Luty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LUTY 2014 R.

 

1.      Dziś na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy Rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej. Spotkanie będzie dotyczyło Komunii Św. Rocznicowej.      

2.      Spotkanie Wspólnoty Modlitewnej Ojca Pio odbędzie się w środę o godz. 16.30, natomiast Apostolatu Maryjnego w czwartek o godz. 16.00.        

3.      1 marca przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej odprawimy po Mszy św. o godz. 7.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, jako przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II.      

4.      Katecheza parafialna dla młodzieży z kl. III gimnazjalnych, która w grudniu przyjęła sakrament bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Prosimy Rodziców, aby zwrócili uwagę na    udział swoich dzieci w tej katechezie.      

5.      Polecamy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze Opiekun
z zeszłego tygodnia, tygodnik Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.  

6.      Spełnienie przykazania miłości, o którym mówi dzisiejsza liturgia jest znakiem rozpoznawczym czy ktoś jest chrześcijaninem. Dziękujemy Bogu za dar Jezusa Chrystusa, który leczy nas i daje nam przykład miłości nieprzyjaciół. Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół.”          

7.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Zygmunt Marszałek (l.81), Maria Kamińska (l. 75), Jolanta Stefaniak (l. 88).          

Komunikaty parafialne

16 lutego 2014 r.

VI Niedziela Zwykła

 

1. Zakończona został kolęda - odwiedziny duszpasterskie kapłanów w domach Rodzin naszej parafii. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyjęli kapłanów, dziękujemy za wspólną modlitwę, za życzliwość. Dziękujemy za ofiary składana przy kolędzie. Te ofiary zgodnie z przepisami prawa kanonicznego w części przeznaczona są na utrzymanie kapłanów, a w części na potrzeby parafii. Ks. Proboszcz dziękuje ks. Michałowi i ks. Witoldowi za tak ofiarne i długie kolędowanie i za zastępowanie go w tej posłudze - Bóg zapłać.

 2. Dziękujemy za piękne i liczne uczestnictwo w Mszy św. z okazji Dnia Chorego. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przygotowanie i spotkanie przy stole w salkach parafialnych i odwiedziny chorych w domach. 

3. Od poniedziałku (17 lutego) kancelaria parafialna czynna będzie rano od godz. 8.oo do 9.oo oraz popołudniu od 16.oo do 17.3o. Nieczynna będzie w niedziele, święta, w środy oraz pierwsze piątki miesiąca.

Msze św. odprawiane będą według przyjętych intencji w dni powszednie rano o godz. 7.oo i wieczorem o godz. 18.oo.

4. Spotkania dla ministrantów będą w soboty o godz. 10.oo, spotkania modlitewne dla młodzieży w piątki o 19.oo.

5. W przyszłą niedzielę 23 lutego na Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej w sprawie Komunii św. Rocznicowej.

6. Polecamy prasę katolicką - jest nowy numer Opiekuna, Przewodnika Katolickiego oraz tygodnik Niedziela.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 LUTY 2014 R.

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

1.Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu w kościele poświęca się świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Według tradycji wierni powinni zanieść zapalone świece do domów.

2.W dniu dzisiejszym obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy dzisiaj o ludziach, którzy całe swe życie poświęcili Bogu – zakonnicach i zakonnikach. W naszej parafii o siostrach Felicjankach i siostrach Klaryskach.

3.Ofiary zbierane dziś po Mszach św. w całej Polsce przeznaczone są na zakony klauzurowe. W naszej diecezji są cztery takie zakony. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.    

4.Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.         

5.Młodzież zapraszamy na wieczór filmowy w środę o godz. 19.00 do salki parafialnej.

6.W czwartek 6 lutego nabożeństwo w bazylice św. Józefa transmitowane przez telewizję Trwam i Radio Maryja. Początek o godz. 17.

7.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzimy od godzin porannych. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 dla dzieci i o 18.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Katecheza przed chrztem dzieci o godz. 19.00 (w piątek).        

8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer naszego dwutygodnika „Opiekun”, a także „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”.         

9.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Józefa Baum (l. 77)

 

Porządek kolędy

od 3 do 8 lutego 2013

 

poniedziałek, 3 lutego

  • ul. Częstochowska 6-32 i ul. Szwedzka od godz. 14.oo
  • ul. Częstochowska 23-47 i ul. Kwiatowa od godz. 14.oo

wtorek, 4 lutego

  • ul. Ostrowska obie strony dwóch kapłanów od godz. 14.oo

środa, 5 lutego

  • Osiedle Królów od godz. 14.oo
  • ul. Częstochowska 97 - 53 od godz. 14.oo

czwartek, 6 lutego

  • ul. Kordeckiego numery nieparzyste od godz. 14.oo i wysokich numerów
  • ul. Nowy Świat dwie strony i ul. Ułańska 8 - od godz. 14.oo

piątek, 7 lutego

  • ul. Nowy Świat blok 33 - od godz. 12.oo
  • ul. Nowy Świat blok 35 - od godz. 12.oo

sobota, 8 lutego

  • ul. Kordeckiego numery parzyste od godz. 10.oo i od wysokich numerów jeden kapłan