Luty

 

Komunikaty parafialne

VIII niedziela zwykła

27 lutego 2011

 

1.       W poniedziałek 28 lutego o godz. 16.oo spotkanie Apostolatu Maryjnego istniejącego przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

2.       W czwartek 3 marca o godz. 17.oo modlitwy w intencji rodzin i obrony poczętego życia w bazylice św. Józefa. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Biskup Kościoła Grekokatolickiego.

3.       W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – 4 marca. Msze św. o godz. 7.oo, 17.oo dla dzieci oraz o 18.oo. Spowiedź w Kościele od godz. 16.oo.

4.       Do chorych w domach od godzin rannych pójdą księża wikariusze. Ksiądz Proboszcz nie będzie odwiedzał chorych w domach w ten pierwszy piątek.

5.       W piątek 4 marca wspominamy również w liturgii św. Kazimierza – królewicza z rodu Jagiellonów. Zadziwiał pobożnością i czystością życia oraz roztropnością i sprawiedliwością jako władca. Za jego przykładem zaprośmy Chrystusa do naszego życia rodzinnego, społecznego i politycznego.

6.       W piątek o godz. 19.oo katecheza przed chrztem dzieci dla Rodziców i chrzestnych.

7.       Spotkanie dla Rodziców klas III szkoły podstawowej w sprawie Komunii św. Rocznicowej  będzie przyszłą niedziele 6 marca o godz. 9.oo

8.       W tym tygodniu Pan Bóg wezwał do wieczności: Śp. +Jerzego Karsińskiego, Śp. +Mirosława Matusiaka, Śp. +Józefa Stobniaka, Śp. +Bogumiłę Klimek i Śp. +Bolesławę Pietrowską.

 

 

 

 

 

Komunikaty parafialne 

VII niedziela zwykła w ciągu roku 

20 lutego 2011 r.

1.       Jezus podaje dzisiejszej niedzieli najważniejsze prawdy i zasady Królestwa Bożego. Mówi, że Jego uczniowie powinni już teraz, w tym świecie, myśleć i postępować według tych zasad i wzywa ich do wielkoduszności i wspaniałomyślności wypływającej z wiary i pragnienia upodobnienia się do Boga. Wszyscy dobrze znamy to zdanie: Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek nadstaw mu i drugi. Słuchając tych słów mówimy zapewne sobie w duszy: łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.  

2.       Ludzie, którzy próbują żyć według Ewangelii, określa zwykle mianem naiwnych i wyobcowanych ze świata. Jedna liczne świadectwa z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, a także świadectwa wiary dzisiejszych wyznawców Chrystusa świadczą o wielkości człowieka, który zaufał Bogu. Bądzmy zatem doskonali jak doskonały jest Ojciec nasz niebieski. Taką bowiem miarą jaką my mierzymy i nam odmierzą. 

3.       Dziś o godz. 17.oo zakończenie katechezy parafialnej dla klas III ponadgimnazjalnych – młodzież przychodzi z indeksami. 

4.       W tym tygodniu: 

- katecheza dla klas II ponadgimnazjalnych w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.oo i po niej – po raz drugi, ponieważ w ubiegły poniedziałek było tylko 10 osób. 

- rozpoczęcie nauk przedślubnych dla narzeczonych we wtorek o godz. 19.oo 

- katecheza dla klas I ponadgimnazjalnych w środę na Mszy św. o godz. 18.oo i po niej. 

5.       Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyjeżdżających do Rzymu na beatyfikację papieża Jana Pawła II odbędzie się 6 marca o godz. 17.oo i wpłata I raty 5oo zł. Są jeszcze tylko 4 miejsca wolne. 

6.       Termin wyjazdu na Krym zostanie podany w połowie marca. 

7.       W przyszłą niedzielę 27 lutego po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie dla pielgrzymów grupy turkusowej. Serdecznie zapraszamy.  

8.       Miłość jest tajemnicą, która przekształca wszystko, czego dotnie w rzeczy pięknie i miłe Bogu – słowa św. Faustyny Kowalskiej. Trwa czas karnawału, czas radości, spotkań z przyjaciółmi. Niech ten czas wnosi w nasze życie nadzieję, że wszystko można zmienić jeżeli Bóg działa pośród nas i my sami jesteśmy na Jego obecność otwarci. 

9.       Polecamy prasę katolicką, szczególnie nowy numer Opiekuna. 

 

Komunikaty parafialne 

6 lutego 2011 – V niedziela zwykła

1.       Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii – zapraszamy.

2.       W piątek 11 lutego wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Msza św. w int. chorych i osób opiekujących się chorymi 11 lutego (piątek) o godz. 14.oo – wcześniej od godz. 13.30 różaniec poprowadzą przedstawiciele Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie na salkach parafialnych – serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3.       Dziś po Mszach św. Dar Serca, który przeznaczony będzie na pomoc chorym – drobne upominki dla chorych, których w domach odwiedzą w imieniu Kościoła przedstawiciele parafii.

4.       Od poniedziałku do piątku w godz. od 10.oo do 14.oo w salkach parafialnych odbywać się będą półkolonie połączone z Turniejem tenisa stołowego dla dzieci ze szkoły podstawowej. Półkolonie są nieodpłatne.

5.       W bieżącym tygodniu Msze św. wg przyjętych intencji rano i wieczorem. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jeszcze do 13 lutego będzie czynna tylko rano od 8.oo do 9.oo.

