Lipiec

1.   Na cmentarzu parafialnym przy ulicy Częstochowskiej została położona kostka wzdłuż chodników, na razie w pewnej tylko części cmentarza – około 400 m kw.

Bóg zapłać tym, którzy złożyli już ofiary na przeprowadzone prace, prosimy nadal o ofiary na ten cel. Prosimy również o opłacenie placowego grobów na następne lata. Opłata, która została uiszczona przy zakładaniu nowego grobu jest ważna na 20 lat. Po 20 latach od pierwszego pochowania należy wnieść opłaty, jeżeli grób nadal chcemy utrzymywać w przeciwnym razie może on być przekopany do ponownego pochowania.

Przygotowujemy program komputerowy dla wszystkich grobów na cmentarzu zawierający także adresy tych, którzy się nim opiekują i kiedy była wnoszona opłata, wtedy łatwiej będzie nam rozpoznać dłużników.

Usilnie upraszamy, aby na cmentarz nie wprowadzać psów i nie palić papierosów.

2.   W niedzielę 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. o 7.3o – 9.oo – 12.oo i 16.oo na parkingu.  Pragniemy przypomnieć wszystkim kierowcom o roztropności podczas  prowadzenie pojazdów, prosić o mądre użytkowanie drogi, o poszanowanie życia swojego i bliźnich na drodze. Każdy kierowca musi pamiętać, że nawet niewielkie rozproszenie uwagi w czasie jazdy może mieć konsekwencje bardzo poważne.

Kierowca kiedy prowadzi samochód nie powinien:

- jeść i pić,

- zapalać fajki,

- przysypiać,

- bawić się z dzieckiem lub psem,

- przeglądać się we wstecznym lusterku,

- odwracać się w celu podziwiania przyrody,

- interesować się zbytnio pasażerką.

Niech ostrzeżeniem będzie napis umieszczony obok jednego z cmentarzy: Jedź ostrożnie – my możemy poczekać.

3.   26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców Najśw. Maryi Panny. Z okazji tego wspomnienia warto ofiarować modlitwę za dziadków. Boże ochraniaj ich. Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Spraw Boże, by nigdy nie byli zaniedbani, ani wykluczeni, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość.

4.   Jubileuszowa uczta parafialna z okazji 100-lecia świątyni św. Gotarda odbędzie się 29 sierpnia 2010 roku o godz. 15.oo – zaproszeni są kapłani rodacy (jest ich 10), kapłani, którzy pracowali w tej parafii na przestrzeni ostatnich 5o lat – było ich 44. Prosimy parafian o  modlitwę na dobre przygotowanie się do tego radosnego spotkania kapłanów i wiernych tej parafii, a następnie o dobre przygotowania i owocne przeżycie Misji św., które rozpoczną się 2 października 2010 r.

1.    W niedziele lipca i sierpnia Msze św. o godzinach: 7:30, 9:00. 10:15 (Piwonice), 12:00, 16:00

2.    Rozpoczęliśmy prace na cmentarzu parafialnym przy ul. Częstochowskiej. Odprowadzenie wody od niektórych studni. Będzie układana kostka wzdłuż chodników w pewnej części cmentarza. Są to prace dość trudne, szczególnie w środkowej alei, przy każdym grobie jest inaczej wypoziomowane. Będziemy starali się tak położyć kostkę i krawężniki, aby zachować odpowiedni poziom w stosunku do grobów.

Prosimy o ofiary na ten cel, szczególnie upominamy się o opłaty za te groby, które od lat nie były opłacane, w przeciwnym razie przeznaczymy je do ponownego pochowania.

3.    Przy zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych przy ul. Częstochowskiej otwarte jest nowe boisko „Orlik 2012”, można z tego obiektu korzystać w zorganizowanych grupach i odpowiednich godzinach. Dzień i godziny otwarcia w załączniku.

4.    Zagubione wartości wstydu

Od dłuższego już czasu obserwujemy ogólny zanik zmysłu wstydu i brak poczucia skromności zwłaszcza u kobiet i to w różnym wieku. Dotyczy to sposobu ubierania się dziewcząt i kobiet. W sposób celowy i wyrafinowany eksponują wartości seksualne ciała kobiety. Dawniej taki sposób ubierania się był charakterystyczny dla dziewcząt i kobiet lekkich obyczajów w podejrzanych lokalach rozrywkowych. Dziś o takich strojach dziewczęta i kobiety bez żenady chodzą po ulicach, przychodzą do kościoła, do urzędu, do kancelarii parafialnej w strojach graniczących z nagością.

Bardzo prosimy wziąć to pod uwagę, a nie być ślepo posłusznym dyktatorom mody, bez żadnego oporu, nie mając z tym żadnego problemu wewnętrznego.

5.    Przed nami czas wakacji, czas urlopów i wypoczynku, ale w tym czasie jesteśmy szczególnie poddawani różnym pokusom. Pamiętajmy więc o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i nie dajmy się zwodzić Złemu.

Szczęść Boże