Niedziela Chrystusa Króla

24 listopada 2013 r.

1. Obchodzimy dziś ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w którą oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Kończy się Rok Wiary. Wiarę pragniemy pomnażać i pogłębiać pod nowym hasłem roku liturgicznego: Wierzę w Syna Bożego. Nowy rok liturgiczny rozpoczniemy w przyszła niedzielę - 1 grudnia - pierwszą niedzielę Adwentu.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczymy zgodnie z wolą księdza Biskupa na pomoc poszkodowanym w wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim oraz na pomoc mieszkańcom Filipin. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. W środę 27 listopada dla naszej parafii przypada diecezjalny dzień adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 15.oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja do godz. 18.oo a następnie Msza św. Zapraszamy parafian do uwielbienia Jezusa Chrystusa w Najśw. Sakramencie.

• 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 15.3o Litania do Świętego Józefa
  • 16.oo Różaniec
  • 17.oo Modlitwa dla dzieci
  • 17.3o Modlitwa dla młodzieży (szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas II i III)
  • 18.oo zakończenie adoracji i Msza św.

W tym dniu także spotkanie Apostolatu Maryjnego w Bazylice św. Józefa - wspólnota gromadzi się tam o godz. 10.oo. Natomiast grupa modlitewna św. Ojca Pio będzie miała swoje spotkanie w naszym Kościele parafialny.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum - zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią - w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 19.oo.

3. Z początkiem nowego sezonu grzewczego nastąpiła awaria pieca centralnego ogrzewania w Kościele. Mimo prób naprawy nie nadaje się on do dalszej eksploatacji - choć ma dopiero 7 lat. Został zamówiony nowy piec, który będzie uruchomiony do końca listopada.

4. Tak jak ogłaszaliśmy w przyszłą niedzielę 1 grudnia po wszystkich Mszach św. w kościele rozprowadzane będą opłatki wigilijne przez przedstawicieli Akcji Katolickiej. Ofiary składane przy opłatkach jak i ofiary z II niedzieli grudnia przeznaczymy na zakup nowego pieca do ogrzewania kościoła. Cena nowego pieca to 13.ooo zł.

5. W sobotę 3o listopada przypadnie 17 rocznica święceń biskupich Biskupa Ordynariusza Edwarda Janiaka. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu diecezji.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Opiekuna, Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki.

Pan Bóg wezwał do wieczności: +Bogusława Owczarka l. 50, +Helenę Cieślak l.77, +Edwarda Góreckiego l. 93 - wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela 17 listopada 2013

1. Dzisiaj po Mszy św. spotkanie dla klas III szkół podnadimazjalnych w ramach katechezy parafialnej.

2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum będzie we wtorek o godz. 18.oo w kościele. Spotkanie potrwa do godz. 19.3o.

Natomiast spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas III będą w piątek 22 i 29 listopada o godz. 18.oo na Mszy św. w kościele. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa.

Spotkania Rodziny Felicjańskiej będą - w najbliższą środę w Piwonicach i w czwartek w Domu Sióstr - od godz. 16.oo

3. W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. Msza św. z udziałem naszego chóru Lira będzie w niedzielę 24 listopada o godz. 12.3o.

4. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie do ostatnia niedziela w roku liturgicznym.

5. Opłatki wigilijne tak jak każdego roku rozprowadzane będą w kościele w niedzielę 1 i 15 grudnia po wszystkich Mszach św. Nikt nie ma upoważnienia do roznoszenia opłatków po domach w parafii.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze Opiekun z ubiegłej niedzieli, w dalszym ciągu można nabywać kalendarze na rok 2014 jako cegiełkę na Seminarium duchowne.

7. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Helenę Ciesiełkiewicz ( l. 89), śp. Jadwigę Smolarek (l. 77) śp. Ryszarda Jakubowskiego (l. 79), śp. Józefa Kowalczyka (l. 77) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.