31 lipca 2011r.

XVIII niedziela w ciągu roku

1. Świętowanie to czas radosnej refleksji nad życiem, zwrócenia się do Boga i czas odpoczynku. Wykorzystajmy czas wakacji i urlopów do pogłębienia więzi rodzinnych i z bliźnimi, których Bóg postawił na naszej drodze życia.
  2. Dziś o godz. 18.oo Msza św. na cmentarzu przy grobie Ks. Józefa Sieradzana za poległych w Powstaniu Warszawskim – szczególne za kapelanów – serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  3. W tym tygodniu przypada 110 rocznica urodzin Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego – módlmy się o Jego beatyfikację.
  4. Zachęcamydo udziały w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy u ks. Michała w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie dla pragnących uczestniczyć w pielgrzymce będzie w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 19.oo w salkach parafialnych. Koszt pielgrzymki 70 zł.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca w bazylice św. Józefa o godz. 17.oo nabożeństwo w intencji obrony życia dzieci poczętych i w intencji rodzin.
  6. W piątek okazja do sakramentu pokuty od godz. 17.oo. Ze względu na czas urlopów chorych w domach nie będziemy odwiedzać.
  7. W piątek o godz. 19.oo katecheza przed chrztem dzieci.
  8. W sobotę z racji pierwszej soboty po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu święto Przemienienia Pańskiego – Msze św. o godz. 7.oo oraz o 18.oo.
  9. Można w zakrystii nabywać obrazy Matki Bożej Częstochowskiej.
  10. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Mariana Kubika (l. 82), śp. Tadeusza Karwata (l. 84) oraz śp. Sebastiana Mielcarka (l. 38) – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Trwają wakacje! Z potrzeby serca pamiętajmy „aby dzień święty święcić”. Jesteśmy odpowiedzialni
    za Kościół. Przykładem naszego życia dobrym lub złym, przyciągamy ludzi do Chrystusa, albo ich od Chrystusa odpychamy. Żyjmy tak, aby z naszego powodu ludzie nie urągali imieniu Jezusa.
  2. Dla wielu ludzi przyjście do Kościoła staje się nudnym obowiązkiem. Już od momentu rozpoczęcia się mszy myślą o jej jak najszybszym zakończeniu, ale wielu też wiernych wychodzi z Kościoła radosnymi i silniejszymi duchowo.Każdy, kto otwiera się na Boga, dozna łaski płynącej ze wspólnego przeżywania Eucharystii. Nie zmarnujmy tej szansy.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji w lipcu i sierpniu Msze św. O godzinie 7:30, 9:00, 10:15 w Piwonicach, o godzinie 12:00 i 16:00.
  4. Nabożeństwo i Msza św. W intencji Kapelanów Powstania Warszawskiego na cmentarzu przy ulicy Częstochowskiej 31 lipca o godzinie 18:00.