Luty

 Komunikaty parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu- 24 lutego 2013

1. Od kilku lat II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – stąd nazywana jest niedzielą „Ad Gentes”. Przed kościołami po Mszach św. zbierane są ofiary na finansowanie projektów misyjnych – na wszelką pomoc materialną dla misjonarzy duchownych i świeckich pochodzących z Polski. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

2.Dziś Gorzkie żale o godz. 15.3o, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.oo i 17.3o. Zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

3. W tym tygodni przypada pierwszy piątek miesiąca. DO chorych w domach pójdziemy od godzin porannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.oo. Msza św. dla dzieci o 17.oo – później droga krzyżowa o 17.3o oraz Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo

4.W sobotę pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.oo rano. Zapraszamy.

5.Ks. Proboszcz po operacji wrócił już do domu na plebanię. Dziękuje bardzo za wsparcie ducha w czasie trudnej operacji, za wszelką życzliwość i okazywaną ze strony parafian pomoc. Nadal prosi o modlitwę i zachowanie spokoju. Nie odbiera telefonów i prosi o zrozumienie

6.Dziś w nocy wylatuje samolot z pielgrzymami do Ziemi świętej. Modlimy się w intencji Pielgrzymów o szczęśliwy lot ale i prosimy uczestników pielgrzymki o modlitwy w naszych sprawach, w sprawach parafii, ks. Proboszcza – w miejscach świętych – szczególnie w grocie Narodzenia i przy Grobie Pańskim.

7.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Piotra Bartosika (l. 39) śp. Włodzimierza Kordylewskiego (l. 83), śp. Łukasza Nowaka (l. 28) oraz śp. Genowefę Hałęzę (l. 84) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Komunikaty parafialne

17 lutego 2013

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 • Przeżywamy Wielki Post. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:

- Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 9.oo oraz o 17.3o

- Gorzkie żale wspólnie śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu (a więc również dziś) o godz. 15.3o.

 • Spotkanie kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych będzie w poniedziałek 18 lutego o godz. 19.30 w salkach parafialnych. Kolejne terminy będą ustalone podczas tego spotkania.
 • Spotkania Rodziny Felicjańskiej będą: w poniedziałek w Kaliszu i w środę w Piwonicach – oba spotkania o godz. 16.oo.
 • Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło w sobotę 23 lutego w salce parafialnej.
 • Nasz Ksiądz Proboszcz przeszedł w ubiegły poniedziałek poważną operację i powoli powraca do zdrowia. Jeszcze przez kilka dni przebywał będzie w klinice w Warszawie. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie jego stanem zdrowa, słowa życzeń a przede wszystkim za modlitwę. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Sióstr Felicjanek, które w Warszawie oddały krew na rzecz kliniki w której przebywa Ks. Proboszcz. Gdyby ktoś chciał dołączyć do tego grona honorowych krwiodawców to przy okazji wizyty w Warszawie zapraszamy do oddania krwi w klinice przy ul. Wołoskiej.
 • Polecamy prasę katolicką – jest nowy Opiekun, Przewodnik Katolicki, Niedziela, List. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 • Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Martę Wardęgę l. 91. – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 • Spotkanie dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej będzie w najbliższy piątek o godz. 19.oo w salce parafialnej.
 • Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. Siostry Felicjanki zbierają ofiary na rozbudowę przedszkola integracyjnego, które znajduje się na tere nie naszej parafii na chwilę głos oddajemy siostrze Adzie - Dyrektorce Przedszkola - i prosimy o życzliwość

 

 

   KOMUNIKATY PARAFIALNE

 

V niedziela zwykła – 10 lutego 2013

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie z Rodzicami dzieci klas III szkoły podstawowej w sprawie komunii św. rocznicowej.
 2. W poniedziałek 11 lutego wspomnienie liturgiczne Najśw. Maryi Panny z Lourdes i zarazem XXI Światowy Dzień Chorego. Celem tego dnia jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła, aby zapewnić jak najlepszą opiekę chorym, pomóc chorym w dostrzeżeniu wartości cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej i nadprzyrodzonej. W naszej parafii Msza św. dla chorych i ich opiekunów z błogosławieństwem lourdzkim w poniedziałek 11 lutego o godz. 14.oo. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. Po Mszy św. przedstawiciele Akcji Katolickiej zapraszają do sal parafialnych. Ze względu na tę Mszę św. kolęda poniedziałkowa rozpocznie się nie o 14.3o lecz godzinę później – o 15.3o.
 3. Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje za modlitwy i słowa pozdrowień od parafian. Choroba Ks. Proboszcza nadal trwa – dziś wyjechał do kliniki w Warszawie aby poddać się operacji. Nadal prosi o modlitwę w jego intencji.
 4. W tym tygodniu przypada środa popielcowa – to pierwszy dzień Wielkiego Postu. Msze św. W tym dniu o godz. 7.3o -- 9.oo --- 10.oo w Piwonicach oraz o 16.3o i 18.oo. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Zechciejmy jak najliczniej zgromadzić się w ten dzień na Mszach św.. W środę popielcową obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. 
 5. W piątek droga krzyżowa o godz. 9.oo oraz o godz. 17.3o.
 6. W niedziele Gorzkie żale o godz. 15.3o.
 7. W przyszłą niedzielę – pierwszą Wielkiego Postu Droga Krzyżowa ulicami Miasta – początek przy kościele OO. Jezuitów o godz. 14.3o – prosimy delegację naszej parafii pod kierunkiem Akcji Katolickiej by przejęła krzyż przy stacji dziesiątej. 
 8. Spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. w niedzielę 17 lutego o godz. 16.oo.
 9. W następną niedzielę, 17 lutego, siostry felicjanki przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rozbudowę Przedszkola Integracyjnego, które prowadzą na terenie naszej parafii. Ze względu na powiększającą się liczbę dzieci, szczególnie niepełnosprawnych, w przedszkolu powstaną dodatkowe pomieszczenia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

KOMUNIKATY PARAFIALNE

Niedziela – 3 lutego 2013

 

1.W przyszłą niedzielę 10 lutego po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie dla Rodziców dzieci, które w ubiegłym roku były u pierwszej Komunii św. a w tym roku przystąpią do Komunii Rocznicowej – spotkanie obowiązkowe.

2.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: w Nowy Opiekunie przeczytamy o Prymasie przełomu tysiącleci kard. Józefie Glempie, jak i o rekolekcjach wiekopostnych i rekolekcjach ignacjańskich. Polecamy również Tygodnik Niedziela w który umieszczony jest ostatni wywiad z kardynałem Glempem i niepublikowane nigdzie zdjęcia. Polecamy także Przewodnik Katolicki który podejmuje wiele odważnych tematów dotyczących nasze polskiej rzeczywistości.

3.W przyszłą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczymy na zakup ogrzewania kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.Porządek kolędy. (kliknij w tekst Porządek kolędy aby zobaczyć szczegóły)