18 października 2015 r.

XXIX Niedziela zwykła

1.W dzisiejszą niedzielę spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 10.45 w naszym kościele.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 17.3o a w niedzielę o godz. 15.3o

3.Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy zielonej (III) będzie w poniedziałek 19 października o godz. 17.3o w kościele.

4.Młodzież gimnazjalną zapraszamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym  "Młodzi na progu" - który odbędzie się w dniach od 23 do 25 października w Dobrzycy - informacje i zapisy u ks. Witolda.

5.Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przypada w najbliższy czwartek 22 października.

6.Ks. dr Maciej Krulak, który pomagał duszpastersko w naszej parafii został mianowany proboszczem parafii św. Marcina w Borzęciczkach.

7.Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.  Zwyczajem lat poprzednich można zamawiać modlitwy wypominkowe za zmarłych. Wypominki roczne czytamy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 7.3o i 12.3o oraz w Piwonicach. Wypomniki jednorazowe odczytywane są na cmentarzu oraz w pierwszych dniach listopada.

8.W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych przypada w niedzielę - Procesja z modlitwami za zmarłych będzie na cmentarzu o godz. 11.3o natomiast Msza św. rozpocznie się o godz. 12.oo.

9.W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi biskupi polscy przypominają na słowa Ojca świętego Franciszka że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym”. A zatem każdy obywatel - wierzący w szczególności - ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Biskupi zachęcają wszystkich do głosowania zgodnie z własnym sumieniem oraz do modlitwy w intencji Ojczyzny.

10.Pan Bóg wezwał do wieczności sp. Jerzego Dulnika  l. 62 - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

11 października 2015

XXVIII Niedziela zwykła

1.    Ofiary składane dziś na tacę przeznaczymy na cele inwestycyjne naszej parafii - za każdą składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.    Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Tradycyjnie w tym dniu po Mszach św. zbierane będą ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny. Natomiast w dniach od 16 do 18 października w Kaliszu  Drugie Forum Nowej Ewangelizacji - obudzić parafię.

3.    Spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę 18 października o godz. 10.45 w naszym kościele.

4.    Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy pomarańczowej (II) będzie w poniedziałek 12 października o godz. 17.3o w kościele.

5.    Młodzież gimnazjalną zapraszamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym "Młodzi na progu" - który odbędzie się w dniach od 23 do 25 października w Dobrzycy - informacje i zapisy u ks. Witolda.

6.    We wtorek zapraszamy na Różaniec fatimski - Msza św. będzie o godz. 17.3o a po niej Różaniec na sposób fatimski.

7.    Polecamy prasę katolicką nowy numer Opiekuna, Niedzielę, Przewodnik Katolicki.

8.    Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Katarzynę Kubiak l. 52 - wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

4 października 2015 r.

XXVII Niedziela zwykła

•     Bóg zapłać za ofiary składane dziś po Mszy św. jako Dar Serca.
  •  Zapraszamy na codzienne nabożeństwa Różańcowe do naszego kościoła - w niedzielę na godz. 15.3o a w dni powszednie na godz. 17.3o. Zachęcamy do prowadzenia modlitwy różańcowej:

-   w poniedziałki - młodzież,

-   we wtorki - Rodzinę Felicjańską

-   w środy - dzieci

-   w czwartki - Akcję Katolicką

-   w piątki - Apostolat Maryjny

•  Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich należących do tej wspólnoty, ponieważ będzie to spotkanie z wyborem nowego prezesa.
  •  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy pierwszej (żółtej) będzie w poniedziałek  o godz. 17.3o.
  •  Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej czyli w środę 7 października - zapraszamy na godz. 17.3o.
  •  W niedzielę, 11 października 2015 roku, będziemy przeżywać w Polsce XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Tradycyjnie w tym dniu po Mszach św. zbierane będą ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży.
  •  Rodzinę Felicjańską oraz czcicieli bł. Matki Angelii zapraszamy na Msze św. w wigilię jej święta tj. w piątek 9 października na godz. 18.oo - wcześniej różaniec.
  •  Polecamy prasę katolicką - Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki.
  •  Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Teresę Białoskórską l. 64 - wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.