lipiec

Siedemnasta niedziela zwykła

28 lipca 2013 r.

1. Dziś po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingu.

2. Msza św., którą sprawujemy, kieruje nas do ostatecznego celu, jest przedsmakiem radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Martę, dziewicę; w środę - św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w czwartek - św. Alfonsa, biskupa i Doktora Kościoła.

4. W środę 31 lipca w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 18.oo przy grobie śp. ks. Józefa Sieradzana na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji tych, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskich, szczególnie w int. kapelanów powstania. Wcześniej - o 17.3o - zostaną złożone wiązanki kwiatów przy obelisku poświęconym ks. Józefowi Sieradzanowi przed Zespołem Szkół Techniczno-Elektronicznych. Po Mszy św. na cmentarzu okolicznościowy referat wygłosi pan mgr Paweł Pawlaczyk, a delegacje złożą kwiaty na grobie ks. Sieradzana i zapalą znicze. W kościele parafialnym w tym dniu Mszy św. o godz. 18.oo nie będzie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.oo oraz o 18.oo. Okazja do spowiedzi w kościele od godz. 17.oo. W tym dniu nie będziemy odwiedzać jeszcze chorych w domach.

6. Katecheza dla Rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.oo.

7. W tym tygodni przypada także pierwsza sobota miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca - zapraszamy

8. Spotkanie organizacyjne w sprawie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z ks. Witoldem odbędzie się w poniedziałek 29 lipca po Mszy św. wieczorowej w sali katechetycznej - zapraszamy chętnych do wspólnego pielgrzymowania z grupą turkusową.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej - jest jeszcze Opiekun z ubiegłej niedzieli.

10. Modlitwa i Msza św. w intencji Rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa - transmitowane przez Telewizję Trwam i Radio Maryja w czwartek 1 sierpnia od godz. 17.oo

11. Pan Bóg wezwał do wieczności - śp.+ Zofię Przybył (l 87), śp.+ Kazimierza Chlebosia (l. 77) oraz śp. +Ryszarda Jakóbczaka (l. 61)+

21 lipca 2013 r.

XVI Niedziela zwykła

1. W czwartek przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców z tej racji w przyszłą niedzielę 28 lipca po wszystkich Mszach św. na parkingu poświęcenie pojazdów mechanicznych.

2. Ks. Witold wrócił z urlopu i rozpoczął przygotowywanie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę - zachęcamy do pielgrzymowania w grupie turkusowej.

3. Policja naszego miasta zwraca się z apelem aby zwrócić baczniejszą uwagę na rowery i przypomina, aby - ze względu na coraz częstsze kradzieże - nie pozostawiać ich bez należnego zabezpieczenia .

4. Wyjazd do Częstochowy z Apostolatem Maryjnym dla osób zapisanych w sobotę 27 lipca o godz. 5.3o rano sprzed kościoła św. Gotarda.

5. Polecamy serdecznie prasę katolicką jest nowy numer Opiekuna, Niedziela, Przewodnik Katolicki.

6. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Janinę Marcinkowską (l. 87) - wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

14. niedziela zwykła --- 7 lipca

1. Pierwsza niedziela wakacji daje nam szansę, aby cały ten czas we właściwy sposób zaplanować i dobrze wykorzystać. Człowiek nieustannie zderza się z różnymi pokusami. Miesiące letnie wydają się tworzyć sytuacje w których człowiek kuszony jest przez szatana, szczególnie młodzi narażeni są na te pokusy, na oddziaływanie różnych grup, które w swoim programie mają niszczenie człowieka. Wędrujmy wakacyjnymi dróżkami razem z Bogiem, pamiętając o uczestnictwie we Mszy św.

2. Od dziś porządek Mszy św. jest wakacyjny. Msze św. o godz. 7.3o -- 9.oo -- 10.oo w Piwoniach, o 12.oo i 16.oo

3. Od poniedziałku rozpoczynamy prace remontowo-konserwatorskie przy Kościele św. Wojciecha na Zawodziu.

4. Bardzo prosimy parafian o przestrzeganie w załatwianiu różnych spraw godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria parafialna czynna jest od 8.oo do 9.oo oraz od 16.oo do 17.3o. Nieczynna jest w środy, pierwsze piątki miesiąca oraz niedziele i święta.

5. Wszystkie sprawy związane z pracami na cmentarzu parafialnym powinny być najpierw zgłoszone w kancelarii parafialnej a następnie w biurze cmentarza Zakładu Pogrzebowego przy ul. Polnej 111. Nie załatwiać z przypadkowymi pracownikami na cmentarzu (bo będzie taniej, poza wiedzą ks. Proboszcza) - a potem są żale, że nie tak sprawa została załatwiona.

6. W sobotę 13 dzień lipca - Msza św. o godz. 17.3o, następnie procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec Fatimski - serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

7. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje parafianom i gościom za modlitwy, życzenia, przyjęte Komunie św., za dary i kwiaty z okazji potrójnego jubileuszu przeżywanego w ubiegłą niedzielę o godz. 16.oo: Pamiętam o wszystkich w modlitwie. Bóg zapłać.

8. Polecamy prasę katolicką - jest nowy numer Opiekuna, a w nim między innymi zmiany księży wikariuszy w naszej diecezji i nowe nominacje.

9. Dar Serca z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na pomoc dzieciom z porażeniem mózgowym - za każdą ofiarę Bóg zapłać.