Sierpień

 

Komunikaty parafialne

XXII Niedziela Zwykła

31 sierpnia 2014

 

1. Od dzisiejszej niedzieli porządek Mszy św. tak jak przed wakacjami:Msze św. o godz. 7:3o, 9:oo, 10:oo w Piwonicach, o 11:15 dla dzieci szkolnych i Ich Rodziców,  o 12:3o i o 16:oo.

 2. Dziś w naszej parafii na Mszy św. o godz. 12:3o dziękczynienie za chleb. Po Mszy św. podzielimy się chlebem.

 3. W poniedziałek pierwszy dzień września, początek Roku Szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godz. 17:oo. Zapraszamy dzieci, młodzież, Rodziców, nauczycieli, katechetów, by wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla uczących się i nauczających oraz dla Rodziców, by sprostali zadaniom w procesie wychowania młodego pokolenia zachowując wartości chrześcijańskie, które na różne sposoby są eliminowane z nowych podręczników pisanych pod dyktando "poprawnie" myślących. Dzieci z klas "0" i 1, oraz innych klas prosimy o przyniesienie ze sobą tornistrów z przyborami szkolnymi do poświęcenia. Starsze dzieci zapraszamy do odbycia spowiedzi na początek Roku Szkolnego. Cieszymy się z nowej szkoły- Trzynastki. Poświęcenie szkoły odbędzie się 1 września o godz. 11.oo i ogólnomiejskie rozpoczęcie Roku Szkolnego także w Trzynastce.

 4. W poniedziałek przypada również 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za naszą wolność. Śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój, ponieważ widmo wojny zagraża z różnych punktów zapalnych, szczególnie od wschodu. Codziennie giną ludzie, tak niedaleko od nas.

 5. W czwartek 4  września Ogólnopolska Pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa. Transmisja w Radio Maryja i w telewizji Trwam.

 6. Piątek- I Piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 16:oo, następnie  Msza św. dla dzieci o godz. 17:oo i Msza św. wieczorowa o godz. 18:oo. Do chorych w domach pojedziemy po przerwie wakacyjnej od godzin porannych.

 7. Katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w piątek- 5 września o godz. 19:oo.

 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy I odbędzie się we wtorek 2 września o godz. 18:oo.

 9. Katecheza parafialna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w środę 3 września o godz. 18:oo.

 10. W sobotę 6 września odbędzie się spotkanie scholki dziecięcej z s. Martyną o godz. 15:3o w salce parafialnej.

 11. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer "Opiekuna", "Tygodnik Niedziela" oraz "Przewodnik Katolicki". W dalszym ciągu są do nabycia Kalendarze wydane przez naszą diecezje na rok 2015.

 

12. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Janina Myszakowska (l. 77)

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 

 

 

Komunikaty parafialne

XXI Niedziela Zwykła

24 sierpnia 2014

 

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek Najśw. Maryję Pannę Częstochowską, w środę św. Monikę - matkę św. Augustyna, w czwartek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w piątek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

2. Od przyszłej niedzieli 31 sierpnia porządek Mszy św. takich jak przed wakacjami: Msze św. będą o godz. 7.3o, 9.oo, 10.oo w Piwonicach, 11.15 dla dzieci szkolnych i ich rodziców, następnie o 12.3o oraz o 16.oo

3. Tak jak już zapowiadaliśmy w niedzielę 31 sierpnia o 12.3o będzie w naszej parafii nabożeństwo dziękczynne za chleb. Prosimy Zespół Regionalny Piwonice o okolicznościowy program, mieszkańców Piwonic o wieniec dożynkowy. Po Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem. Zapraszamy do licznego udziału.

4. Dziękuje uczestnikom Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z naszej parafii, dziękujemy ks. Witoldowi za prowadzenie grupy turkusowej. Ks. Witold aktualnie jest na urlopie.

5. Zmarła siostra Eugenia - felicjanka (l. 93) - długie lata przebywała z nami w Kaliszu, aktualnie była w Domu Sióstr w Warszawie - w Wawrze. Pogrzeb zmarłej siostry odbędzie się we wtorek w Wawrze. Polecamy siostrę Eugenię modlitwom parafian.

6. Przełożeni dokonali zmian personalnych we wspólnocie sióstr Felicjanek - odeszła siostra Eliza, przełożona i katechetka do Łodzi - dziękujemy jej za wieloletnią pracę w naszej parafii. Nową przełożoną została siostra Christella - zakrystianka, katechetką siostra Martyna, którą serdecznie witamy.

7. Polecamy prasę katolicką - jest jeszcze Opiekun z ubiegłej niedzieli oraz wiele dodatkowych egzemplarzy tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy o biskupie pomocniczym naszej diecezji - o. Łukaszu.  Rozprowadzamy też kalendarze na rok 2015 - w cenie 5 zł - które są cegiełką na Seminarium Duchowne.

8. Pan Bóg wezwał wieczności: śp. Annę Biela (l. 94), Józefa Janaczyka (l. 64), Andrzeja Młynarza (l. 85), Stefana Andrzejewskiego (l. 74) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Komunikaty parafialne

XX Niedziela Zwykła

17 sierpnia 2014

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Bernarda Opata, w czwartek św. Piusa X papieża, w piątek Najśw. Maryję Pannę Królową.

