Lipiec

Komunikaty parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

22 lipca 2012 r.

 1. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Brygidę – zakonnicę, patronkę Europy, we wtorek św. Kingę – dziewicę, w środę św. Jakuba Apostoła, w czwartek świętych rodziców Najśw. Maryi Panny Joachima i Annę
 2. W środę 25 lipca przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców - dlatego dziś po Mszach św. na parkingu poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych. Będziemy prosić św. Krzysztofa aby kierowcy przestrzegali na drogach zasad bezpiecznej jazdy.
 3. W czasie urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 4. W tym tygodniu spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek 27 lipca o godz. 16.oo w salce parafialnej.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary imienne od poszczególnych rodzin na perełki dla Matki Bożej i sukienki bursztynowe. Do tego czasu wpłynęły ofiary od 33 rodzin na sumę 19.7oo zł –jest to dopiero 1/5 kosztów całego wystroju obrazu.
 6. Prosimy o wnoszenie opłat cmentarnych, aktualizowanie miejsc, szczególnie grobów po 20 latach od pierwszego pochowania jak również przy budowie nagrobków. Niektórzy zaczynają traktować cmentarz jak własny folwark, bez uzgodnienia budują nowe nagrobki, wspomagają ich w tym pewni kamieniarze i tak działają na szkodę parafii okradając parafię z należnych ofiar.
 7. Zachęcamy do zgłaszania się w kancelarii parafialnej aby wziąć udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę – prosimy również o współtworzenie tej pielgrzymki a nie tylko stawianie wymagań.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: jest nowy numer Opiekuna, Przewodnik katolicki, Niedziela.
 9. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Mariana Ochlika (l. 61) oraz śp. Lecha Góździa (l. 67) – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komunikaty parafialne

XIV niedziela zwykła w ciągu roku

8 lipca 2012

 1. Księża Biskupi zebrani na Konferencji Episkopatu Polski wyrażają wdzięczność rodzicom, nauczycielom, katechetom i duszpasterzom za trud kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży. Błogosławią rolnikom na czas żniw, a pątnikom pielgrzymującym do Jasnogórskiej Pani polecają dobro Kościoła i narodu. Wszystkim życzą udanego wypoczynku w okresie wakacji.
 2. „W progi Boże w godnym ubiorze” pod takim hasłem Zarząd Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce na czas letni przygotował plakat, apelując o godny strój w jaki ubieramy się idąc do kościoła, do świątyni na Msze św. – niektórzy z racji swego stroju bardziej pasują na plażę lub do nocnego klubu. Dziś coraz trudniej u pewnych osób o wyczucie, co jest stosowne na konkretną okazję.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na perełki dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus. Propozycje wystroju ołtarza dla Matki Bożej w sukni bursztynowej można zobaczyć w gablocie przed kościołem. Do prac w kościele przystąpimy w pierwszych dniach sierpnia.
 4. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt pielgrzymki to 35 zł – wyjazd w sobotę 28 lipca. Zbiórka dla uczestników wyjazdu przed kościołem św. Gotarda o godz. 5.45. Zapisy w dzisiaj i przyszłą niedzielę po Mszach u p. Józefy Kujawy lub ks. Michała. Ilość miejsc ograniczona.
 5. Zachęcamy także do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Z naszej parafii wyruszy grupa turkusowa. Chętni mogą zgłaszać się w biurze parafialnym. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 15 lipca po Mszy św. godz. 16.oo
 6. Polecamy prasę katolicką – jest nowy numer Opiekuna, Przewodnik Katolicki oraz Niedziela.
 7. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp.: +Józefę Wesołek (l. 92) oraz śp. +Marka Stasiaka (l. 53) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komunikaty parafialne

XIII niedziela zwykła

1 lipca 2012

1.Jezus swoimi czynami potwierdza stosunek Boga do nas. Czyni wszystko, by poprawić nasz los: wskrzesza umarłych, leczy chorych, pociesza strapionych - oczekuje jednak byśmy uczestniczyli w Jego posłannictwie miłując się nawzajem oraz niosąc sobie wzajemną pomoc.

2.Trwają wakacyjne urlopy, niech ten czas stanie się nie tylko odpoczynkiem dla ciała, ale również pogłębieniem wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca – jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.

3.W niedziele wakacyjne Msze św. w naszej parafii o godz.: 7.3o, 9.oo, 10.oo w Piwonicach, o 12.oo oraz o 16.oo.

4.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – do chorych w domach pójdziemy od godzin porannych. Spowiedź w kościele będzie od godz. 17.Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo.

5.Katecheza dla Rodziców i chrzestnych. W piątek o godz. 19.oo

6.W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

7.Dziś pierwsza niedziela miesiąca i Dar Serca.

8.Pan Bóg wezwał do wieczności: + Zofię Minicką (l. 86), śp. +Stanisława Stasiaka (l. 92) oraz śp. Samartynę Płotek (l. 91)