marzec

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień

1.Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Będziemy wspominać w liturgii tamte wydarzenia.

 2.Poświęcenie palm dziś na każdej Mszy św. Natomiast uroczysta procesja niedzieli palmowej rozpocznie się o godz. 10.50 przy kościele św. Wojciecha na Zawodziu – zapraszamy.

 3.Jeszcze dziś można zgłaszać chorych, których będziemy odwiedzać w Wielki Poniedziałek (25 marca) od godzin porannych.

 4.Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek podczas rezurekcji – próba dla dzieci będzie we wtorek o godz. 18.3o.


5.Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa, którą uobecnia Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg – początek o godz. 18.oo

 WIELKI PIĄTEK – w tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Gromadzimy się na Drodze Krzyżowej i Liturgii Męki Pańskiej, na słuchaniu Słowa, adoracji Krzyża i przyjęciu Komunii św. Liturgia Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tace w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Początek o godz. 17.oo. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.oo obrzędem poświecenia ognia przed świątynią - przynosimy świece. Następie liturgia Słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 9.oo do 16.oo co pół godziny.

Święcenie pokarmów :

  • w kaplicy w Piwonicach o 10.oo oraz o 11.oo
  • na Lisie o godz. 10.3o
  • na stawkach o 11.15
  • a w kościele św. Wojciecha o godz. 16.oo

 6.W Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę prosimy straż Lisa i Piwonic oraz Wojów św. Wojciecha o wartę przy Grobie Pańskim.

 7.Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele będzie jeszcze w Wielki Piątek od godz. 20.oo do 22.oo – w tym czasie młodzież poprowadzi adorację Najśw. Sakramentu.

  8.Spotkanie kandydatów do bierzmowania (kl. II gimnazjum) w Wielki Poniedziałek 25 marca  o godz. 18.oo

 9.REZUREKCJA w niedzielę o 6.oo rano (mimo zmiany czasu), prosimy Orkiestrę, Chór, Asystę, Dziewczynki do sypania kwiatków, straż Lisa i Piwonic.

Komunikaty parafialne

V niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2013 r.

1.Liturgia piątej Niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Potwierdza to znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

2.We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. naszej parafii o godz. 7.oo oraz o 18.oo. Ta Msza św. o godz. 18.oo sprawowana jest za zmarłych Józefów i Józefy – prosimy o zgłaszanie intencji.

3.Uroczysta suma odpustowa w bazylice św. Józefa 19 marca o godz. 12.oo. Również w Rzymie inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka – rozpoczęcie o godz. 9.3o.

4.Gorzkie żale dziś o godz. 15.3o, a następnie Msza św. o godz. 16.oo oraz zakończenie Rekolekcji.

5.W piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.oo oraz 17.3o.

6.W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – poświęcenie palm (albo gałązek świerku) na każdej Mszy św. Uroczysta procesja Niedzieli Palmowej rozpocznie się przy kościele św. Wojciecha o godz. 10.5o. Tradycyjnie ogłaszamy konkurs na najdłuższe i najpiękniejsze palmy.

7.Kończymy w dzisiejszą niedzielę rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Bogu za ten dar czasu Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy ks. Piotrowi, który prowadził nas przez te dni i modlitwą i głoszonym słowem – Bóg zapłać. Dziękujemy parafianom za udział w rekolekcjach, dzieciom, młodzieży, katechetom, nauczycielom, Dyrekcji szkół za wspomaganie nas w przeprowadzaniu rekolekcji w minionym tygodniu i w poprzednim.

8.Polecamy prasę katolicką – jest nowy numer Opiekuna, Przewodnik Katolicki oraz Niedziela.

9.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Marię Jeżewską - l. 88, śp. Annę Białoskórską - l. 92; śp. Stanisława Urbaniaka - l.88, śp. Genowefę Wyborną – l. 79; śp. Jacka Karolaka l.58; śp. Sabinę Kubiaczyk, l.87.

Komunikaty parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2013 r.

1.Czwarta niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą radości. Liturgia Słowa ukazuje nam Boga przebaczającego, przygarniającego swoje dzieci, które przez Sakrament Pokuty i płynącego z niego przebaczenia pragną stanąć przy Chrystusowym Ołtarzu. To właśnie dzięki Chrystusowi dokonało się wielkie pojednanie i wybaczenie.

2.Gorzkie żale dziś o godz. 15.3o, a następnie Msza św.

3.Katecheza parafialna dla uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych w salce parafialnej dziś po Mszy św. o godz. 16.oo.

4.Najważniejszym wydarzeniem duchowym w naszej parafii w Wielkim Poście – to rekolekcje, które przeżywać będziemy w bieżącym tygodniu. Rekolekcje wyjątkowo w tym roku rozpoczną się już w środę 13 marca o godz. 17.3o Mszą św. i nabożeństwem fatimskim i trwać będą do niedzieli włącznie. Plan rekolekcji (kliknij w tekst Plan rekolekcji aby zobaczyć szczegóły).

