Maj

Komunikaty parafialne

25 maja 2014

VI Niedziela Wielkanocna

 

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. 

2. Jutro Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i znośmy w ich intencji prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.

3. W sobotę 31 maja odbędzie się tradycyjna procesja ku czci św. Józefa - patrona miasta i diecezji. Nabożeństwo rozpocznie się czuwaniem modlitewnym na Grodzisku Piastowskim o godz. 17.oo - następnie Msza św. o godz. 18.oo której będzie przewodniczył Ks. Biskup Edward Janiak - biskup kaliski. - a o godz. 19.oo rozpocznie się przemarsz całego orszaku, delegacji, pocztów sztandarowych przy modlitwie różnych grup modlitewnych z naszej diecezji. Procesja przejdzie ulicami: Bolesława Pobożnego, Bolesława Chrobrego, Częstochowską, Nowym Światem do ul. Śródmiejskiej i do Bazyliki św. Józefa. Po raz kolejny prosimy o wywieszenie flag i udekorowanie okien na trasie przejścia procesji. Nie wstydźmy się wyznać wiary w ten właśnie sposób, wyjdźmy przed nasze domy, mieszkania, bloki by pozdrowić uczestników procesji.  Dzieci od komunii św. rocznicowej prosimy w uroczystych strojach na schody przed kościołem na godz. 19.oo.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy Opiekun w których przeczytamy o obecności symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji, zamieszczone są również wywiady z nowowyświęconymi kapłanami naszej diecezji.

5. Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w kursie ewangelizacyjnym Młodzi na progu - odbędzie się on w domu rekolekcyjnym w Dobrzycy w dniach od 3o maja do 1 czerwca. Zapisy i informacje u ks. Witolda.

6. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Jerzego Matuszkiewicza l. 77 - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

KOMUNIKATY PARAFIALNE

11 MAJA 2014

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela 11 maja rozpoczyna 51 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Towarzyszy nam hasło  "Powołania- Świadectwo prawdy". Zapraszamy w ciągu tygodnia do wspólnej modlitwy w tych intencjach, by wspomagać młodych chłopców i dziewcząt w podejmowaniu decyzji wyboru drogi życiowej.

2. We wtorek 13 maja Msza św. o godz. 17:3o, a następnie procesja wokół Kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec na sposób fatimski. Zapraszamy do licznego udziału w tym majowym nabożeństwie.

3. W środę 14 maja o godz. 19.oo rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych - spotkania w salce parafialnej.

4. Dziękujemy parafianom, którzy uczestniczyli w różnych miejscach obecności Symboli Światowych Dni Młodzieży w ubiegły poniedziałek i wtorek. Dziękujemy tym, którzy byli na rannym czuwaniu przy Krzyżu w Kościele Miłosierdzia Bożego.

5. Za tydzień 18 maja kończy się peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. W dalszej kolejności przejmie symbole młodzież diecezji włocławskiej. Ale zanim to nastąpi będzie niespodzianka dla naszej parafii -  dzięki zapobiegliwości ks. Witolda: W sobotę 17 maja o godz. 17:3o podczas nabożeństwa majowego Symbole Światowych Dni Młodzieży będą obecne w naszej świątyni. Będzie można uczcić indywidualnie Krzyż i Ikonę Matki Bożej. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy dzieci, młodzież i wszystkich, którym drogie są te symbole naszej wiary.

6. Polecamy prasę katolicką, byśmy uczyli się myśleć i mówić po katolicku, byśmy lepiej rozumieli sprawy wiary i Kościoła. Dziś do nabycia nowy numer "Opiekuna" , "Tygodnik Niedziela" oraz "Przewodnik Katolicki".

7. W tym tygodniu Pan Bóg wezwał do wieczności Ś.P. Stanisława Niemca (l. 86).

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 

 

Komunikaty parafialne

III Niedziela Wielkanocna

4 maja 2014

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Kościele w Polsce VI Tydzień Biblijny. Hasło Tygodnia brzmi Tak Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem Synem Bożym, który miał przyjść na świat. Chciejmy w tym tygodniu w naszym mieszkaniach odszukać Pismo święte i przeczytać choć jeden rozdział dowolnej księgi ze Starego lub Nowego Testamentu. Nie można poznać Jezusa - jak nauczał św. Hieronim - bez lektury Pisma św.

2. Dziś o godz. 18.oo w kościele katedralnym św. Mikołaja przyjęty będzie Krzyż Światowych Dni Młodzieży. Krzyż ten przekazał Ojciec Święty Jan Paweł II młodzieży w 1984 r. i tak wędruje on po wszystkich kontynentach świta. Krzyż ten w poniedziałek 5 maja przeniesiony będzie przez kapłanów do bazyliki św. Józefa, a wieczorem ulicami miasta Kalisza przez delegacje młodzieży do Kościoła miłosierdzia Bożego. W kościele Miłosierdzia Bożego będzie całonocne czuwanie z uroczystą Mszą św. o północy. Czuwanie przy krzyżu dla naszej parafii będzie od godz. 5 do 6 rano we wtorek. Zapraszamy przedstawicieli naszej parafii do tego czuwania. Szczegółowy plan pobytu krzyża w naszym dekanacie podany jest na afiszu w kruchcie i na stronie internetowej parafii.

3. W związku z wizytą Krzyża ŚDM ulegają zmianie terminy następujących spotkań. Wszystkie grupy kandydatów do bierzmowania przychodzą na procesję z bazyliki św. Józefa do kościoła Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 19.3o - podobnie młodzież z klas I i II szkół ponadgimnazjalnych w ramach katechezy parafialnej. Dla młodzieży przygotowane są obrazki z ikoną Matki Bożej, będą one formą sprawdzenia obecności.

4. W poniedziałek 5 maja liturgiczne wspomnienie św. Gotarda i Komunia św. rocznicowa.

5. Nabożeństwo majowe dziś po Mszy św. o godz. 16.oo, natomiast w ciągu tygodnia o godz. 17.3o.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie dziś po nabożeństwie majowym.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Prasa katolicka uczy nas myśleć po chrześcijańsku, a tym samym umacniać rodziny, pogłębiać miłość do drugiego człowieka, lepiej rozumieć sprawy wiary i Kościoła. Jeśli parafianie nie czytają prasy katolickiej to wspólnota parafialna zamiera. Są parafie dwutysięczne w których rozchodzi się 2oo egzemplarzy Tygodnika Niedziela, a w naszej parafii nawet na 2o egzemplarzy nie ma chętnych. Coraz słabiej czytany jest Opiekun. Jeśli będzie czytana  prasa katolicka będą wtedy i dyskusje na tematy w niej poruszane a nie tylko o tym czym karmią nas media poprawne politycznie i filozof z Biłgoraju.

8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się w środę 14 maja o godz. 19.oo

9. Dziś po Mszach św. zbierane będą ofiary na Dar Serca. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

10. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Jana Jurczaka (l. 85) i śp. Antoniego Krzyckiego (l. 83) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.