowane sumienie. Dziennikarstwo nie może funkcjonować bez etyki. W dzisiejszych mediach często dominują czynniki polityczne, gospodarcze, naruszane są zasady etyki i życia społecznego; politycy i właściciele wielkich biznesów nie liczą się z etyką. Oczekujemy od dziennikarzy faktów a nie komentarzy według poprawności politycznej. 
 4. Dziś gościć będziemy na Mszy św. o godz. 16.oo 45-cio osobowy chór ze Środy Wielkopolskiej, który wykona wiele kolęd. Zapraszamy do bardzo licznego udział w tej duchowej uczcie.
 5. Z racji Dnia Życia Konsekrowanego w przyszłą niedzielę przeprowadzona będzie zbiórka na zakony kontemplacyjne. Na terenie naszej parafii znajduje się zakon sióstr klarysek. 
 6. Polecamy prasę katolicką – jest nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz dwumiesięcznik Miłujcie się. 
 7. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Janinę Glubkę – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 8. Porządek kolędy.(kliknij w tekst Porządek kolędy aby zobaczyć szczegóły)

KOMUNIKATY PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2013

 1. W święto Chrztu Pańskiego kończy się liturgicznie Boże Narodzenie. W Polsce jest tradycja, że śpiewamy kolędy do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego) – również żłóbek i choinki mogą być zachowane w świątyniach.
 2. Dziś o godz. 15.3o Różaniec Fatimski, a następnie Msza św. podczas której dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 3. Również dziś po Mszy św. o godz. 16.oo wymiana tajemnic dla Róż Różańcowych. 
 4. Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia o godz. 18.oo i wpłata ostatniej raty. Obecność obowiązkowa.
 5. Przeżywając Rok Wiary popatrzmy dziś na chrzcielnicę, która jest źródłem naszej wiary, popatrzmy aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także aby zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie wspólnoty Kościoła na ziemi.
 6. Polecamy prasę katolicką – tak bardzo wiele zostało Opiekuna z ubiegłej niedzieli – zachęcamy do czytania. Jest również, tak jak zawsze, Tygodnik Niedziela i Przewodnik Katolicki.
 7. W przyszłą niedzielę 2o stycznia na Mszy św. o godz. 16.oo gościć będziemy chór 45-osobowy ze Środy Wielkopolskiej.
 8. Dziękujemy za składane ofiary podczas kolędy i prosimy nadal o ofiary aby wypłacić zadłużenie za wykonane prace w Kościele, kosztowy Obraz Matki Boże w Jasnogórskiej Ikonie i ołtarz, i malowanie Kościoła , i remont kaplicy w Piwonicach, i opłaty spraw bieżących. Przykre to, że wielu z pośród parafian nie dostrzega tego co, albo udaje, że nie rozumie tego co się ogłasza w Kościele na Mszach świętych.
 9. Porządek kolędy.

Komunikaty parafialne

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2013 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Objawienia Pańskiego – obchodzona 6 stycznia – należy do najpiękniejszych uroczystości, które święci Kościół. Poświęcamy dziś kredę i kadzidło. Kredą piszemy litery K + M +B na drzwiach naszych domów, które nie tyle odnoszą się do imion Mędrców co raczej znaczą Niech Chrystus błogosławi ten dom.
 2. Uroczystość Objawienia Pańskiego to szczególny dzień modlitwy w intencji Misji.
 3. Dziś o godz. 9.oo kolędy grać będzie orkiestra, o godz. 10.45 Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15, a o godz. 16.oo śpiewać będzie kolędy chórek nauczycieli ze Szkoły przy ul. Budowlanych.
 4. Po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie i Opłatek Akcji Katolickiej przy naszej parafii
 5. W tym tygodniu spotkania Rodziny Felicjańskiej. W poniedziałek w domu sióstr, a w środę w Piwonicach. Spotkania rozpoczną się o godz. 16.oo.
 6. W przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca - Różaniec Fatimski o godz. 15.3o (wcześniej niż zazwyczaj). Jest to niedziela chrztu Pana Jezusa z tej to racji dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 7. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko w godz. rannych od godz. 8.oo do 9.oo. W styczniu Msze św. w poniedziałki, środy i piątki tylko o godz. 7.oo rano.
 8. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy Opiekun, Niedziela i Przewodnik katolicki.
 9. Dar Serca z dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na pomoc chorym, których odwiedzać będziemy w Dniu Chorego.
 10. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Zofię Kuźbik (l. 81) oraz śp. +Marię Walczak (l. 54)
 11. Porządek kolędy.