Kwiecień

Wielkanoc

24 kwietnia 2011

1. Serdecznie Dziękujemy wszystkim: chórowi, orkiestrze, Akcji Katolickiej, Apostolatowi Maryjnemu, Rodzinie Felicjańskiej, służbie liturgicznej ołtarza, lektorom, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękujemy straży Piwonic i Lisa za wartę przy Grobie Pańskim i udział w Procesji Rezurekcyjnej. Dziękuje siostrze Leonii zakrystiance, dziękuje panu Organiście. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty do grobu, ciemnicy i ołtarza. Dziękujemy panu Wojciechowi Stefaniakowi za piękny – tak jak zawsze – projekt Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu i przeżyciu Triduum Paschalnego.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Porządek Mszy tak jak w każdą niedzielę, z tym, że Msza św. o godz. 12.30 odbędzie wie w kościele św. Wojciecha na Zawodziu. W tym roku podwójna uroczystość: Emaus i św. Wojciecha. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości odpustowej na Zawodziu.

3. W środę 27 kwietnia o godz. 16.oo spotkanie Apostolatu Maryjnego przy naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę 1 maja – niedziela Bożego Miłosierdzia. W tym dniu Ojciec św. Benedykt XVI ogłosi błogosławionym Sługę Bożego Jana Pawła II. Uroczystości beatyfikacyjne rozpoczną się o godz. 10.oo w Rzymie i transmitowane będą przez telewizję i radio. Zachęcamy do gromadzenia się przy środkach przekazu by przeżyć tak ważną dla nas Polaków uroczystość.

Z tej racji w niedzielę 1 maja będą tylko Msze św. przedpołudniem

o godz. 7.3o i 9.oo oraz popołudniu o godz. 16.oo

Ta Msza św. o godz. 16.oo będzie miała szczególnie uroczysty charakter dziękczynienia za dar beatyfikacji. Zapraszamy już dziś do licznego udziału w tej Mszy św.

5. z naszej parafii w czwartek 28 kwietnia wyjeżdża autokarem pielgrzymka na uroczystości beatyfikacji do Rzymu. Msza św. dla wyjeżdżających pielgrzymów w czwartek o godz. 17.oo.

6. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Janinę Zywert (l. 80)

 

Komunikaty parafialne

Niedziela Palmowa

Odpust św. Wojciecha na Zawodziu odbędzie się 25 kwietnia 2011.

Uroczysta Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 12.3o. Tradycyjnie już ten odpust połączony jest z otwarciem sezonu sportowego na Prośnie.

Program:

11.15 – na Przystani Letniej – Wał Piastowski 1

11.45 – przypłynięcie łodzi - z VIPami na pokładzie w eskorcie łodzi i kajaków na Zawodzie.

12.3o – Msza św. ku czci św. Wojciecha

Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 

KOMUNIKATY PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 KWIETNIA 2011 R.

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15.3o, a następnie Msza św. o godz. 16.oo i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.oo oraz o 17.3o – serdecznie zapraszamy.

3. W środę 13 kwietnia Msza św. wieczorowa o godz. 17.3o po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Różaniec Fatimski – serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

4. W sobotę 16 kwietnia na godzinę 10.oo zapraszamy chętne dziewczynki i chłopców do salek parafialnych na wspólne przygotowanie palm na niedzielę palmową i koszyczków na święta wielkanocne.

5. Jest już skończona konserwacja ołtarza z obrazem świętej Teresy. Na tym ołtarzu jest ustawiona ikona Matki Bożej Częstochowskiej. Ta ikona jest darem Rodziny Państwa Łyszczaków. Poświęcenie obrazu-ikony odbędzie się o godz. 12.3o – dziękujemy za ten dar do naszej świątyni. Jest już również wystrój bursztynowy w kaplicy Najśw. Sakramentu, pracujemy jeszcze nad odpowiednim podświetleniem kaplicy Najśw. Sakramentu i poszukujemy sponsorów.

6. Następna niedziela, zwana Niedzielą Palmową, w którą Kościół wspomina triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy rozpoczyna Wielki Tydzień. Ten Wielki tydzień wypełniony po brzegi cierpieniem, poniżeniem, wyniszczeniem Boga – jest szczytowym w dziejach świata objawieniem świętości Boga. Zaplanujmy wcześniej nasze zajęcia, abyśmy licznie mogli uczestniczyć w Triduum Paschalnym.

