Maj

KOMUNIKATY PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 MAJA 2011

1. Dziś o godz. 10.3o druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do uroczystej Pierwszej Komunii św. Od poniedziałku do piątku te dzieci przeżywać będą biały tydzień uczestnicząc wraz z Rodzicami w nabożeństwie majowym a następnie we Mszy św. przyjmując Komunię św.

2. Nabożeństwo majowe dziś po Mszy św. o godz. 16.oo a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.4o

3. W środę 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 18.oo

4. W środę 1 czerwca Dzień Dziecka – nie zapominajmy w tym dniu o modlitwie w intencji dzieci i o skromnych upominkach.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli pięknie na naszą prośbę i uczestniczą w każdą środę w apelu Jasnogórskim w naszej świątyni. Zapraszamy w dalszym ciągu – w środę 1 czerwca na godz. 21.oo

6. W czwartek 2 czerwca w bazylice św. Józefa o godz. 17.oo modlitwa za rodziny i w obronie poczętego życia – w ten czwartek będzie obecna na nabożeństwie córka świętej Gianny Beretta Molla. Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi abp Józef Michalik.

7. W piątek 3 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca – Msze św. o godz. 7.oo --- 17.oo i 18.oo Do chorych w domach pójdziemy od godzin rannych. Spowiedź w kościele będzie od godz. 16.3o

8. W piątek 3 czerwca o godz. 19.oo katecheza dla Rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.

9. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

10. W sobotę 4 czerwca tradycyjnie już procesja od Wojciecha do Józefa z obrazem św. Józefa i relikwiami św. Wojciecha. Procesja rozpocznie się o godz. 20.oo – wcześniej od godz. 18.oo przedstawiciele Apostolatu Maryjnego naszej diecezji poprowadzą czuwanie modlitewne. Prosimy o dekorację domów, okien na trasie przejścia procesji – ulice: Bolesława Pobożnego, Bolesława Chrobrego i Częstochowska. Wyjdźmy przed domy bo czasem wygląda tak, jakby tu były ulice martwe. Prosimy mieszkańców ulic: Stare Miasto, Kubusia Puchatka, Baśniowej, Zielonej, Polnej i ulic przyległych, mieszkańców Piownic i Lisa o przybycie na trasę przejścia procesji.

11. Prosimy dzieci rocznicowe, dzieci od Pierwszej Komunii św. w strojach uroczystych przed kościół na schody na godz. 20.oo

Również kandydaci do bierzmowania z klas II i III gimnazjum gromadzą się na schodach przed kościołem o godz. 20.oo – młodzież zabiera ze sobą indeksy, aby otrzymać stosowny wpis.

Prosimy Rodzinę Felicjańską ze świecami, prosimy Chór, Orkiestrę, Straż Pożarną Lisa i Piwonic, Zespół Regionalny Piwonice w strojach.

Niech to będzie nasze publiczne wyznanie wiary, uczczenie patrona naszego miasta świętego Józefa jak również wdzięczność za dar beatyfikacji Jana Pawła II.

12. Polecamy prasę katolicką.

 

Komunikaty parafialne

V niedziela wielkanocna

22 maja 2011 r.

1. Dziś o godz. 10.3o pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I uroczystej Komunii św.. Dzieci to od poniedziałku do piątku włącznie przeżywać będą wraz z Rodzicami biały tydzień uczestnicząc codziennie w Mszy św. i przyjmując Komunię św. W związku z białym tygodniem nabożeństwo majowe rozpoczynać będziemy o godz. 17.4o – serdecznie zapraszamy

2. W środę bardzo serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 21.oo – niech to będzie nasze dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II.

3. W czwartek 26 maja dzień Matki – pamiętajmy o wdzięczności, pamiętajmy o modlitwie zarówno w intencji tych żyjących i tych już zmarłych.

Panie, dziękujemy Ci za nasze Matki, za Ich miłość i troskę. Spraw Panie byśmy zawsze umieli być dobrymi dziećmi ale i rozważnymi Rodzicami.

4. Comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego przy naszej parafii w piątek o godz. 16.oo. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.oo spotkanie Koła Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic.

5. Również w piątek 27 maja o godz. 16.oo spotkanie wspólnoty modlitewnej św. o Pio – spotkanie w kościele.

6. W przyszłą niedzielę 29 maja o godz. 10.3o druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I uroczystej Komunii św.. Spowiedź dla dzieci, ich Rodziców, Rodzeństwa, Dziadków będzie w sobotę od godz. 9.oo.

7. W sobotę 28 maja przypada 30 rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację, aby nadal jak za życia, był siłą dla naszego Narodu.

8. W ubiegłym tygodniu za zgodą urzędu Miasta (Wydział Ochrony Środowiska) zostały usunięta dwie obumarłe topole przy budynkach parafialnych i jeden obumarły klon za zgodą konserwatora zabytków przy kościele św. Wojciecha na Zawodziu.