5.Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach i do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Tematem rekolekcji będzie: Przekaz wiary w Rodzinie. Czas dla Kościoła i naszego wiernego trwania w wierze i Kościele wydaje się wyjątkowo trudny. Kiedy wiara słabnie, a słabnie u wielu z naszych braci i sióstr, wydaje się niektórym, że Kościół odchodzi do przeszłości, że Bóg się z niego wycofuje. Jezus Chrystus nie odchodzi jest obecny i przychodzi w odpowiednim czasie. Przebywa na swojej górze gdzie rozmawia z Ojcem i dlatego z owej góry widzi nas tak dobrze. Widzi zawsze, a szczególnie w tych dniach, kiedy zebrali się w Rzymie Kardynałowie, aby wybrać papieża, widzi nas przeżywających rekolekcje. Niech towarzyszą nam słowa św. Cyryla: „Wpadłeś w sieci Kościoła. Pozwól więc, by cię wziął żywcem, bo to Jezus Cię łowi.”

6.Tradycyjnie już Msza św. za zmarłych Józefów i zmarłe Józefy w uroczystość św. Józefa 19 marca o godz. 18.oo – można zamawiać intencje.

7.Polecamy prasę katolicką jest nowy Przewodnik Katolicki, Tygodnik Niedziela, polecamy także szczególnie młodzieży czasopismo Miłujcie się. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8.Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Eugenię Szymala l. 95 oraz śp. +Mariannę Kucharczyk, l. 95 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Ogłoszenia parafialne 

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2013

1.Gorzkie Żale dziś o godz. 15.3o. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.3o.

2.W ciągu tego tygodnia trwać będą rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół znajdujących się na terenie naszej parafii:

- od poniedziałku od środy o 9.3o dla Zespołu Szkół Techniczno-Elektornicznych im. Ks. Józefa Sieradzana.

-w czwartek i piątek o godz. 9.oo dla Szkoły z ul. Budowlanych, a o 11.3o dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ul. Handlowej.

- w czwartek o 13.oo dla szkoły szłabosłyszących i niesłyszących. Polecamy sprawę rekolekcji młodzieży, która tak masowa znika z Kościołów modlitwom parafian. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w czwartek 14 marca o godz. 7.3o.

3.W piątek 8 dzień marca – wszystkim Paniom składamy serdeczne życzenia.

4.Ks. Proboszcz powoli odzyskuje siły fizyczne dzięki opiece wielu ludzi o dobrym sercu, a także siły duchowe dzięki modlitwom wielu parafian, dziękuje za ofiarowane Msze św. – Bóg zapłać.

5.Dziś I niedziela miesiąca dar Serca na pomoc świąteczną dla dzieci i Rodzin najbardziej potrzebujących, aby i oni mogli zasiąść do wielkanocnego śniadania.

6.Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

7.W najbliższą środę 6 marca spotkanie katechezy parafialnej dla uczniów klas I ponadgimnazjalych – początek o godz. 18.oo na Mszy św.

8.Spotkania ministrantów w soboty o 10.oo – przypominamy o obecności na zbiórkach i wybranej Mszy św. w dzień powszedni.

9.Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum oraz rozdanie świadectw młodzieży bierzmowanej w ubiegłym roku będzie w piątek 15 marca o godz. 19.oo.

10.Polecamy prasę katolicką.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych w parafii św. Gotarda

Przekaz wiary w Rodzinie

Czwartek, 14 marca

 

7.3o

9.oo

11.oo

16.3o

18.oo

Msza św. – rozpoczęcie rekolekcji

Msza św. z nauką dla klas od IV do VI – Szkoła Podst. „13” i „15”

Msza św. z nauką dla klas od III do O – Szkoła Podst. „13” i „15”

Msza św. z nauką w kaplicy w Piwonicach

Msza św. z nauką dla dorosłych

 

Piątek, 15 marca

7.3o

9.oo

11.oo

17.3o

18.oo

19.oo

Msza św. – rozpoczęcie rekolekcji

Droga krzyżowa i nauka - klasy od IV do VI– Szkoła Podst. „13” i „15”

Droga krzyżowa i nauka i klasy od III do O – Szkoła Podst. „13” i 15”

Droga krzyżowa dla dorosłych

Msza św. z nauką dla dorosłych

Spotkanie dla młodzieży (kandydaci do bierzmowania i bierzmowani w ubiegłym roku- rozdanie świadectw)

 

Sobota, 16 marca – dzień spowiedzi świętej

9.oo

11.oo

16.3o

18.oo

Msza św. z nauką dla dorosłych

Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych

Msza św. z nauką dla chorych, cierpiących i starszych

Msza św. z nauką dla dorosłych

Spowiedź w sobotę od godz. 8.3o do 12.oo (z przerwą)

oraz od 16.oo do 19.oo (z przerwą)

Niedziela, 17 marca

7.3o

9.oo

10.oo

11.15

12.3o

15.3o

16.oo

Msza św. z nauką dla dorosłych

Msza św. z nauką dla dorosłych

Msza św. z nauką w Piwonicach

Msza św. z nauką dla dzieci

Msza św. z nauką dla dorosłych

Gorzkie żale

Msza św. z nauką dla dorosłych – Zakończenie rekolekcji