Listopad

 

1.       Spotkanie dla Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 22 maja będzie w poniedziałek 8 listopada o godz. 19.oo, natomiast  

spotkanie dla Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 29 maja odbędzie się we wtorek 9 listopada o godz. 19.oo. Spotkania odbędą się w salkach parafialnych.

 

2.       We wtorek  9 listopada obchodzimy w liturgii rocznicę poświęcenia bazyliki św. Jana na Lateranie w Rzymie – świątynia ta jest nazywana Matką i Głową wszystkich Kościołów miasta i świata.

 

3.       W czwartek 11 listopada kolejna 92. rocznica upamiętniająca odzyskanie niepodległości w roku 1918 po 123 latach niewoli i nieobecności Polski na mapie świata.  

Msze św. w naszym kościele o godz. 7.3o  ---  9.oo  ---  18.oo.

Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.oo ze specjalnym programem słowono-muzycznym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Zapraszamy starszych, a szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, aby uczyły się historii swojej Ojczyzny, miłości i patriotyzmu. Narodowe rocznice są świadectwem naszego przywiązania do wolności. Nie pozwólmy odebrać sobie pamięci. W tym dniu 11 listopada pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej, podziękujmy wspólnie Bogu za wolną Ojczyznę.

 

4.       W sobotę 13 listopada nabożeństwo fatimskie.

Msza św. o godz. 17.3o a następnie różaniec – serdecznie zapraszamy.

 

5.       Dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili i złożyli ankietę dotyczącą opiekunów grobów na cmentarzu. Tych, którzy nie wypełnili ankiety prosimy, aby uczynili to jak najszybciej w przeciwnym razie będzie to oznaczało, że rezygnują z danego grobu.

 

6.       Dziś dar serca, ofiary składane na dar serca przeznaczamy na dofinansowanie stołówki Caritas, każda parafia w Kaliszu jest opodatkowana na rzecz tej stołówki, za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

7.       Spotkanie Akcji Katolickiej wyjątkowo odbędzie się w środę 10 listopada o godz. 19.oo – serdecznie zapraszamy.

 

8.       Polecamy prasę katolicką: Tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki.

 

9.       Pan wezwał do wieczności śp. Jadwigę Chaładyn (l. 74)

  

Komunikaty parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1.       Świętując dzisiejszą uroczystość wyznajemy wiarę w Syna Bożego, który jest Panem i Władcą Wszechświata. Jako chrześcijanie wiemy, że podlega Mu wszystko. Chcemy zatem tak postępować, by Chrystus Król uznał nas godnymi przyjęcia do swego Królestwa.

2.       W dzisiejszą uroczystość ma swoje patronalne święto Akcja Katolicka oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium Świętego Józefa dziś  - uroczysta Msza św. o godz. 18.oo.

3.       Katecheza parafialna dla II klas ponadgimnazjalnych dziś o godz. 17.oo – serdeczne zapraszamy. Ponawiamy ogłoszenie z ubiegłej niedzieli, że młodzież klas ponadgimnazjalnych, która nie uczestniczy w comiesięcznej katechezie parafialnej przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązana zgodnie z postanowieniami synodu odbyć katechezę zawierającą 25 tematów, a nie 10 jak do tego czasu. Jest to podyktowane troską kościoła o lepsze, doskonalsze przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa, by ustrzec przed tak wielka liczbą rozpadających się małżeństw.

4.       W poniedziałek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, która patronuje muzyce kościelnej. Członkom chóru parafialnego, Zespołowi Regionalnemu Piwonice, Orkiestrom, panu Organiście skladamy najlepsze życzenia. Msza św. z udziałem chóru z okazji św. Cecylii 27 listopada o godz. 18.oo. Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się śpiewem w sprawowaną liturgię. Niech opieka ogranie nas w tym dniu św. Cecylia.

5.       W sobotę 27 listopada przed rozpoczęciem Adwentu Ojciec święty Benedykt XVI zaprasza cały kościół powszechny na wszystkich kontynentach do modlitwy w intencji obrony życia. W naszym kościele ta modlitwa rozpocznie się w sobotę 27 listopada o godz. 15.oo wystawieniem Najśw. Sakramentu, później specjalne nabożeństwo które zakończy Msza św. Jest to również dzień świąteczny Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy Apostolat Maryjny, Rodzinę Felicjańską, Akcję Katolicką i wszystkich wiernych, którym drogie jest poczęte życie człowieka, które jest święte.

6.       Przyszła niedziela 28 listopada to I niedziela Adwentu Tak jak ogłaszaliśmy od przyszłej niedzieli (I Adwentu) będzie można nabywać opłatki wigilijne po Mszach św. Ofiary składane przy opłatkach przeznaczamy na odnowienie ołtarza św. Teresy.

7.       Młodzież będzie rozprowadzać kartki świąteczne.

8.       W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.oo spotkanie popielgrzymkowe grupy turkusowej. Zapraszamy.

9.       Planujemy w przyszłym roku w maju zorganizować Pielgrzymkę autokarową do Lwowa, Odessy i na Krym. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 16.oo.

10.   Polecamy prasą katolicką.

  

 

 

1.        Dzisiejsza niedziela to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, zwracamy uwagę na naszych braci i siostry w wierze w Iraku. W niedzielę 31 października w centrum Bagdadu, podczas Mszy św. w kościele zamordowano 58 osób w tym trzech kapłanów.  Pragniemy modlić się za prześladowanych i spierać materialnie. Ofiary zbierane dziś przed kościołem są przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Iraku.  

2.        W poniedziałek 15listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Pamiętajmy w modlitwie, o tych, którzy zginęli w sutek wypadków i o tych, którzy cierpią z tego powodu.  

3.        Opłatki Wigilijne tak jak w poprzednich latach rozprowadzane będą przy kościele. Nikt nie ma upoważnienia żeby roznosić opłatki po domach. Nie dajmy się naciągnąć przez oszustów. Opłatki będą rozprowadzane w I niedziele Adwentu tj. 28 listopada.  

4.        Informujemy, że młodzież, która nie uczestniczyła w katechezie parafialnej podczas nauki w klasach szkoły ponadgimnazjalnej przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa zobowiązana jest zgodnie z postanowieniami I synodu naszej diecezji do uczestnictwa w katechezie przygotowawczej  do sakramentu małżeństwa w 25 katechezach a nie w 10 jak dotychczas. Dlatego prosimy o wzajemnie informowanie się i zgłaszanie w kancelarii parafialnej, abyśmy mogli w odpowiednim czasie taką katechezę przeprowadzić.  

5.        W tym tygodniu odbędzie spotkanie Rodziny Felicjańskiej – w kaplicy Piwonicach w środę 17 listopada o godz. 16.oo, oraz w Kaliszu w Domu Sióstr w czwartek 18 listopada o godz. 16.oo 

6.        W niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata, która zakończy rok kościelny.