II Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2016 r.

1.     Spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii św. dziś o godz. 10.45.

2.     W tym tygodniu w naszej parafii rekolekcje dla dzieci i młodzieży z następujących szkół:

- w poniedziałek i wtorek o godz. 9.3o dla uczniów Technikum nr 4
im. Ks. Józefa Sieradzana

- w czwartek i piątek o godz. 8.3o dla uczniów szkoły przy ul. Budowlanych a o godz. 11.oo dla uczniów Ośrodka Szkolno Wychowawczego

- w czwartek o godz. 13.oo – dla młodzieży ze szkoły dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących

3.     Rekolekcje parafialne i dla dzieci ze szkół podstawowych nr 13 i 15 będą w marcu.

4.     Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne – droga krzyżowa w piątek o godz. 17.3o oraz Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.3o

5.     Młodzież zachęcamy do udziału w ŚDM – zapisy i informacje u ks. Witolda.

6.     Polecamy prasę katolicką – nowy numer Niedzieli i Przewodnika Katolickiego.

7.Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w poniedziałek 29 lutego o godz. 16.oo – zapraszamy.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Zdzisława Pawliczaka l. 71 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

7 lutego 2016

V Niedziela Zwykła

1. W najbliższą środę 10 lutego rozpoczniemy Wielki Post. W środę popielcowa Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.3o, 9.oo, 16.oo oraz o 18.oo a także w kaplicy w Piwonicach o godz. 10.oo. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

- na Gorzkie żale, które śpiewać będziemy w każdą niedzielę o godz. 15.3o

- na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu na godz. 9.oo oraz na 17.3o

Rodziców prosimy by zwrócili uwagę na udział dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach a także w rekolekcjach szkolnych i parafialnych.

3. Kaliska Droga Krzyżowa będzie 14 lutego czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu - nabożeństwo rozpocznie się o godz. 14.oo przy kościele Księży Jezuitów. Przedstawiciele naszej parafii poniosą krzyż przy stacji X - Akcję Katolicką prosimy o przygotowanie delegacji.

4. 11 lutego w czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - jest to także światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych, starszych na Msze św. na godzinę 14.oo do naszego kościoła. Podczas Mszy św. udziela będziemy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Eucharystii spotkanie w salce parafialnej.

5. W sobotę 13 lutego przypada dzień fatimski - ze względu na liturgiczne rozpoczęcie I Niedzieli Wielkiego Postu różaniec fatimski odmówimy o godz. 17.3o, a po nim rozpocznie się liturgia Mszy św.

6. Pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych będzie w piątek 12 lutego o godz. 18.3o w sali parafialnej.

7. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo

8. Polecamy prasę katolicką.

9. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Józefa Gąsiorowskiego l. 100 - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10. Odwiedziny kolędowe: w poniedziałek 8 lutego - ul. Częstochowska blok 21 - jeden kapłan od 15.oo; ul. Częstochowska blok 21A - jeden kapłan od  15.oo oraz Nowy Świat blok nr 29 - jeden kapłan od 15.oo

11. To już wszystkie ulice i uliczki naszej parafii, które odwiedziliśmy z modlitwą i błogosławieństwem. Jeżeli ktoś został przypadkowo ominięty lub był nieobecny w domu a chce spotkać się z kapłanem to można zgłaszać indywidualne odwiedziny duszpasterskie - można to zrobić telefonicznie lub zgłaszając się w zakrystii po Mszach św. Wszystkim serdecznie dziękujemy za życzliwe spotkania w Waszych domach, otwartość w rozmowach, wspólną modlitwę i złożone ofiary.