6.       W przyszłą niedzielę 13 lutego Różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 16.oo. Na ten różaniec przybędą do nas delegacje z parafii naszego dekanatu, jest to modlitwa integrująca nas do dobrego i owocnego przygotowania na przybycie Marii w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego.

7.       Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej z naszej parafii pielgrzymce na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu. Nie bójmy się tego co mówią w mediach, że będzie tak drogo, że wszystkie miejsca zajęta – komuś bardzo zależy, żeby jak najmniej Polaków pojechało do Rzymu. Szczegółowy program pielgrzymki w gablocie, zapisy w kancelarii parafialnej lub zgłoszenia telefoniczne.

8.       Ze względu na wyjazd do Rzymu pielgrzymka na Krym odłożona jest na późniejszy termin, w najbliższym czasie podamy ten nowy termin.

9.       Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Dziękujemy za miłe i serdeczne spotkania ze wspólną modlitwę, za gościnę za składane ofiary z racji kolędy. Zgodnie z tradycją i przepisami prawa kościelnego część z ofiar kolędowych przeznaczona jest na utrzymanie kapłanów, a część na utrzymanie kościoła, budynków parafialnych, na przeprowadzone prace. O tych praca będziemy na bieżąco informować.

10.   W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tace przeznaczmy na konserwację ołtarza św. Teresy. Dziękujemy paniom, które noszą imię Teresa za złożenie ofiar na konserwację ołtarza swojej patronki.

11.   Polecamy prasą katolicką.

 

 

 

 

Komunikaty parafialne 

VI niedziela zwykła 

13 lutego 2011 

 

1.Dziś 13 dzień lutego po Mszy św. o godz. 16.oo Różaniec Fatimski zapraszamy do licznego udziału. Przybędą do naszego kościoła na to nabożeństwo fatimskie delegacje z parafii naszego dekanatu, by wspólnie modlić się o dobre przygotowanie do przybycia Maryi w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. 

2.            W dniu 14 lutego wspominamy w liturgii św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Stali sie nie tylko apostołami Słowian, ale również stworzyli pierwszy alfabet słowiański i przełożyli księgi biblijne.  

3.            Warto w tym dniu przybliżyć sobie także postać św. Walentego. Św. Walenty jest patronem chorych na epilepsję i choroby umysłowe, a ostatnio obrano go także patronem zakochanych. Możemy pytać dlaczego? Są różne wyjaśnienia – jedno z nich mówi, że miłość dziś w jakimś sensie jest chora. Jednak każda okazja jest dobra by mówić o miłości i zdolności kochania. Zobaczmy co możemy sobie ofiarować jako małżonkowie, członkowie rodziny czy we wspólnocie parafialnej.  

4.W ubiegłym tygodniu w naszej parafii były zorganizowane półkolonie dla dzieci. Przychodziło ok. dwadzieścioro każdego dnia. Półkolonie zakończyły się balem karnawałowym. Dziękujemy paniom organizatorkom i opiekunkom dzieci. Dziękujemy pani Grażynie Adamczeskiej, pani Jadwidze Świderskiej, pani Anecie Kolańczyk, pani Beacie Wincenciak. Dziękujemy za pieczywo Piekarni Świderskich, za drożdżówki pani Barbarze Mańkowskiej i za coś do pieczywa Rodzinie Łyszczaków.  

5.            Dziękuję przedstawicielom Akcji Katolickiej i Apostolatowi Maryjnemu za przygotowania Dnia chorego w naszej parafii i spotkanie w salkach parafialnych. Dziękujemy Piekarni Mirosławy i Stanisława Paraczyńskich za dobre ciasto – jak zwykle. Dziękujemy przedstawicielom Akcji Katolickiej i Apostolatu Maryjnego za odwiedziny chorych w domach w imieniu Kościoła – Bóg zapłać.  

6.Po przerwie kolędowej kancelaria parafialna od poniedziałku czynna już normalnie tzn. od godz. 8.oo do 9.oo oraz od 16.oo do 17.3o. Nieczynna jest w niedziele i święta oraz w środy i pierwsze piątki miesiąca.  

7.W dalszym ciągu prosimy o przemyślenie propozycji wyjazdu autokarem z naszej parafii na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu. Są wolne miejsca. Szczegółowym program pielgrzymki w gablocie.  

9.            W przyszłą niedzielę 20 lutego o godz. 16.oo kolejne spotkanie dla dzieci klas II i Ich Rodziców – przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św.  

10.Katechezy dla narzeczonych rozpoczną się 22 lutego (wtorek) o godz. 19.oo 

11.Spotkanie Rodziny felicjańskiej w środę 16 lutego o godz. 16.oo w Piwonicach w kaplicy, w czwartek 17 lutego o godz. 16.oo w Kaliszu w Domu Sióstr. 

12.Spotkanie wspólnoty Wiara i Światło w sobotę 19 lutego o godz. 15.oo. 

13.Spotkania dla ministrantów w soboty o godz. 9.3o. 

14.Spotkanie dla klas III gimnazjum w sprawie bierzmowania w środę o godz. 18.oo – na Mszy św. i po niej.

15.Spotkanie dla klas II gimnazjalnych w sprawie bierzmowania w piątek o godz. 18.oo – na Mszy św. i po niej.

16.Katecheza parafialna dla klas II ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 18.oo – na Mszy św. i po niej.

17.Zakończenie katechezy parafialnej dla klas III ponadgimnazjalnych w przyszłą niedzielę 20 lutego o godz. 17.oo.