Maj

Komunikaty parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

27 maja 2012

1.Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny, kończy się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Od tego czasu rozpoczyna się w liturgii okres zwykły.

2.Dziś druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Uroczystej Komunii św. Dzieci te przeżywać będą biały tydzień uczestnicząc we Mszy św. codziennie i przyjmując Komunię św. Nabożeństwa majowe rozpoczynamy w ciągu tygodnia o godz. 17.45 (a dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo).

3.Jutro w poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.oo oraz o 18.oo.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych w domach pójdziemy od godzin rannych, po południu Msza św. o godz. 17.oo oraz 18.oo. Spowiedź od godz. 16.3o. Katecheza przedchrzcielna dla Rodziców planujących chrzest dziecka oraz dla chrzestnych będzie w piątek o godz. 19.oo

Jest to również Dzień Dziecka, pamiętajmy w tym dniu o naszych dzieciach wypraszając dla nich Boże Błogosławieństwo i mądrość życia.

5.Spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii dziś po Mszy św. o godz. 16.oo.

6.Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 28 maja o godz. 16.oo. Na Msze św. i wymianę tajemnic zapraszamy także Róże Różańcowe.

7.W Mediolanie 3o maja rozpocznie się spotkanie katolickich rodzin z całego świata i trwać będzie do 3 czerwca. Hasłem tego spotkania jest Rodzina, praca i świętowanie. Praca i świętowanie są ściśle związane z życiem rodzin. Warunkują się ich wybory, wpływają na stosunki między małżonkami oraz między rodzicami a dziećmi, mają wpływ na relację rodziny ze społeczeństwem a także z kościołem.

8.Zapraszamy na koncert solistów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu z towarzyszeniem orkiestry szkolnej. Koncert odbędzie 3 czerwca o godz. 17.3o w naszym kościele.

9.W sobotę 2 czerwca tradycyjnie już ulicami naszego miasta odbędzie się procesja ku czci patrona Miasta – świętego Józefa. Procesja wyruszy od Kościoła św. Wojciecha na Zawodziu o godz. 20.oo. Wcześniej od godz. 18.oo będzie czuwanie modlitewne, które poprowadzi Apostolat Maryjny naszej diecezji.

Zapraszamy do licznego udziału w tej procesji, prosimy chór parafialny, Apostolat Maryjny, Akcję Katolicką, Rodzinę Felicjańską, Zespół Regionalny Piwonice, Straż Lisa i Piwonic, dzieci od Pierwszej Komunii św., kandydatów do Bierzmowania, Ministrantów. Bardzo prosimy o dekorację domów, okien na trasie przejścia procesji, mieszkańców prosimy o wyjście przed domy i włączenie się do procesji. Jest to deklaracja naszej wiary. Mieszkańców Zawodzia prosimy o przygotowanie ołtarza.

10.Polecamy Prasę Katolicką: Opiekuna, Niedzielę i Przewodni Katolicki.

11.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. +Władysława Przybysławskiego (l. 82), śp. +Zofię Tomczyk (l. 86), śp. +Władysławę Chałęzę (l. 96) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Komunikaty parafialne

13 maja 2012

VI Niedziela Wielkanocna

1.Dziś o godz. 10.3o spotkanie dla Rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią świętą.

2.13 dzień miesiąca maja – 31 lat temu cały świat zadrżał, gdy na Placu św. Piotra w Rzymie gdy turecki zamachowca Ali Agca oddał strzały do Ojca Świętego Jana Pawła Ii – dziś błogosławionego. W rok po zamachu 13 maja 1982 r. Jan Paweł II zawiózł do Fatimy, śmiercionośną kulę, która została wyjęta z jego ciała.

Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła, następnie różaniec fatimski – serdecznie zapraszamy.

Również dziś po Różańcu fatimskim katecheza parafialna dla klas II szkół ponadgimnazjalnych

3.W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek – św. Macieja Apostoła, w środę św. Andrzeja Bobolę – kapłana i męczennika, patrona Polski.

4.W przysłużą niedzielę o godz. 10.3o pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej uroczystej Komunii świętej. Jest to również uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spowiedzi dla dzieci, Rodziców, Rodzeństwa, Dziadków w sobotę 19 maja d godz. 9.oo do 10.3o.

5.Podczas sesji 2 maja na Jasnej Górze Księża Biskupi rozważali sprawę finansowania Kościoła i Funduszu Kościelnego. Fundusz Kościelny utworzono w roku 195o jako skromną rekompensatę za zabrane Kościołowi dobra, miał zasilać między innymi jego społeczną działalność. Niestety do roku 1989 był wykorzystywany głownie do walki z Kościołem. W okresie wolnej Polski wspierał niektóre dzieła społecznie użyteczne prowadzone przez Kościół, wspomagał ochronę Kościelnych zabytków sakralnych, częściowo dofinansowywał składki ubezpieczeniowe niektórych duchownych. Prowadzone są między Episkopatem a Rządem rozmowy nad nową formą rekompensaty za zabrane dobra przez państwo. Czekamy na konkretne decyzje.

6.Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do nabywania i czytania Opiekuna, Niedzieli, Przewodnika Katolickiego.

7.W naszym kościele 3 czerwca o godz. 17.3o odbędzie się koncert solistów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu z towarzyszeniem orkiestry – już dziś zapraszamy.

8.W niedzielę 2o maja na Grodzisku na Zawodziu odbędzie się Festiwal Piastowski i odpust św. Wojciecha. Początek o godz. 12.oo przy przystani nad Prosną na Zawodziu. Uroczysta Msza św. na Grodzisku na fundamentach Kolegiaty św. Pawła o godz. 13.oo – szczegóły na afiszach. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału mieszkańców Zawodzia, Starego Miasta i Kalisz.

9.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. +Mieczysława Pawlaczyka (l. 88), śp. +Władysława Machowicza (l. 74) oraz śp. + Eugeniusza Minieckiego (. 80)

 

Komunikaty parafialne

V Niedziela Wielkanocna

6 maja 2012

1.Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej odprawiane są codziennie w kościele o godz. 17.3o, w kościele św. Wojciecha na Zawodziu o godz. 19.oo, w kaplicy w Piwonicach o godz. 17.ooBierzmy udział bardziej liczny w tych nabożeństwach majowych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

2.W tym tygodniu we wtorek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Modlimy się w intencjach solenizantów, szczególnie pasterza naszej diecezji, Ks. Biskupa Ordynariusza Stanisława Napierały.

3.Spotkanie dla Rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej w niedzielę 13 maja o godz. 10.3o.

4.Dziś Dar Serca na pomoc charytatywną – za każdą ofiarę Bóg zapłać.

5.Dziękujemy ofiary od 4 Rodzin na wypłacenie sukienek bursztynowych dla Maryi i Jej Syna Jezusa.

6.Spotkania Akcji Katolickiej dziś nie będzie.

7.W tym tygodniu spotkanie jednej grupy Rodziny Felicjańskiej – w Piwonicach w środę (9 maja) o godz. 16.oo

8.Spotkanie wspólnoty Wiara i Światło w sobotę 12 maja o godz. 15.oo

9.Katecheza parafialna w tym tygodniu:

- dla klas I ponadgimanzjalnych będzie w środę 9 maja na Mszy św. o godz. 18.oo

- dla klas II ponadgimnazjalnych w niedzielę 13 maja po Mszy św. o godz. 16.oo i różańcu fatimskim w salce parafialnej.

10.Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek 11 maja – rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18.oo – przypomniany kandydatom o obowiązku comiesięcznej spowiedzi i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.