kwiecień

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w godzinach porannych zmarł nasz Proboszcz

Ksiądz Prałat Bolesław Stefaniak.

Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg:

- Środa 22 kwietnia - wprowadzenie ciała Zmarłego Kapłana do kościoła parafialnego pw. Św. Gotarda w Kaliszu o godz. 18.30 i Msza św. żałobna o godz. 19.00.

- Czwartek 23 kwietnia - Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Św. Gotarda, po Mszy św. pogrzeb na cmentarzu przy ul. Częstochowskiej. Kondukt żałobny na cmentarz uda się na pieszo.
  W poniedziałek i we wtorek o godz. 18.30 będziemy odmawiali Różaniec w intencji zmarłego Kapłana.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

Samochody osobowe zalecamy zostawić na parkingu przy ul. Bolesława Pobożnego (koło Rezerwatu "Zawodzie",  od ul Częstochowskiej wjazd przez ul. Bolesława Chrobrego).

Kalisz, 20 kwietnia 2014r.

II Niedziela Wielkanocy - Święto Miłosierdzia Bożego

12 kwietnia 2015

1. Dzisiejsza Niedziela Obchodzona jest jako święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna ona w Kościele Tydzień Miłosierdzia Bożego. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.15 dzieci przygotowujące się do spowiedzi i Komunii św.  odnawiają swoje przyrzeczenia chrzcielne. Niebawem rozpoczną się próby przygotowujące do Uroczystości I Komunii św. Prosimy rodziców, aby zapoznali się z terminarzem prób.

2. W poniedziałek 13 dzień miesiąca - zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Msza św. wieczorna będzie wcześniej - czyli o 17.3o - a po niej Różaniec fatimski.

3. W  przyszła niedzielę 19 IV  gościć będziemy w naszej parafii kleryków z kaliskiego Seminarium Duchownego. Podzielą się oni świadectwem swego powołania, wraz z nimi prosić będziemy o nowe i liczne powołania do życia kapłańskiego. Po Mszach św. klerycy zbierać będą ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego.

4. W poniedziałek 20 kwietnia o godz. 18.oo będzie Msza św. int. młodzieży gimnazjalnej zdającej egzamin - zapraszamy młodzież, nauczycieli rodziców, dziadków do wspólnej modlitwy.

5. Spotkania Rodziny Felicjańskiej. Grupa kaliska w Domu Sióstr - w najbliższy czwartek o godz.15.3o, natomiast grupa z Piwonic - w następny wtorek czyli 21 IV -  o godz. 16.oo

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej - jest nowy numer Opiekuna, Niedzieli i Przewodnika katolickiego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

5 kwietnia 2015 r.

1. W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeżyć nam święty czas Triduum Paschalnego:

Serdecznie dziękujemy: Akcji Katolickiej za wielkopiątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, chórowi Lira  i orkiestrze za muzyczną oprawę, Apostolatowi Maryjnemu, Rodzinie Felicjańskiej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Lektorom czytającym Mękę Pańską, Asyście, Dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękujemy Straży Pożarnej Lisa i Piwonic – za wartę przy Grobie Pańskim, dziękujemy siostrze Martynie za przygotowanie liturgii w Wielki Czwartek  oraz panom, którzy uczestniczyli w obrzędzie mandatum,  dziękujemy siostrze Chrystelii zakrystiance za ułożenie kwiatów,  dziękujemy panu organiście i zespołowi młodzieżowemu.

Dziękujemy za bezinteresownie ofiarowane materiały do przygotowania Grobu Pańskiego, za ofiarowane kwiaty do ozdobienia Grobu, Ciemnicy oraz Ołtarza Głównego. Dziękujemy bardzo serdecznie panu Wojciechowi Stefaniakowi za tak wymowny, tchnący radosną nadzieją projekt Grobu Pańskiego.

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego z tym, że Msza św. o godz. 12.3o będzie w Kościele św. Wojciecha na Zawodziu (również intencja zamówiona).  Mszy św. o godz. 12.3o w kościele parafialnym nie będzie – Zapraszamy na Zawodzie.

3. Polecamy prasę katolicką - zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Spotkania dla bierzmowanych według ustalonego grafiku - czyli od najbliższego wtorku o godz. 18.oo

5. W niedzielę 12 kwietnia - dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych na Mszy św. o godz. 11.15.