Sierpień

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 VIII 2011

1. To już ostatnia niedziela sierpnia. Kończy się czas odpoczynku, urlopów, wakacji. Trzeba będzie zdobywać środki do życia. Dzieci i młodzież wrócą do szkół. Dołóżmy starań, aby nowy rok szkolny wniósł w nasze rodziny umiłowanie Ewangelii, potrzebę modlitwy, czynienia dobra i uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta.
  2. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 1 września o g. 17:00, zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli. Dzieci z klas 0 i I na tę mszę św. przynoszą do poświęcenia tornistry i przybory szkolne.
  3. W poniedziałek 29 sierpnia o godz. 17:00 w Piwonicach w Kaplicy, a o godz. 18:30 w salkach parafialnych przy ul. Kordeckiego, wydawane będą zeszyty i przybory szkolne.
  4. Również w poniedziałek 29 VIII o godz. 16:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego, a po Mszy św. o godz. 18:00 wymiana tajemnic różańcowych dla I i II Róży Różańcowej.
  5. 1 września wspominamy bolesne wydarzenia sprzed 72 lat, kiedy wybuchła II wojna światowa. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach wojny i prośmy o pokój.
  6. 1 września Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17:00 transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.
  7. W piątek - I Piątek miesiące, do chorych w domach z komunią św. pójdziemy od godzin rannych. Spowiedź w Kościele z racji I Piątku miesiąca i na rozpoczęcie roku szkolnego od godz. 16:00, a następnie Msza św. dla dzieci o godz. 17:00 i Msza św. wieczorowa o godz. 18:00.
  8. W piątek 2 IX o godz. 19:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych. Ci, którzy planują chrzest dziecka we wrześniu, zobowiązani są uczestniczyć w tej katechezie.
  9. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo I Sobót miesiąca do Matki Bożej Fatimskiej.
  10. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. tak jak przed wakacjami, a więc o 7:30, 9:00, 10:15 Piwonice, 11:15 dla dzieci, 12:30 i 16:00
  11. W niedzielę 4 IX w naszej parafii nabożeństwo dziękczynne za chleb o godz. 12:30. Zbieramy się wcześniej o godz. 12:15 przy krzyżu, aby z wieńcem dożynkowym wejść do świątyni. Prosimy Zespół Regionalny Piwonice o program okolicznościowy. Po Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem.
  12. Dziś po Mszach św. rozprowadzane są nowe kalendarze na rok 2012. Cena 5 zł jako cegiełka na Kaliskie Seminarium Duchowne.
  13. Nauki przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się 6 IX o godz. 19:00 w sali parafialnej przy ulicy Kordeckiego 3.