2. We wtorek 19 sierpnia o godz. 7.3o Msza św. imieninowa w int. Ks. Proboszcza. W tym dniu wraca także Piesza Pielgrzymka z Jasnej Góry. Przejście obok naszego kościoła ok. godz. 17.3o - wyjdźmy licznie na powitanie pielgrzymów. W tym dniu nie ma Mszy św. wieczornej.

3. Tak jak ogłaszaliśmy nabożeństwo dziękczynne za chleb odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 31 sierpnia o godz. 12.3o.

4. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. rozprowadzane będą kalendarze na rok 2015. Tak jak każdego roku jest to cegiełka na Seminarium Duchowne - cena kalendarza 5 zł.

5. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do czytania - jest nowy numer Opiekuna, Przewodnik Katolicki oraz Niedziela.

6. Bóg wezwał do wieczności śp. Jana Golę (l. 56) - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Komunikaty parafialne

10 sierpnia 2014

XIX Niedziela Zwykła

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

·        poniedziałek- św. Klarę, dziewicę

·        czwartek- św. Maksymiliana Marię Kolbego

 

2. W środę 13 sierpnia o godz. 17:3o Msza św., następnie procesja wokół Kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec- serdecznie zapraszamy.

 

3. W piątek tj. 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. W tym dniu Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, kłosy zbóż, owoców, warzyw. Zachęcamy i prosimy, aby nie zaniedbywać tej wspaniałej, pobożnej tradycji Kościoła, uczmy młode pokolenie czci dla darów Boga Stwórcy.

 

4. Pamiętajmy w ciągu bieżących dni w modlitwie o naszym pielgrzymach wędrujących na Jasną Górę do naszej Matki  i Królowej. Z naszej parafii wędruje z grupą pielgrzymów razem z pielgrzymami z parafii św. Rodziny- ks. Witold.

 

5. W sobotę 16 sierpnia o godz. 11:oo  na Jasnej Górze przyjmie święcenia biskupie O. Łukasz Buzun- biskup pomocniczy dla naszej diecezji. Ks. Biskupa nominata polecamy modlitwie wiernych.

 

6. Trwają wakacje, urlopy, ale jako Katolicy pamiętajmy w niedziele i święta o uczestnictwie we Mszy św. i godnymi  i przyzwoitym stroju idąc na Eucharystię, bezwzględnie gdziekolwiek jesteśmy.

 

7. Dziwne są nasze media, bardzo wybiórcze, nie zauważyły tłumu ewangelizatorów na Przystanku Jezus, nie widziały setek spowiedzi , tysięcy rozmów, łez. Zauważyły jedynie Księdza- maskotkę, który czeka z tęsknotą na wymarcie biskupów.

 

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze "Opiekun" z ubiegłej niedzieli oraz tygodnik "Niedziela" i "Przewodnik Katolicki".

Szczęść Boże

 

 

Komunikaty parafialne

3 sierpnia 2014

XVIII Niedziela Zwykła

 

1. W naszej Ojczyźnie na różny sposób wspominamy 7o rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstańcom - na czele z Ks. Józefem Sieradzanem - składamy najwyższy hołd - pokoleniu które umiało pięknie żyć, a gdy trzeba było - umierać za Polskę, za chrześcijański kontekst naszej wolności. Wasza misja trwa. W czasie erozji wartości, w czasie wypłukiwania patriotyzmu potrzebujemy świadectwa, które daliście podczas 63 dni walki o stolicę. Żarzy się w was ogień, który będzie rozpalał serca następnych pokoleń.

2.  W tych dniach w naszym mieście przeżywamy 1oo-lecie wybuchu  I wojny światowej i okrutne zniszczenie miasta Kalisza. Cieszymy się, że to miasto zostało tak pięknie odbudowane i życzymy włodarzom miasta dobrych pomysłów na dalszy rozwój.

3. 3 sierpnia roku 1954 to jedna z najczarniejszych dat w historii zwalczania Kościoła przez polskich komunistów - równo 6o lat temu milicja i bezpieka wysiedliła do obozów pracy 15oo zakonnic oraz zlikwidowano i skonfiskowano na rzecz państwa 323 obiekty należące do zgromadzeń zakonnych. Ponad 3o proc. zagrabionych gruntów i budynków do dziś nie zostało zwrócone. Pamiętajmy i dziś o tym.

4. Spotkanie organizacyjne w sprawie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będzie w poniedziałek 4 sierpnia o godz. 18.3o.

5. We wtorek 5 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej - z tej racji będzie sprawowana Msza św. w Kościele św. Wojciecha na Zawodziu o godz. 19.oo

6. W środę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego - Msze św. będą rano o 7.oo oraz wieczorem o 18.oo.

7. W sobotę 9 sierpnia o godz. 6.3o rano będzie Msza św. na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę  dla grupy turkusowej.

8. Polecamy prasę katolicką -nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

9. Pan Bóg wezwał wieczności śp. Edwarda Dziedzielę (l. 59) - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…