Lipiec

Komunikaty parafialnej

27 lipca 2014

XVII Niedziela Zwykła

 

1. W czwartek 31 lipca w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego tradycyjnie już przy grobie śp. Ks. Józefa Sieradzana będzie Msza św. w intencji poległych kapelanów Powstania Warszawskiego. Początek Mszy św. na cmentarzu będzie o godz. 19.oo, a wcześniej o 18.3o przy obelisku Ks. Sieradzana przed szkołą jego imienia złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym modlitewnym spotkaniu.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą rano o 7.oo i wieczorem o 18.oo. Spowiedź święta w kościele od godz. 17.oo. Chorych w domach w sierpniu również nie odwiedzamy. 

3. Katecheza przed chrztem dzieci będzie w piątek o godz. 19.oo w salce parafialnej.

5. Przypominamy, że w piątek rozpoczyna się sierpień - miesiąc  trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ofiarujmy to w intencji pielgrzymujących do sanktuariów Matki Bożej.

6. Spotkań Apostolatu Maryjnego w miesiącach wakacyjnych nie będzie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze Opiekun z ubiegłej niedzieli oraz czasopismo Niedziela z ubiegłego tygodnia jak i dzisiejsze wydanie.

8. Spotkanie organizacyjne w sprawie Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 4 sierpnia (poniedziałek) o 18.3o.

9. Nabożeństwo dziękczynne za chleb (dożynki) w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia o godz. 12.3o. O wieniec dożynkowy prosimy mieszkańców Piwonic, a Zespół Regionalny Piwonice o okolicznościowy program.

10. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Mariana Garczarka l. 69 - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 LIPCA 2014 R.

 

 

1.      W tym tygodniu w liturgii czcimy:   
we wtorek      - św. Marię Magdalenę;       
w środę           - św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy; 
w czwartek     - św. Kingę;    
w piątek          - św. Jakuba Apostoła;           
w sobotę         - św. Joachima i Annę, Rodziców NMP;       

2.      W przyszłą niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu.

3.      Walka ideologiczna w naszej Ojczyźnie ciągle się nasila, ludzie się zmieniają. Czasem jest to powód do radości, a czasem do wielkiego smutku. Chcemy się solidaryzować i wspierać w modlitwie pielęgniarki, położne, lekarzy – ginekologów, którzy są bezwzględnie atakowani i prześladowani za obronę życia nienarodzonych dzieci. Podpisali oni „Deklarację Wiary”. Przywołajmy tu słowa św. Jana Pawła II z encykliki „Evangelium Vitae”: „Przerywanie ciąży i eutanazja są zbrodniami, których żadna ludzka ustawa nie może sobie uznać za dopuszczalne. Ustawy, które to czynią, nie tylko nie są w żaden sposób wiążące dla sumienia, ale stawiają wręcz człowieka wobec poważnej i konkretnej powinności przeciwstawienia się im poprzez sprzeciw sumienia.”

 

4.      Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer „Opiekuna” z informacjami o nowym biskupie pomocniczym. Jest Tygodnik „Niedziela”, „Przewodnik katolicki”. Prasa katolicka wyjaśnia nam wiele spraw, które nas dziś niepokoją, czytajmy więc prasę.

 

5.      W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli: śp. Mieczysław Olejniczak (67), Zofia Dominiak (84), Stanisław Derda (77), Józef Gwizdek (82).

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13LIPCA 2014 R.

 

 

1.      Dziś 13. dzień lipca, po Mszy św. o godz. 16.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, a następnie Różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.      W środę, 16 lipca czcimy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Przy tej okazji przypomnijmy sobie, czy jako katolicy nosimy na swoim sercu symbol naszej wiary – krzyż czy wizerunek Matki Bożej – naszej Matki?

3.      Jak już informowaliśmy, Ojciec Święty mianował Biskupa pomocniczego, inaczej sufragana, dla naszej diecezji – jest nim ojciec Łukasz Buzun, paulin, dotychczasowy przeor na Jasnej Górze. O. Łukasz ma 46 lat, pochodzi z diecezji białostockiej. Święcenia biskupie odbędą się na Jasnej Górze, 16 sierpnia 2014r. o godz. 11.00. Otoczmy nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji serdeczną modlitwą. Dłuższy komunikat pasterza naszej diecezji umieszczony jest w gablocie przed kościołem.

4.      Jesteśmy świadkami, jak w naszej ojczyźnie nasila się walka ideologiczna. Lekarze, którzy chronią życia są atakowani i zwalniani z pracy. Przykładem jest tu Profesor Bogdan Chazan – Dyrektor szpitala Św. Rodziny w Warszawie, który odmówił zabicia dziecka niepełnosprawnego, poczętego metodą in – vitro. Media publiczne milczą o tym, że dziecko zostało poczęte metodą in – vitro, milczą o tym, gdzie dokonano produkcji tego małego człowieka. Nagłaśniają, że zły jest Profesor Chazan, a nie klinika in – vitro. Przemilcza się, że na dofinansowanie zapłodnienia in – vitro z naszych podatków wydano 72,4 mln złotych, zaklasyfikowano 8,6 tys. per uzyskano 2,5 tys. ciąż, z czego narodziło się tylko 214 dzieci. Jest to wynik szokujący. Raport nie uwzględnia informacji, ile dzieci z tych 214 przyszło na świat chorych. Stąd atak na prof. Chazana, by nie ujawnić kolejnej porażki „genialnych projektów rządowych i nie zaszkodzić biznesowi klinik aborcyjnych”. Potrzeba modlitwy za lekarzy, którzy mają dziś decydujący wpływ na to, czy chore dzieci się narodzą, czy zostaną zamordowane z zimną krwią.

5.      Polecamy prasę katolicką. Jest jeszcze Opiekun z ubiegłej niedzieli. Jest Tygodnik „Niedziela”, „Przewodnik katolicki”. Prasa katolicka wyjaśnia nam wiele spraw, które nas dziś niepokoją, czytajmy więc prasę.

6.      W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli: śp. Tadeusz Paszyn (60), Jadwiga Żurawińska (75), Zygfryda Zięba, Zygmunt Leszczyński (75).

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 6LIPCA 2014 R.

 

 

1.      Zbliża się termin rozpoczęcia 377. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Również z naszej parafii wyruszy grupa „Turkusowa”. W związku z tym przyszłą niedzielę poświęcimy na promocję tego ważnego wydarzenia.

2.      W przyszłą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie odprawimy po Mszy św. o godz. 16.00 Zachęcamy wszystkich parafian i gości do udziału.

3.      Podczas wakacji zmianie ulegają godziny niedzielnych Mszy św. Nie ma Mszy  św.
o godz. 11.15 i 12.30, a jest o godz. 12.00.
Pozostałe godziny Mszy św. nie ulegają zmianie.

 

4.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszego diecezjalnego dwutygodnika „Opiekun”. Jest także „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”.

 

5.      W piątek, 11 lipca przypada święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy. Przez wstawiennictwo tego świętego prośmy o odnowienie wiary na Starym Kontynencie.

6.      W dniu wczorajszym decyzją Ojca Świętego Franciszka o. Łukasz Buzun, dotychczasowy przeor Jasnej Góry został mianowany biskupem pomocniczym dla naszej diecezji. Biskupa nominata polecamy modlitwie parafian.