maj

Komunikaty parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26 maja 2013 r.

1. Dziś o godz. 10.3o druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do uroczystej pierwszej Komunii świętej. W ciągu tygodnia dzieci te wraz z rodzicami przeżywać będą Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy św. i przyjmując Komunię św. o godz. 18.oo.

2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.3o --- 9.oo --- 10.oo w Piwonicach --- i o godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.oo wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja pójdzie tradycyjną trasą z kościoła ulicą Częstochowską, następnie Mieczysława Starego, Bolesława Pobożnego, Bolesława Chrobrego i Częstochowską do kościoła.

Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy - tak jak zawsze uroczyście - w tych samych miejscach przy ul. Mieczysława Starego, Bolesława Pobożnego przy Krzyżu, Bolesława Pobożnego przy figurze i na ul. Bolesława Chrobrego. Bardzo prosimy o wywieszenie flag, ubranie okien na trasie przejścia procesji. Jest to wyraz naszej pobożności witając Chrystusa Eucharystycznego, który wychodzi na ulice naszych miast.

Prosimy na procesję chór, orkiestrę, straż Lisa i Piwonic, asystę , Apostolat Maryjny, Rodzinę Felicjańską, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów. Prosimy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. aby w tym roku wzięły udział w procesji.

3. Procesja ogólnomiejska wyruszy z Katedry o godz. 10.3o.

4. W sobotę 1 czerwca - Dzień Dziecka, ale też i procesja ku czci patrona miasta - św. Józefa. Procesja od Wojciecha do Józefa. W tym roku nabożeństwo i procesja będą miały nieco inny charakter. Rozpocznie się o godz. 18.oo na fundamentach Kolegiaty świętego Pawła na Grodzisku. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Ordynariusz Edward Janiak, a po Mszy św. wyruszy procesja. We Mszy św. uczestniczyć będą różne grupy modlitewne z naszej diecezji.

Jest również zmieniona trasa procesji - wyjdziemy z Zawodzia ul. Bolesława Pobożnego, ul. Bolesława Chrobrego do ronda Ptolemeusza - z ronda wejdziemy w ul. Nowy Świat i dalej w Ułańską, Bankową, Aleję Wolności, Środmiejską, Główny Rynek, Zamkową i Plac św. Józefa. Bardzo prosimy o udekorowanie domów flagami, światłem, obrazami i kwiatami.

Zachęcamy parafian do licznego udziału w procesji, wyjścia na ulice dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe - wszystkie, kandydatów do bierzmowania prosimy tradycyjnie na schody przed kościołem na godz. 19.oo.

5. Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych matkach. Dla żyjących prosimy o łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych o łaskę wiecznego zbawienia.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej - dziś nowy numer Opiekuna a w nim prezentacja nowo wyświęconych kapłanów dla naszej diecezji - jest ich 7.

7. W dzisiejszą niedzielę Trójcy Przenajświętszej się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej wynikający z przykazania kościelnego.

Komunikaty parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2013 r.

1. Duch Święty jest wielkim darem zmartwychwstałego Chrystusa otwierającym nas na wiarę w Jezusa i prowadzącym do zjednoczenia z Bogiem.

2. Dziś o godz. 10.3o pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do uroczystej pierwszej Komunii świętej. Dzieci te wraz z rodzicami i nauczycielami przeżywać będą Biały Tydzień codziennie uczestnicząc we Mszy św. i przyjmując Komunię świętą.

3. Nabożeństwa majowe rozpoczynać będziemy o godz. 17.4o, a następnie będzie Msza święta.

4. W poniedziałek 2o maja święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Na prośbę biskupów polskich w czasie trwania Soboru Watykańskiego II papież Paweł VI 21 października 1964 r. ogłosił Maryję Matką Kościoła. Msze św. w naszej parafii o 7.oo i o 18.oo.

5. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski dzień 23 maja obchodzić będziemy jako święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie ono obchodzone zawsze w czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego.

6. Dary z Caritasu dla osób zapisanych wydawane będą we wtorek 21 maja po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę 26 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do uroczystej pierwszej Komunii św. o godz. 10.3o.

Spowiedź św. dla tych dzieci, ich rodziców, rodzeństwa, dziadków będzie w sobotę 25 maja od godz. 9.oo do 10.3o.

Komunikaty parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

12 maja 2013 r.

 

1.Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.3o, a o 16.oo Msza św. z udziałem dzieci klas II przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz dla ich rodziców.

2.Po Mszy św. o godz. 16.oo katecheza parafialna dla uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych.

3.W czwartek 16 maja wspomnienie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

4.W tych dniach przy nabożeństwie majowym odprawiamy nowennę o dary Ducha Świętego

5.W przyszłą niedzielę - 19 maja obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6.19 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 10.3o pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej uroczystej Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa, dziadków w sobotę 18 maja od godz. 9.oo do 10.3o.

7.Modlimy się w tych dniach, aby katolicy w Polsce bardziej zdecydowanie przeciwstawili się wszelkim atakom, które godzą w wiarę i wartości chrześcijańskie i tradycję narodową.

8.Nie kupuję w niedzielę - propagujemy to hasło, by przypomnieć, że niedziela to dzień świąteczny, należny dzień odpoczynku i uwielbienia Boga. Chrześcijanie w niedzielę i święta idą do świątyni.

9.Polecamy prasę katolicką - zachęcamy do nabywania i czytania.

10.W poniedziałek 13 maja nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.3o, a następnie procesja z figurą matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła a potem Różaniec. Zapraszamy do bardzo licznego udziału w tym majowym fatimskim nabożeństwie.


Komunikaty parafialne

Szósta niedziela wielkanocna

5 maja 2013 r.

 1.Dziś w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Gotarda patrona i opiekuna naszej parafii. św. Gotard urodził sie w 960 r. w niemieckiej, katolickiej, ubogiej, robotniczej rodzinie. W 1022 r. został biskupem. Zmarł w 1038 r., kanonizowano go w 1132 r. Módlmy sie za jego pośrednictwem w intencji naszej parafii.

2.Na Mszy św. o godz. 16.oo rocznica Komunii św. dzieci.

3.Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.3o, a w ciągu tygodnia o godz. 17.3o. Bierzmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być w kościele odmawiajmy litanię w domach polecając Matce Najśw. wszystkie nasze sprawy.

4.W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe podczas których modlimy sie o dobre urodzaje

5.W środę wspominamy św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

6.Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7.Spotkania Rodziny felicjańskiej będą wyjątkowo w tym tygodniu - w poniedziałek w Domu Sióstr, a w środę w Piwoicach - o godz. 16.oo.

8.Kurs przedmałżeński rozpoczniemy w poniedziałek 6 maja o godz. 18.3o - kolejne terminy będą uzgodnione z zainteresowanymi.

9.Katecheza parafialna dla klas I szkół ponadgim. będzie we wtorek 7 maja o godz. 18.oo, natomiast dla klas II szkół ponadgim. w niedzielę 12 maja po Mszy św. o 16.oo.

10.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11.Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

12.Dzisiejszy dar serca ofiarowany jest na przygotowanie Dnia Dziecka.

13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest Opiekun, Tygodnik Niedziela i Przewodnik Katolicki. Jest również do nabycia książka o naszej parafii, która była wydana na 1oo lecie świątyni. Są także płyty z pieśniami sióstr karmelitanek.

14.Jest prowadzona Ogólnopolska akcja "Nie kupuję w niedzielę" mająca na celu przypomnienie świątecznego charakteru, jaki ten dzień ma dla chrześcijan. Trzeba więc zacząć od siebie, czyli po prostu nierobienia zakupów w niedzielę.