Sierpień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 SIERPNIA 2013 R 

1.W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską; we wtorek – św. Monikę; w środę – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła; w czwartek – Męczeństwo św. Jana

2.Dziękujemy ks. Witoldowi i wszystkim pielgrzymom Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę za trud pielgrzymowania, za świadectwo wiary i modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspomagali pielgrzymów – Bóg zapłać.      

3.Trwają jeszcze wakacje, urlopy. Wykorzystajmy ten czas, kto może, na dobry odpoczynek w kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi przemawia do nas sam Stwórca.

4.Od przyszłej niedzieli (1 IX) porządek Mszy św. tak, jak przed wakacjami tj.: 7.30, 9.00, 10.00 w Piwonicach, 11.15 dla dzieci szkolnych, 12.30 i 16.

5.W niedzielę 1 września w naszej parafii odprawimy nabożeństwo dziękczynne za żniwa i chleb. Msza św. dziękczynna o godz. 12.30. Prosimy Zespół Regionalny „Piwonice” o okolicznościowy program dożynkowy. Po Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem.

6.W niedziele września rozprowadzane będą kalendarze na Nowy Rok 2014 jako cegiełka na utrzymanie Seminarium.

7.Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. z racji nadchodzącego nowego roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie odprawiona 2 września o godz. 18.

8.Powakacyjna próba scholii dziecięcej odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 14.45 w kościele.

9.Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty do dekoracji ołtarzy.

10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Irena Sowa (l. 85).

Komunikaty parafialne

XX niedziela zwykła

18 sierpnia 2013 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek - św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła, w środę - św. Piusa X, papieża, w czwartek - Najśw. Maryję Pannę, Królową, w sobotę - św. Bartłomieja Apostoła, w poniedziałek (19 VIII) św. Bolesława, pełniącego dzieła miłosierdzia - w tym dniu także imieniny Księdza Proboszcza. Msza św. w imieninowa w intencji Ks. Proboszcza w poniedziałek o godz. 7.3o.

 

2. W poniedziałek wraca Piesza Pielgrzymka Kaliska - przejście obok naszego kościoła około godz. 17.3o. Wyjdźmy licznie na powitanie pielgrzymów. W poniedziałek o 18.oo Mszy św. w naszym Kościele nie będzie.

3. Trwają wakacje, urlopu, wykorzystajmy ten czas - kto może - na dobry odpoczynek.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz nowy numer Opiekuna - a w nim między innymi wywiad z naszym ks. Witoldem jako diecezjalnym duszpasterzem młodzieży.


Komunikaty parafialne

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2013

 

1.We wtorek 13 dzień miesiąca - nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 17.3o następnie procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec - serdecznie zapraszamy.

2. W czwartek tj. 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP tradycyjnie zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu na każdej Mszy św. święcimy bukiety kwiatów, kłosy zboża z naszych pól, ogrodów i łąk. Nie zaniedbujmy tej naszej pięknej chrześcijańskiej tradycji.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w środę - św. Maksymiliana Marię Kolbego męczennika, a w sobotę - św. Jacka, kapłana.

4. Zakończyliśmy na ten rok prace konserwatorsko-remontowe przy kościele św. Wojciecha na Zawodziu. Zostały wzmocnione, a częściowo całkowicie wymurowane fundamenty, wymieniono spróchniałe podwaliny na dębowe, nowe okapnik, wywyższono opaskę wokół całego kościoła, wypoziomowano kościół. Koszt wszystkich prac wyniósł 90 tyś. złotych. 5o tyś. otrzymaliśmy dotacji z Urzędu Miasta za co dziękujemy, 4o tysięcy mamy wypłacić z ofiar parafialnych. Na te koszty składają się również: wykonanie ekspertyzy drewna na całym kościele, projekt wykonywanych prac, prace archeologiczne, opłaty za pozwolenia prowadzonych prac. Wykonane prace zostały odebrane w ostatni czwartek przez przedstawicieli Konserwacji Zabytków oraz przedstawicieli Urzędu Miasta i archeologów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest tak wiele Opiekuna z ubiegłej niedzieli.

6. Władze Prowincji Sióstr Felicjanek dokonały zmiany na stanowisku zakrystianki w naszej parafii. Dziękujemy Siostrze Leonii za Jej kilkuletnią ofiarną i piękną posługę w naszej świątyni. Dziękujemy za dbałość o ołtarz i bieliznę kościelną, pięknie układane kwiaty, dziękujemy za dobre, ciche serce. Życzymy szczęść Boże w posłudze na nowej placówce w Rzgowie k. Łodzi.

7. Polecamy modlitwom parafian pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę, szczególnie pielgrzymów z naszej parafii.

8. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg wezwał do wieczności. śp. +Józefa Melkę (l. 80) oraz śp. Magdalenę Kordylewską (l. 52) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 SIERPNIA 2013 R.

 

1.W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego,
w czwartek – św. Dominika,kapłana, w piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę, męczennicę, Patronkę Europy, w sobotę – św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.

2.Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości – ten rok przeżywamy pod hasłem „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości”. „Pierwszym krokiem na drodze do dojrzałego ojcostwa jest naśladowanie Boga w Jego miłości: w miłości wiernej, ofiarnej i mądrej.” Nie ma nic piękniejszego dla ojca niż możliwość powiedzenia o sobie: moja miłość, troska i odpowiedzialność pomogą mojemu dziecku poznać i zrozumieć miłość Boga, a codzienny przykład życia tworzyć prawdziwy obraz Boga.

3.Sierpień to również czas pielgrzymek do tronu naszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. W związku z tym kolejne spotkanie organizacyjne z ks. Witoldem odbędzie się w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do tej formy pielgrzymowania.

4.Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona w piątek 9 sierpnia o godz. 6.30. wszystkich, którzy podejmują trud pielgrzymowania wspomagamy naszą modlitwą i wyrzeczeniem.

5.Nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory odbędzie się w I niedzielę września (tj. 1 IX ) podczas Mszy św. o godz. 12.30. O wieniec dożynkowy prosimy mieszkańców Stawek, tzn. ulic Słowiańskiej i Celtyckiej, a Zespół Regionalny „Piwonice” o okolicznościowy program dożynkowy.

6.Dziś I niedziela sierpnia. Dar Serca złożony po Mszach św. przeznaczamy na pomoc dla najbardziej potrzebujących, którym w życiu jest trudno. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

7.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszego diecezjalnego dwutygodnika Opiekun, Przewodnik Katolicki, Niedziela.

8.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Henryk Damaziak (l.76), śp. Włodzimierz Topko (l. 59). Wieczny odpoczynek…

 

 

                                                                                              Ks. Prał. Bolesław Stefaniak

                                                                                                          Proboszcz