Październik

Komunikaty parafialne

XXX Niedziela w ciągu roku

uroczystość konsekracji kościoła własnego

1. W ostatnią niedzielę października obchodzona jest uroczystość konsekracji kościoła, którego data konsekracji nie jest znana. A więc my dokładnie nie wiemy, kiedy był konsekrowany nasz kościół.

2. W środę 31 października o godz. 10.oo w Katedrze Kaliskiej św. Mikołaja przy udziale Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Janiaka odbędzie się uroczystość i ceremonia obłóczyn stroju duchownego kleryków III roku. Wśród obłóczonych będzie kleryk Dawid Stacherżak nasz parafianin. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji, a tych parafian, którzy chcieliby uczestniczyć w tej uroczystości zapraszamy do Katedry w środę 31 października na godz. 10.

3. W czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św. o godz. 7.3o -- 9.oo -- 10.oo w Piwonicach – 11.15 oraz o 14.3o na cmentarzu.

O godz. 14.oo odbędzie się procesja na cmentarzu i modlitwy za zmarłych, a następnie Msza św. za wszystkich zmarłych.

4. W piątek 2 listopada Dzień Zaduszny.

Msze św. o godz. 7.3o i 9.oo oraz o 17.oo dla dzieci i wieczorowa o godz. 18.oo.

Spowiedź dla dzieci od godz. 16.oo – w tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Wszyscy wierni w Dniu Zadusznym mogą zyskać jeden raz odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Wierni mogą również uzyskać odpust zupełny każdego dnia od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i modlitwy za zmarłych.

5. Do chorych w domach z posługą pójdziemy nie w piątek ale w sobotę 3 listopada od godz. rannych.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

7. W uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zachowajmy na cmentarzu należytą powagę godną tego miejsca i szacunku dla zmarłych. Ofiary zbierane na tacę w uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczone są na utrzymanie kaliskiego Seminarium Duchownego.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Romulada Dudczaka (l. 56), śp. +Franciszka Jagłowicza (l. 71) oraz śp. Józefa Spychalskiego (l. 91).

9. Polecamy prasę katolicką: jest nowy numer Opiekuna, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

10. Katecheza dla Rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka będzie w piątek 2 listopada o godz. 19.oo w salce parafialnej.

UWAGA NA HALLOWEEN

        

        Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2012.

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień modlitw w intencji Misji. Zapraszamy w ciągu tygodnia na różaniec – do tej wspólnej modlitwy misyjnej. Hasłem Tygodnia Misyjnego jest: Głosić wiarę z radością.

2.Dziś po Mszach św. zbierane są ofiary na rzecz misji. Naszych misjonarzy, którzy ewangelizują w różnych zakątkach świata, wspomóżmy nie tylko modlitwami ale naszymi ofiarami pieniężnymi.

3.W poniedziałek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Jest to również pierwsza rocznica nawiedzenia w naszej parafii Maryi w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. Zapraszamy więc jutro na Apel do świątyni na godzinę 21.oo.

4.Spotkanie Grupy modlitewnej św. Ojca Pio będzie w piątek (26 X) o godz. 16.oo.

5.Dobiegają końca powoli prace związane z malowaniem kościoła. Trwają jednak jeszcze prace z budowaniem nowego ołtarza, w którym umieszczony będzie obraz Jasnogórskiej Pani w sukience bursztynowej. Bóg zapłać za składane ofiary na tace i od poszczególnych rodzin na ten cel. W ubiegłą niedzielę na ten cel na tacę 420 osób złożyło po 1 zł, a 75 osób po 50 gr.

6.W ubiegłą niedzielę w godzinach popołudniowych było włamanie do kościoła., przecięty został łańcuch i rozbita została skarbonka przy św. Antonim. W związku z zagrożeniem włamaniem i kradzieżą przygotowujemy zabezpieczenie przez system alarmowy.

7.Przyjmujemy na wypominki roczne czytane w każdą niedzielę w ciągu całego roku, jak i na wypominki czytane na cmentarzu i w Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o darze modlitwy w intencji zmarłych, a nie tylko o bogatym wystroju grobu na zewnątrz.

8.W dalszym ciągu informujemy, że organizowana jest pielgrzymka w Roku Wiary do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie w kruchcie kościoła i na zewnątrz. Prosimy o szybkie zgłaszanie się. Pierwsze spotkanie organizacyjne, omówienie programu oraz wpłata pierwszej raty (8oo zł) będzie w poniedziałek (22 październik) o godz. 19.oo.

9.Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Przewodnik Katolicki oraz Miłujcie się.

10. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Bogumiłę Samulak (l. 75)

Komunikaty parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

14 października 2012 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę w Ojczyźnie naszej obchodzimy XII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – papież Rodziny. Z tej racji tak jak już w tradycji Kaliszanie spotkają się przy pomniku błogosławionego Jana Pawła II o godz. 21.oo – serdecznie zapraszamy.

Po Mszach świętych zbierane są ofiary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na pomoc w kształceniu uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z uboższych rodzin. Tak budujemy żywy pomnik w Polsce dla błogosławionego Jana Pawła II.

2. Dziś również Dzień Edukacji – zapraszamy do wspólnej modlitwy na Różaniec o godz. 15.3o w int. Nauczycieli i Wychowawców.

3. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się w Kościele ROK WIARY – w naszej diecezji przeżywany pod hasłem Dziękujemy Ci, Ojcze nasz, za wiarę i za nieśmiertelność. Najważniejszym celem Roku Wiary jest nawrócenie się do Jezusa Chrystusa i odkrycie wiary, która powinna wszystkich wierzących uczynić radosnymi i wiarygodnymi świadkami Zmartwychwstania Chrystusa. O pewnych inicjatywach Roku Wiary będziemy stopniowo informować.

4. Katecheza parafialna dla klas II ponadgimnazjalnych dziś po Mszy św. o godz. 16.oo, natomiast dla klas III ponadgimnazjalnych w przyszłą niedzielę (21 X) po Mszy św. o godz. 16.oo.

5. Kurs przedmałżeński i zarazem katechezę przygotowująca do życia w małżeństwie i rodzinie rozpoczniemy od poniedziałku 15 października o godz. 19.oo. Pierwsze spotkanie w salce
parafialnej.

6.Organizujemy w Roku Wiary pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie lutego i marca 2013 r. Chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych – porządkujemy groby na cmentarzach, ale pamiętajmy również o modlitwie za zmarłych przez zamawianie intencji Mszy św. i modlitw wspominkowych.

8. Polecamy prasę katolicką: Jest nowy numer Opiekuna, tygodnik Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

Komunikaty parafialne

7 października 2012


 1. Dziś o godz. 10.3o kolejne spotkanie z Rodzicami i dziećmi klas II – dla dzieci poświęcenie różańcy.

 2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny naszej i nas samych. Dziś różaniec o godz. 15.3o.

 3. Dzisiaj w Kościele Katolickim rozpoczyna się 67. Tydzień Miłosierdzia. Okażmy więcej serdeczności naszym najbliższym, a może ktoś w naszym otoczeniu oczekuje na nasz uśmiech, dobre słowo, a może odrobinę pomocy materialnej – bądźmy otwarci.

 4. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej – serdecznie zapraszamy.

 5. 11 października w całym Kościele rozpocznie się ROK WIARY. Potrwa on do 24 listopada 2013 r. tj. do Niedzieli Chrystusa Króla. Rok wiar na się przyczynić do nawrócenia oraz odkrycia wiary, aby wszyscy członkowie Kościoła stali się w dzisiejszym świecie wiarygodnymi i radosnymi świadkami Zmartwychwstania Pana. Obchody Roku Wiary na naszej parafii rozpoczniemy wieczorem w środę 10 października. Będzie to także liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej - Założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o jej kanonizację, a po Mszy świętej ucałujemy relikwie Błogosławionej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będzie to również październikowe spotkanie Rodziny Felicjańskiej.

 6. Spotkanie kandydatów bierzmowania także w środę na nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.3o a później uroczysta Msza św. Prosimy o punktualność.

 7. W sobotę 13 dzień października – Msza św. wieczorowa o godz. 17.3o, a następnie ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej oraz różaniec fatimski.

 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XII Dzień Papieski – Biskupi proszą o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Ofiary na ten cel będą zbierane przed Kościołem w przyszłą niedzielę.

 9. Dzień 14 października to również Dzień Edukacji – zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych nauczycieli i wychowawców.

 10. Katecheza parafialna dla klas II ponadgimnazjalnych w niedzielę 14 października po Mszy św. o godz. 14.oo

 11. Dziś po Mszach św. ofiar na Dar Serca, które przeznaczymy na utrzymanie stołówki Caritas przy ul. Stawiszyńskiej.

 12. Katecheza przygotowująca do życia w małżeństwie i rodzinie rozpocznie się 15 października (poniedziałek). A więc ci wszyscy, którzy nie uczestniczyli w katechezie parafialnej w klasach ponadgimanzjalnych obowiązani są taką katechezę odbyć przed zawarciem małżeństwa sakramentalnego. Kurs przedmałżeński rozpocznie się o godz. 19.oo w salce parafialnej.

 13. Trwają pracę przy malowaniu wnętrza kościoła i przygotowanie ołtarza dla Maryi z Dzieciątkiem.

 14. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Czesława Szustera (l. 63) – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…