Sierpień

KOMUNIKATY PARAFIALNE

NIEDZIELA 26 SIERPNIA 2012

UROCZYŚTOŚĆ NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

1.Dziś oddając cześć Najśw. Maryi Pannie przenosimy się myślami i sercem na Jasną Górę, gdzie z obrazu spogląda na nas swym kochającym, matczynym wzrokiem najpiękniejsza z matek. W to dzisiejsze święto przypominamy sobie nasze narodowe zobowiązanie zawarte w Jasnogórskich Ślubach Narodu, których treść przygotował Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski – dziś Sługa Boży. Treścią Ślubów był hołd wdzięczności i skruchy złożony Królowej Polski i narodowe zobowiązana. Pięknie się składa, że w tych dniach przygotowujemy w naszej świątyni tron dla Maryi Królowej Polski.

2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Monikę, matkę św. Augustyna, we wtorek – św. Augustyn, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – bł. Bronisławę, dziewicę.

3.W sobotę 1 września kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej; pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli za wolnośc Ojczyzny. Jest to również pierwsza sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej Fatimskiej.

4.Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 27 sierpnia o godz. 16.oo

5.Pierwsza po wakacjach prób a scholi dziecięcej w sobotę 1 września w kościele o godz. 15.3o – wyjątkowo godzinę wcześniej niż zwykle.

6.W przyszłą niedzielę (2 września) porządek Mszy św. tak jak w ciągu roku: Msze św. o godz. 7.3o -- 9.oo -- 10.oo w Piwonicach -- 11.15 dla dzieci szkolnych -- 12.3o oraz o godz. 16.oo.

7.Nabożeństwo dziękczynne za chleb i wszystkie owoce ziemi w niedzielę 2 września. Początek nabożeństwa o godz. 12.15 przy krzyżu. O wieniec dożynkowy prosimy mieszkańców Lisa, a Zespół Regionalny Piwonice o okolicznościowy program dożynkowy.

8.Po Mszach św. rozprowadzane są kalendarze na Nowy Rok 2013. Cena 5 zł. Jest to cegiełka na Seminarium Duchowne.

9.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. +Edmunda Duszkiewicza (l. 71) śp.+ Józefa Gołembka (l. 66) oraz śp. +Janinę Pawliczak (l. 97)

12 sierpnia 2012

XIX Niedziela zwykła

1.W poniedziałek 13 dzień sierpniaMsza św. o godz.17.3o a następnie procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec fatimski – serdecznie zapraszamy.

2.W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMPMatki Boskiej Zielnej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, poświęcenie ziół, kwiatów, kłosów, owoców, warzyw z naszych pól i ogrodów na każdej Mszy św.   Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym – tzn. zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św.

3.Prace związane z malowaniem kościoła są o tydzień opóźnione.

4.Bóg zapłać za składane ofiary na perełki dla Matki Bożej.

5.Msza św. w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin w sobotę 18 sierpnia o godz. 7.3o.

6.Bóg powołał do wieczności śp. +Marię Kruczyńską (l. 78) oraz śp. +Remigiusza Frasa (l. 54) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XVIII Niedziela zwykłą

05 VIII 2012

1. Dziś wyjątkowo dodatkowa Msza św. w Kościele św.Wojciecha na Zawodziu o godz.17:30.
  2. Jutro 6 sierpnia w Kościele Katolickim obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00 i 18:00.
  3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – św. Dominika, w czwartek św. Teresę Benedyktynkę od Krzyża - patronkę Europy, w piątek św. Wawrzyńca, w sobotę - św. Klarę.
  4. W czwartek 9 sierpnia wyrusza 375 Kaliska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Kościół naszym domem”. Msza dla naszej grupy turkusowej o godz. 6:30. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w Pielgrzymce, zapisy codziennie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki: wręczenie legitymacji, chust, znaczków w godzinach od 19:00 do 20:00.
  5. Nadal porządkujemy i poszukujemy aktualnych opiekunów poszczególnych grobów na cmentarzu parafialnym. Upłynęło już prawie 2 lata a jeszcze na wszyscy oddali ankiety. Wizyty na cmentarzu pokazują, że wiele grobów jest zaniedbanych, nie ma tablic z nazwiskiem. Takie groby będziemy likwidować i przeznaczać do następnego pochowania.
  6. Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do malowania wnętrza Kościoła i przygotowania ołtarza dla Maryi w Ikonie Jasnogórskiej w sukience bursztynowej. Prosimy o ofiary na ten cel.
  7. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer Opiekuna w większości poświęcony osobie nowego księdza Biskupa Ordynariusza ks. Bpa Edwarda Janiaka.
  8. Dziś Dar Serca, pragniemy go przeznaczyć na pomoc w zakupie przyborów szkolnych dzieciom z rodzin, którym jest bardzo trudno pod względem finansowym - za każdą ofiarą składamy Bóg Zapłać.
  9. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.+ Krystynę Brzezińską lat 85.