Listopad


advent_wreath_1Komunikaty parafialne  

I Niedziela Adwentu

3o listopada 2014    

 

1. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny - rozpoczyna go okres adwentu. Słowo Boże przedstawia nam wizje powtórnego przyjścia Chrystusa i wzywa każdego z nas do nawrócenia. Będzie to rok życia konsekrowanego.

2. Dni adwentowe ubogacone są Mszami św. ku czci Najświętszej Maryi Panny tzw. roratami, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.oo. Dzieci zapraszamy z lampionami. Dzieci otrzymywać będą również karteczki jako znak obecności na Mszy św. roratniej.

3. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy piątek miesiąca. Do chorych w domach pójdziemy od godzin porannych. Spowiedź dla dzieci w kościele od godz. 16.3o, Msza św. o 17.oo oraz Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo. W tym dniu też katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w święta Bożego Narodzenia -  spotkanie o godz. 19.oo w salce parafialnej.

- pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca - serdecznie zapraszam.

4. W na placu przy Przedszkolu Sióstr Felicjanek będzie można składać tzw. elektroodpady, które będą wykorzystane przez fundację pomagającą potrzebującym na Misjach. Elektroodpady można przynosić w sobotę 6 grudnia w godzinach od 10 do maksymalnie 13 -  zachęcamy do takiej formy pomocy potrzebującym. Będzie można otrzymać świadectwo utylizacji odpadów.

5. Tak jak zapowiadaliśmy od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki wigilijne u przedstawicieli Akcji Katolickiej. Ofiary składane przy opłatkach przeznaczymy na cele charytatywne naszej parafii.

6. Wydawanie jabłek będzie we wtorek i środę w godzinach 17.oo-19.oo przy salce parafialnej.

6. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która w grudniu ma przyjąć sakrament bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę 7 grudnia o godz. 16.oo w kościele.

7. Polecamy prasę katolicką. Opiekuna z ubiegłego tygodnia, Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Jadwigę Wróblewską l. 88 oraz śp.+ Andrzeja Wychowałka l. 66 - wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Komunikaty parafialne

XXXII Niedziela zwykła

9 listopada

 

1. Dziś o godz. 10.3o w kościele spotkanie z Rodzicami dzieci, które przygotowują się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św., natomiast po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii - serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek 11. listopada przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. w naszej świątyni będą w tym dniu o godz. 7.3o, 9.oo w intencji Ojczyzny oraz o 18.oo. Msza św. o godz. 9.oo będzie połączona z programem słowno-muzycznym. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie w int. Ojczyzny. Organizacje społeczne, szkoły prosimy ze sztandarami. Bardzo prosimy o wywieszenie flagi narodowej w tym dniu.

3. W środę 12. listopada Msza św. w intencji ks. Witolda z okazji imienin - prosimy na wspólną modlitwę w intencji solenizanta.

4. W czwartek 13. listopada Msza św. wieczorna o godz. 17.3o a następnie Różaniec fatimski w intencji pokoju na świecie i odpowiedzialnych wyborów samorządowych w naszej Ojczyźnie.

5. Polecamy prasę katolicką - zachęcamy do nabywania i czytania - jest nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki.

6. Tak jak każdego roku opłatki wigilijne będzie można nabywać po Mszach św. od przedstawicieli Akcji Katolickiej naszej parafii od I Niedzieli Adwentu tzn. od 3o listopada.  Jednocześnie informujemy, że nikt nie otrzymał upoważnienia aby mógł roznosić opłatki pośród parafian.

7. W dzisiejszą niedziele cały chrześcijański świat składa dar ofiary i  modlitwy za Kościół prześladowany - szczególnie w Syrii - złóżmy również Dar Serca po Mszach św. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności śp.: Ewę Kowalską l. 53 - wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Komunikaty parafialne

Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych - 2 listopada - niedziela.

 

1. Dziś 2 listopada Kościół wspomina wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata a nie dostąpili jeszcze zbawienia. My dziś traktujemy ten dzień jako drugi dzień po Wszystkich Świętych i zapominamy że właśnie tego dnia nasza modlitwa jest bardzo ważna - dla naszych zmarłych ale i dla nas. Odczytywane są wypominiki - przywoływanie imion i nazwisk zmarłych połączone z modlitwą w ich intencji.

Kościół daje nam możliwość uzyskania odpustów: odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1 listopada do północy 8 listopada. Poprzez odpust zupełny rozumiemy darowanie przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy odpuszczone już w sakramencie spowiedzi. Kto uzyska odpust za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Należy jednak spełnić kilka warunków: przyjęcie komunii św., nawiedzenie kościoła lub cmentarza katolickiego, odmówienie Ojcze nasz i wierzę w Boga a także dowolnej modlitwy w intencjach  Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 2. W dzisiejszą niedzielę 2 listopada Wspomnienie  Wszystkich Wiernych Zmarłych  - Dzień Zaduszny. Msze św. jak w będą: o 7.3o  --- 9.oo --- 10.oo w Piwnicach --- 11.15 dla dzieci, o 12.3o oraz o 16.oo.

Natomiast o godz. 17.oo odprawione zostanie szczególne nabożeństwo za zmarłych w Kościele św. Wojciecha na Zawodziu. Będą to Zaduszki Piastowskie. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych w domach pójdziemy od godzin porannych, spowiedź w kościele od godz. 16.3o następnie Msza św. o 17.oo (dla dzieci) i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo.

4. Nabożeństw fatimskie będzie w sobotę 8 listopada po Mszy św.. o godz. 7.oo rano.

5. Dary Caritas (jabłka) będą wydawane dla wszystkich chętnych we wtorek i środę (4 i 5 listopada) w godz. od 17.oo do 19.oo.

6. Spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej będzie w przyszłą niedzielę 9 listopada o godz. 10.3o

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej - polecamy Opiekuna, Przewodnik katolicki oraz tygodnik Niedziela. Jest także czasopismu Miłujcie się.

7. Zapraszamy młodzież do udziału w ewangelizacyjnym kursie Filip, który odbędzie się w Dobrzycy od 9 do 11 listopada - szczegółowe informacje u ks. Witolda. 

8. Tradycyjnie przyjmujemy na modlitwę wypominkową za zmarłych. Pismo św. mówi, że modlitwa za zmarłych jest modlitwą miłą Bogu. W Drugiej Księdze Machabejskiej czytamy świętą i zbawienną jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni.

9. Pan Bóg wezwał do siebie śp. Antoninę Gaik l. 94 - wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…