 

 

Katecheza parafialna

a) Dziś po Mszy św. o 16.oo dla klas II ponadgimnazjalnych

b) W środę 18 maja – dla klas I ponadgimnazjalnych o godz. 18.oo w kościele

 

2. W przyszła niedzielę o godz. 10.3o I grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych, dziadków – będzie 20 maja (piątek) o godz. 16.oo

3. W dniu 16 maja Kościół czci św. Andrzeja Bobolę. Gorliwość Apostolska doprowadziła go do chwały męczeństwa. Zmarł 1657 r. podczas okrutnych tortur zadanych przez Kozaków. Wpatrując się przykład świętego męczennika prosimy Boga o odwagę i gorliwość w wyzaniaiu wiary w życiu codziennym.

4. W każdą środę rozpoczynając od tego tygodnia tj. od 18 maja w tym dniu przypada 91 r. urodzin bł. Jana Pawła II papieża, będziemy spotykać się w świątyni o godz. 21.oo na Apel Jasnogórski, będzie to duchowe przygotowanie całej naszej współtony parafialnej na spotkane z Maryją w Ikonie obrazu Jasnogórskiego. Będziemy także rozważać nauczanie Jana Pawła II.

I apel w środę o godz. 21.oo - zapraszamy.

5. Polecamy prasę katolicką: Nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela, osiedlowy numer Notatnika

6. Spotkanie rodziny felicjańskiej odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 15.45 w domu Sióstr – spotkanie wspólne dla grupy z Piwonic i Kalisza.

 

 

Katechezy dla narzeczonych rozpoczną się we wtorek 10 maja o godz. 19.oo – ci którzy planują małżeństwo w najbliższym czasie, w wakacje lub we wrześniu obowiązani są w tych spotkaniach uczestniczyć.

Katechezy parafialne dla klas II ponadgimnazjalnych w niedzielę 15 maja po Mszy św. o godz. 16.oo w salkach parafialnych. Dla klas I ponadgimnazjalnych katecheza odbędzie się w przyszłym tygodniu w środę 18 maja o 18.oo w kościele.

Spotkania dla bierzmowanych:

- dla klas III gimnazjum w poniedziałek (9 maja) – o godz. 17.3o – w kościele na nabożeństwie majowym i Mszy św.

- dla klas II gimnazjum w czwartek (12 maja) – o godz. 17.3o – w kościele na nabożeństwie majowy i Mszy św.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych.

Dziś o godz. 16.oo Msza św. inicjacyjna dla dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. i dla ich Rodziców.

Dziękujemy ks. Michałowi i uczestnikom pielgrzymki z naszej parafii do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II, że tak godnie nas reprezentowali na Placu św. Piotra.

W Piątek 13 maja nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.3o następnie procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej i Różaniec – serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 

Komunikaty parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Rozpoczynamy wyjątkowy miesiąc maj. Piękna wiosenne krajobrazy, przydrożne kapliczki rozśpiewane loretańską litanią, korowody pierwszokomunijnych dzieci – prymicji kapłańskich. To wszystko opromienione uroczystością Beatyfikacji Sługi Bożego JP II w Niedzielę Miłosierdzia.

Papieża maryjnego zawierzenia, Papieża Eucharystii, Papieża Odpowiedzialnego Rodzicielstwa.

Msze św 1 maja w parafii św. Gotarda o godzinie 7:30 9:00 i o godzinie 16:00 Dziękczynna za dar Beatyfikacji.

2. We wtorek 3 maja Uroczystość N.M.P. Królowej Polski Msze św w naszej parafii tak jak w każdą niedzielę. Jedynie Msza św z godziny 9:00 rozpocznie się o godzinie 8:45. Będzie to Msza św z udziałem orkiestry za zmarłych Strażaków.

3. W czwartek 5 maja w Kalendarzu Liturgicznym wspominamy św Gotarda patrona naszej parafii i kościoła. Msze św w tym dniu o godzinie 7:00 i 18:00. Podczas Mszy św o godzinie 18:00 dzieci przystąpią do Komunii św Rocznicowej. Spowiedź dla dzieci i ich Rodziców w środę od godziny 16:30.

4. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w niedzielę i święta po Mszy św o godzinie 16:00 w dni powszednie o godzinie 17:30. Nabożeństwa majowe w Kościele św Wojciecha o godzinie 19:00 w Kaplicy w Piwonicach o godzinie 17:00.

5. Katecheza przed chrztem dzieci dla Rodziców i chrzestnych w piątek 6 maja o godzinie 19:00.

6. Niedziela 8 maja w naszej parafii to niedziela modlitwy o powołanie kapłańskie i zakonne. Gościć będziemy w naszej parafii kleryków naszego Seminarium Duchownego. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Stanisława, polecamy naszej modlitwie Pasterza diecezji.

Ksiądz Bolesław

Proboszcz