Program Misji świętych - w załączniku

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (uczniowie klas II oraz III gimnazjum) oraz młodzież uczestnicząca w katechezie parafialnej (uczniowie klas I, II, III szkół ponadgimnazjalnych) zapraszamy na Msze św. o godz. 20.oo w poniedziałek, wtorek i środę (4, 5, 6 października) - w ramach spotkań.

1.       W związku z przeprowadzaniem inwentaryzacji cmentarza rzymsko-katolickiego św. Gotarda przy ul. Częstochowskiej w dniu 31 października na każdym z grobów znajdzie się ankieta. Prosimy o jej wypełnienie i wrzucenie do skrzynki znajdującej się na drzwiach do biura  cmentarza. Jeżeli z jakiś przyczyn nie znajdziecie Państwo tej ankiety na grobie, prosimy o pobranie jej przy wejściu do cmentarza ze stolika, bądź tez z naszej strony internetowej parafii - w załączniku . Ankieta pozwoli na stworzenie bazy opiekunów grobów. Porządkując nasze groby, sprawdźmy daty i czy jest to grób opłacony.

2.       Przypominamy, że wypominki za zmarłych czytane są na cmentarzu w czasie procesji za zmarłych jak i w Dzień Zaduszny; wypominki roczne czytany są w każdą niedziele przed Mszami o godz. 7.30 i 12.30 oraz w kaplicy w Piwonicach.

3.      Dziś w kościołach poświęconych – których data konsekracji nie jest znana – obchodzimy rocznicę poświęcenia własnej świątyni. Dla naszej świątyni ta data konsekracji nie jest znana dlatego dziś obchodzimy rocznicę jej poświęcenia. Módlmy się za fundatorów, ofiarodawców, budowniczych tej świątyni. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy dziś troszczą się o utrzymanie i upiększenie świątyni składając ofiary na tacę każdej niedzieli i przy innych okazjach – wszystkim Bóg zapłać.

4.      Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten jest świętowaniem radości wszystkich, którzy cieszą się obecnością Boga w chwale niebieskiej. Jednocześnie świętujemy nadzieję, że radość ta może stać się kiedyś naszym udziałem.

Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą o godzinach:

7.3o   ---   9.oo   ---   10.15 w Piwonicach    ---   oraz o 11.15.

O godz. 14.oo na Cmentarzu procesja żałobna z modlitwami za zmarłych a o godz. 14.3o Msza św. na cmentarzu za wszystkich wiernych zmarłych.

Bardzo prosimy, aby na cmentarzu zachować należyty spokój szczególnie w czasie liturgii Mszy św. Na cmentarzu nie palimy papierosów. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

5.      We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się do Boga w intencji tych, którzy jeszcze cierpią w czyśćcu, prosząc aby jak najszybciej mogli zostać włączeni do społeczności świętych i błogosławionych. Odwiedzenie grobów bliskich nie stanie się okazją do przekazania historii naszych rodzin, przywołania ciekawych wspomnień. Najważniejszym darem dla zmarłych jest modlitwa i Komunia św. w ich intencji.

Msze św. w Dzień Zaduszny będą o godz.  7.3o   ---   9.oo   ---  20.oo.

Tradycyjnie już 2 listopada Zaduszki na Zawodziu w kościele św. Wojciecha i w Rezerwacie Archeologicznym. Początek Zaduszek na Zawodziu o godz. 17.oo – wniesienie rekonstrukcji płyty nagrobnej księcia Mieszka III. O godz. 17.3o Msza św. za dusze przodków w kościele św. Wojciecha. O godz. 18.15 uroczysty przemarsz do kolegiaty św. Pawła, o godz. 18.3o spotkanie wspominkowe w „Białej Chacie”.

6.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – do chorych w domach pójdziemy od godzin rannych. Spowiedź od godz. 16.oo – Msza św. dla dzieci o godz. 17.oo i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo.

7.      W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 7.oo nabożeństwo fatimskie pierwszych sobót miesiąca – serdecznie zapraszamy.

8.     Różaniec za zmarłych w środę, czwartek i piątek o godz. 17.3o.

9.      W piątek 5 listopada o godz. 19.oo katecheza dla Rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.

10.      Polecamy prasę katolicką: Opiekun, Tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki. Jest także kolejny numer notatnika Osiedlowego Rypinek i Piwonice.

11.      Pan wezwał do Siebie: - Marię Piasecką (l. 96).