Luty

 Komunikaty parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu
26 lutego 2012


1. Kaliska Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 14.oo przy kościele OO. Jezuitów. Delegacja naszej parafii przyjmie krzyż przy stacji X – zapraszamy do licznego udziału w tej Drodze Krzyżowej.
2. Gorzkie Żale dziś i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.3o.
3. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.oo oraz o 17.3o
4. Comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w poniedziałek 27 lutego o godz. 16.oo . Natomiast po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż Różańcowych.
5. W czwartek nabożeństwo w bazylice św. Józefa w intencji Rodzin i obrony Poczętego Życia – początek nabożeństwa o godz. 17.oo
6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w kościele od godz. 16.oo. Msza św. dla dzieci o godz. 17.oo, następnie droga Krzyżowa i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo.
7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. i nabożeństwo na godz. 18.oo
8. W piątek 2 marca o godz. 19.oo katecheza dla Rodziców i chrzestnych. Ci, którzy planują chrzest dziecka w marcu proszeni są o wzięcie udziału w tej katechezie.
9.  W sobotę po Mszy św. o 7.oo rano nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
10. Katechezy dla narzeczonych rozpoczną się 28 lutego o godz. 19.oo
11. Spotkania katechezy parafialnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych będą w następujących terminach:
- klasy I ponadgim. w piątek 9 marca na Mszy św. o godz. 18.oo
- klasy II ponadgim. w niedzielę 11 marca po Mszy św. o godz. 16.oo
- klasy III ponadgim. ostatnie spotkanie i rozdanie zaświadczeń w niedzielę 18 marca po Mszy św. o godz. 16.oo.
12. Daj świadectwo miłości i pomóż Kościołowi w krajach misyjnych to hasło tegorocznej modlitwy w intencjach Misji. Aktualnie na Misjach pracuje 2.170 polskich misjonarzy w 94 krajach świata. Chcemy ich wspomóc przez modlitwę,  cierpienie i ofiary, które możemy złożyć dziś po Mszach św. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. .
13. Polecamy prasę katolicką: Dwumiesięcznik Miłujcie się, Tygodnik Niedziela i Przewodnik Katolicki.
14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej i ich Rodzicami.

KOMUNIKATY PARAFIALNE
NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 19 LUTEGO 2012


1. W tym tygodniu wchodzimy w nowy okres kościelnego roku liturgicznego – w Wielki Post. Wielki Post rozpoczyna się Środą Popielcową. W tym dniu Msze św. w naszej parafii będą o godz. 7.3o --- 9.oo --- 10.oo w Piwonicach oraz po południu o godz. 16.3o oraz o 18.oo. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem, aby w ten sposób rozpocząć przygodo tanie duchowe do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły osoby od 18 do 60 r. życia tzn. tego dnia spożywamy trzy posiłki bezmięsne (jeden do syta i dwa skromniejsze).
3. Post ścisły obowiązuje w dwa dni w roku w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Natomiast we wszystkie piątki roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. We wszystkie dni Wielkiego Postu obowiązuje każdego katolicka powstrzymanie się od zabaw.
4. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o godz. 9.oo oraz o 17.3o, natomiast Gorzkie Żale śpiewać będziemy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.3o.
5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 8.oo do 9.oo oraz od 16.oo do 17.3o. Nieczynna będzie w Środę Popielcową.
6. Z naszej parafii organizowana jest Wycieczko-Pielgrzymka do Sankt Petersburga, Talina, Rygi i Wilna. Zainteresowanych prosimy dziś na spotkania na godz. 17.oo do salki parafialnej.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś jest nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.
8. Katecheza przedślubna rozpocznie się w wtorek 28 lutego o godz. 19.oo w salach parafialnych. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


Komunikaty parafialne

na VI niedzielę zwykłą

12 lutego 2012

 

1.W poniedziałek 13 lutego Msza św. o godz. 17:30 a następnie Różaniec Fatimski – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.We wtorek tj. 14 lutego wspominamy św. Walentego patrona chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy a także patrona zakochanych. Tego dnia zachęcamy wszystkich zakochanych do modlitwy w intencji osób najbliższych sercu. Trzeba cieszyć się z tego, że ludzie obdarzają się miłością niekoniecznie tylko w walentynki, ale należy też pamiętać o tych, którzy pragną naszej obecności, uśmiechu, miłości a czasem pomocy.

3.W tym tygodniu Kancelaria parafialna czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00. Msze św. według przyjętych intencji, również wieczorem.

4.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską, dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę, za złożone ofiary, które zgodnie z przepisami prawa Kościelnego i naszego Synodu diecezjalnego w części przeznaczone są na utrzymanie kapłanów i w części na funkcjonowanie parafii. Z troską odnosimy się do tych Rodzin, które zamieszkują teren naszej parafii ale ich mieszkania na odwiedziny księdza są zamknięte.

W tym roku Kolęda trwała nieco dłużej – kolędowali Księża Wikariusze: Ks. Piotr i Ks. Michał za co im jako Proboszcz bardzo serdecznie dziękuję, że mnie potraktowali ulgowo.

Bardziej szczegółowe sprawozdanie duszpasterskie i finansowe podamy w późniejszym terminie.

5.Rozpoczęły się ferie zimowe wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom życzymy dobrego wypoczynki aby znów po 2 tygodniach zatęsknili za szkołą.

6.Z naszej parafii organizowana jest Wycieczko – pielgrzymka: Sankt Petersburg – Talin – Ryga – Wilno, na przełomie czerwca i lipca. Zainteresowanych prosimy na spotkanie w niedzielę 19 lutego na godz. 17:00 w Sali parafialnej.

7.Spotkanie Wiary i Światła w sobotę 18 lutego o godz. 15.oo w salce parafialnej.

8.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. +Leonarda Minieckiego (l. 90) – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

Komunikaty parafialne

V niedziela zwykła

5 lutego 2012

  1. Dziś o godz. 16.oo Msza św. z uczestnictwem dzieci klas II szkoły podstawowej i ich Rodziców. Msza św. wprowadzająca te dzieci do pełnego uczestnictwa we Mszy św.
  2. Dziś o 17.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii – serdeczne zapraszamy.
  3. W sobotę 11 lutego wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzić będziemy XX Światowy Dzień Chorego. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi wszystkich na potrzeby zapewnienia jak najlepszej opieki chorym, pomagania chorym, dostrzeżeniem wartości cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej.W naszym kościele Msza św. w intencji chorych i ich opiekunów oraz wszystkich pracowników służby zdrowia odprawiona będzie w sobotę 11 lutego o godz. 14.oo
  4. Dar Serca z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na zorganizowanie Dnia Chorego i pomoc chorym
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś jest nowy numer Opiekuna, w którym przeczytamy między innymi o marszu dla życia w Waszyngtonie, o modlitwie w katedrze kaliskiej z okazji Dnia Judaizmu. O zmarłej Irenie Jarockiej. Polecamy również tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki. Jest również wyłożony numer Notatnika Osiedlowego – polecamy.
  6. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp.+ Urszulę Grzyb (l. 50) oraz śp. + Zdzisława Wieczorka (l. 64).
  7. Plan kolędy 5 - 11 lutego 2012r.