Marzec

Komunikaty parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu – 25 marca 2012

 1. Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Mówi o tym także znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. W dniu dzisiejszym przypada 20 rocznica ustanowienia Diecezji Kaliskiej. Główne nabożeństwo dziś o godz. 17.oo w kaliskiej Katedrze św. Mikołaja.
 3. Comiesięczne skupienie Apostolatu Maryjnego będzie w środę 28 marca o godz. 15.3o. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo wymiana tajemnic dla I i II Róży Różańcowej. Ci, którzy należą do Różańca obowiązaniu są być na Mszy św. i wymianie tajemnic.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się o godz. 10.45 przy kościele św. Wojciecha na Zawodziu. Zapraszamy do licznego udziału w procesji z palmami. Tak jak zawsze ogłaszamy konkurs na najdłuższe i najpiękniejsze palmy.
 5. W Niedzielę Palmową o godz. 16.oo dzieci ze szkoły nr 15 przedstawią okolicznościowy program z okazji kolejnej rocznicy śmierci papieża – bł. Jana Pawła II.
 6. Dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom, Katechetom o dzieciom i młodzieży wszystkich szkół z terenu naszej parafii za dobrą organizację i współuczestniczenie w rekolekcjach wielkopostnych – Bóg zapłać.
 7. Dziś po Mszach św. zorganizowana jest zbiórka pieniężna na urządzenie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego w naszej świątyni na Wielki Tydzień. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziękujemy za pozytywne przyjęcie sukienek bursztynowych na obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy również za pierwsze ofiary jakie zostały złożone na wypłacenie tych sukienek i bardzo prosimy o ofiary od poszczególnych rodzin, najpiękniej by było, gdyby każda rodzina współudział w tym pięknym wystroju. Obraz najprawdopodobniej będzie umieszczony w głównym Ołtarzu.

Komunikaty parafialne – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2012

1.Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest w liturgii niedzielą radości. Chrystus chce nas poprowadzić od swego krzyża do pustego grobu, do Zmartwychwstania, od krat konfesjonału do ołtarza eucharystycznego.

2.Po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie dla młodzieży klas III ponadgimnazjalnych i rozdanie zaświadczeń o ukończeniu tej katechezy parafialnej.

3.W poniedziałek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.oo --- 10.oo --- 18.oo. Msza św. o godz. 10.oo będzie z udziałem nauczycieli i młodzieży ze Szkół Techniczno-Elektronicznych przy ul. Częstochowskiej. Szkoła ta ma za patrona Ks. Józefa Sieradzana. Msza św. o godz. 18.oo o godz. 18.oo będzie za zmarłych Józefów i zmarłe Józefy.

4.W tym tygodniu w czwartek rozpoczniemy rekolekcje w naszej parafii, które trwać będą do niedzieli włącznie.

Rozpoczęcie rekolekcji w czwartek o godz. 7.3o z nauką dla dorosłych. Następne Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 16.3o w Piwonicach oraz o godz. 18.oo. Po Mszy św. o godz. 18.oo nauka dla małżonków.

Natomiast o godz. 9.oo – Msza św. z nauką dla dzieci klas IV, V, VI ze szkół nr 13.i 15. o godz. 11. Msza św. z nauką dla dzieci klas O, I, II, III

Piątek Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 7.3o oraz o 18.oo, dla dzieci szkolnych o godz. 9.oo i 11.oo.

Po Mszy św. o godz. 18.oo nauka dla kandydatów do bierzmowania.

Sobota. Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.oo i o 18.oo, dla dzieci o godz. 11.oo, dla starszych, samotnych, cierpiących o 16.3o.

Sobota to dzień Spowiedzi Świętej. Spowiedź od godz. 8.3o do 12.oo oraz od 16.oo do 19.oo.

W niedzielę porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę i zakończenie rekolekcji. Porządek rekolekcji jest umieszczony w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej parafii - porządek.

5.We wtorek 20 marca o godz. 19.oo spotkanie dla uczestników wyjazdu do Sankt Petersburga i innych miejscowości. So jeszcze wolne miejsca.

6.Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Ryszarda Filipiaka (l. 50) oraz śp. Dorotę Sołtysiak (l. 51). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

7.Polecamy prasę katolicką. Nowy numer Opiekuna, Przewodnik Katolicki oraz Niedzielę.

Komunikaty parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2012

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej i z ich Rodzicami.
 2. Przypominamy i zapraszamy na Gorzkie żale – w niedziele o 15.3o oraz na Drogę Krzyżową w piątki na godz. 9.oo lub 17.3o
 3. W czwartek 8 marca. Szczególnie w tym dniu (ale nie tylko) składamy najlepsze życzenia i składamy Im nasz dar modlitwy.
 4. Katecheza parafialna dla pierwszych klas ponadgimnazjalnych w piątek 9 marca – początek na Mszy św. o godz. 18.oo – serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Informujemy Rodziców, młodzież, która planuje zawarcie sakramentalnego małżeństwa, a nie uczestniczy w katechezie parafialnej w klasach na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej, przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa zobowiązana jest zgodnie z postanowieniami I Synodu Diecezji Kaliskiej, odbyć przygotowanie dłuższe zawierające 25 tematów, uczestnicząc w tym przygotowaniu przez cały rok, albo w sytuacjach nadzwyczajnych w terminie krótszym, ale wypełnionym przez 25 tematów.
 6. Jest zmieniony termin wyjazdu do Sankt Petersburga i innych miejscowości. Wyjazd będzie w dniach od 29 lipca do 8 sierpnia. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia tylko do 11 marca pod numerem telefonu 602 – 481 –138. Więcej informacji.
 7. Polecamy i zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Dziś jest nowy numer Opiekuna. Polecamy także Przewodnik Katolicki oraz Niedzielę.
 8. Pan Bóg wezwał do siebie śp. +Feliksa Pałysa (l. 93)
 9. Dar Serca z I niedzieli marca pragniemy już przeznaczyć na pomoc na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.
 10. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii. Zapraszamy.