7. W niedziele palmową uroczysta procesja z palmami rozpocznie się przy kościele św. Wojciecha na Zawodziu o godz. 10.45. Tak jak każdego roku ogłaszamy konkurs z nagrodami na najdłuższe i najpiękniejsze palmy.

8. W niedzielę Palmową zorganizowana będzie po Msza św. Zbiórka pieniędzy na urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego na Wielki Tydzień. Dziś rozprowadzana są kartki świątecznie paschaliki.

9. W tym roku odpust Emaus i św. Wojciecha odbędzie się razem w II Dzień świąt Wielkanocnych tzn. 25 kwietnia, połączony z otwarciem sezonu wioślarskiego na Prośnie.

10. Spotkanie przedświąteczne Rodziny Felicjańskiej w czwartek 14 kwietnia o godz. 15.45 w domu sióstr. Kalisz i Piwonice razem.

11. Spotkanie wspólnoty Wiara i Światło w sobotę 16 kwietnia o godz. 15.oo.

12. Katecheza parafialna dla klas II Szkół ponadgimnazjalnych w niedzielę palmową 17 kwietnia w salkach parafialnych o godz. 17.oo.

13. Prosimy zgłaszać chorych, których mamy odwiedzić z posługą sakramentalną w domach. Do zgłoszonych osób pójdziemy w sobotę 16 kwietnia. (Chorych zgłoszonych na I piątki miesiąca już odwiedziliśmy 1 kwietnia)

14. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół, Gronu Pedagogicznemu, Katechetom za ofiarną pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji dzieci i młodzieży szkół z terenu naszej parafii.

15. Jest nowy numer Notatnika Osiedlowego – polecamy. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Czesławę Jankowską (l. 91) – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Szczegóły dotyczące wyjazdu na Krym.

 

 

 

 

Komunikaty parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu

3 kwietnia 2011

1. Dziś o godz. 16.oo Msza św. dla dzieci klas II przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św. i dla ich Rodziców.

2. Po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

3. We wtorek 5 kwietnia o godz. 19.oo spotkanie i wpłata II raty uczestników pielgrzymki do Rzymu na beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

O godz. 19.3o również 5 kwietnia spotkanie dla uczestników wyjazdu na Krym w dniach od 26 czerwca do 8 lipca i wpłata po 1ooo zł. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy.

4. W czwartek 7 kwietnia rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostnie i trwać będą do niedzieli włącznie .

Początek rekolekcji – czwartek 7 kwietnia o godz. 7.3o Msza św. i rozpoczęcie rekolekcji z nauką dla dorosłych. O godz. 18.oo Msza św. z nauka dla dorosłych, o 16.3o Msza św. w kaplicy w Piwonicach.

O godz. 9.oo Msza św. i nauka dla dzieci klas IV, V, VI Szkoły nr 13 i 15.

O godz. 11.oo Msza św. z nauką dla dzieci klas O, I, II, III Szkoły nr 13 i 15.

W Piątek 8 kwietnia Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 7.3o i 18.oo; dla dzieci

Klasy IV, V, VI – o godz. 9.oo

Klasy O, I, II, III – o godz. 11.oo

Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.3o.

Droga Krzyżowa dla młodzieży o 19.3o – szczególnie dla klas II i III Gimnazjum – jest to spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę 9 kwietnia Msze św. dla dorosłych z naukami o 9.oo i 18.oo, dla dzieci szkolnych o godz. 11.oo. Natomiast o godz. 16.3o Msza z nauką dla osób starszych, chorych. Sobota jest dniem spowiedzi od godz. 8.3o do 12.oo oraz od 16.oo do 19.oo.

W Niedzielę 10 kwietnia – zakończenie rekolekcji – Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa w rekolekcjach, które w tym roku są bezpośrednim przygotowaniem do beatyfikacji Jana Pawła II i przygotowaniem do Nawiedzenia Maryi w obrazie Jasnogórskim.

Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed Kościołem i w kruchcie Kościoła.

5. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – ofiary z Daru serca przeznaczymy na pomoc osobom, rodzinom z naszej parafii na zakup żywności na święta wielkanocne.

6. Młodzież ze wspólnoty wiara i światło rozprowadza kartki świąteczne, a ministranci paschaliki.

7. Pan Bóg wezwał do wieczności: ś.p. +Stanisławę Kornacka (l. 88)