Maj

Komunikaty parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

31 maja 2015.

 

1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.3o druga grupa dzieci przystąpi do pierwszej uroczystej Komunii św., natomiast o godz. 15.3o ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

2. Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą swój biały tydzień. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy:

·         w poniedziałek i w środę -  na godz. 17.45 do naszego kościoła.

·         we wtorek  na godz. 16.30 do  bazyliki św. Józefa  (uczestniczą dzieci z obu grup).

·         w czwartek - zapraszamy do udział w miejskiej procesji Bożego Ciała, początek w katedrze o godz. 10.30

·         w piątek - zapraszamy na Mszę św. na godz. 17.oo

 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z wszystkich grup w miesiącu czerwcu odbędzie się jutro, w poniedziałek 1 czerwca w kościele  Miłosierdzia Bożego w Kaliszu o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się ramach Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego - Stacji Młodzieżowej. Do udziału zapraszamy również młodzież z innych klas.

 4. W najbliższy czwartek - 4 czerwca - przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej zwana powszechnie Świętem Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.3o --- 9.oo --- 16.oo a także w Piwonicach o godz. 10.oo

5. W Uroczystość Bożego Ciała procesja z Najśw. Sakramentem wyruszy z kościoła katedralnego o godz. 10.3o  i zakończy się uroczystą Eucharystią przed Bazyliką św. Józefa.

6. W dni powszednie Oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych odbywać się będą procesje Eucharystyczne wokół kościoła - natomiast nasza parafialna procesja do czterech ołtarzy będzie w niedzielę 7 czerwca po Mszy św. o godz. 16.oo - bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy straż pożarną do niesienia baldachimu, asystę, poczty sztandarowe i feretrony,  chór, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków

7. W piątek 5 czerwca  przypada pierwszy piątek miesiąca - chorych w domach odwiedzimy od godzin porannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.3o. Msza św. dla dzieci o godz. 17.oo i wieczorna o godz. 18.oo.

8. Przyszłą niedzielę - 7 czerwca - naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 10.oo podczas której do Pierwszej Komunii św. przystąpią dzieci ze Szkół Specjalnych z terenu naszej parafii.

9. Polecamy prasę katolicką - Niedzielę, Przewodnik Katolicki.

 

 


Komunikaty parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015

 1.      Dziś na Mszy św. o godz. 10.3o w kościele parafialnym pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Uroczystej Komunii świętej - z tej racji nie ma Mszy św. o godz. 11.15

Dzieci pierwszokomunijne z tej grupy uczestniczyć będą w białym tygodniu od poniedziałku do piątku - o  godz. 17.45 będzie nabożeństwo majowe i o godz. 18.oo Msza św. W sobotę zaś w spotkaniu dzieci przed naszą świątynią.

2.      W przyszłą niedzielę 31 maja o godz. 10.3o druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Uroczystej Komunii św. - za tydzień również nie będzie Mszy św. o godz. 11.15.

Spowiedź św. z nabożeństwem pokutnym dla tych dzieci oraz ich rodziców i bliskich będzie w sobotę 30 maja o godz. 9.oo w kościele parafialnym.

3.      Procesja od Wojciecha do Józefa wyruszy 30 maja (sobota) o godz. 18.oo sprzed kościoła św. Wojciecha na Zawodziu. Zapraszamy do udziału w tej procesji. Prosimy 4-osobowe delegacje:  Akcji Katolickiej z naszej parafii oraz  Straży Pożarnej do niesienia obrazu św. Józefa. Prosimy  wszystkie poczty sztandarowe o zgromadzenie się ok. 17.45 na Zawodziu.

4.      Na sobotę 3o maja prosimy dzieci pierwszokomunijne z obu grup na spotkania przed naszym kościołem na godzinę 17.45.  Na spotkanie to przybędą także kapłani i katecheci z dziećmi z parafii naszego miasta.

5.      W dniach od 28 maja do 4 czerwca w naszym mieście będziemy przeżywać Kongres Eucharystyczny

·         28 maja - początek w Katedrze Kaliskiej od 17.3o

·         30 maja - procesja od Wojciecha do Józefa - o godz. 18.oo

·         1 czerwca - spotkanie młodzieży w parafii Miłosierdzia Bożego - zapraszamy wszystkie grupy bierzmowanych na godz. 17.oo.

·         4 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała - miejska procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy o 10.3o z Katedry. Zachęcamy do bardzo licznego udziału w tej procesji.

Ze względu na Kongres Eucharystyczny nasza parafialna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy zaplanowana jest wyjątkowo na niedzielę w oktawie Bożego Ciała czyli na 7 czerwca po Mszy św. o godz. 16.oo. Prosimy o przygotowanie  ołtarzy, asystę, strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków, poczty sztandarowe, feretrony, chór parafialny, ministrantów.

6.      Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w środę 27 maja o godz. 16.oo w salce parafialnej.

7.      We wtorek przypada dzień Matki - pamiętajmy  o naszych mamach - żyjących i zmarłych -  w naszej  modlitwie.

8.      Nabożeństwa majowe w tym tygodniu:

-  w niedzielę o 15.3o

- od poniedziałku do piątku o 17.45

- w sobotę - w czasie procesji od Wojciecha do Józefa

9.      W tym roku minie 15 funkcjonowania Integracyjnego Przedszkola Sióstr Felicjanek - w związku z tym Siostry zapraszają wszystkich absolwentów przedszkola na jubileuszowy festyn, który rozpocznie się Mszą świętą w naszym kościele w sobotę 3o maja o godz. 11. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola

 10.  Polecamy prasę katolicką - nowy numer Opiekuna, a w nim informacje o tegorocznych neoprezbiterach; Przewodnik Katolicki oraz Niedzielę.

Komunikaty parafialne

3 maja 2015 r.

V Niedziela Wielkanocna

 

1.   Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe - w niedzielę na godz. 15.3o, a w dni powszednie na godz. 17.3o.

2.   We wtorek 5 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Gotarda, biskupa - patrona naszej parafii, a w piątek 8 maja św. Stanisława biskupa i męczennika - patrona Polski.

3.   Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca - zapraszamy na modlitwę w intencji rodzin i poszanowania życia ludzkiego do bazylik św. Józefa w czwartek 7 maja - początek nabożeństwa o godz. 17.oo  następnie Eucharystia o godz. 18.oo

4.   Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. będzie w sobotę 9 maja o godz. 16.3o - w związku z tym nie będzie spotkania w niedzielę 10 maja.

5.   Spotkania kandydatów do bierzmowania w maju będą według ustalonego wcześniej porządku.

6.   W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, w niedzielę 10 maja po Mszach św. przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierać będą ofiary na pomoc poszkodowanym.

7.   Polecamy prasę katolicką - nowy numer Niedzieli oraz Przewodnika Katolickiego.