Kwiecień

1.    Msza św. w intencji zmarłego tragicznie prezydenta Polski śp. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii oraz wszystkich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem odbyła się 11 kwietnia o godz. 12.30 W katastrofie zginęła nasza parafianka śp. Gabryela Zych  - Prezes Rodziny Katyńskiej. Wszystkim zmarłym jak i rodzinom pogrążonym w żałobie ofiarujemy dar modlitwy.

2.    Odpust ku czci św. Wojciecha na Zawodziu odbędzie się 25 kwietnia. Z odpustem świętowojciechowym  związane jest rozpoczęcie Sezonu Wioślarskiego na Prośnie. Uroczystość rozpocznie się przy przystani KTW o godz. 11.oo, następnie popłyniemy Łodzią św. Wojciecha  na Zawodzie. Przy przytani na Zawodziu chrzest nowej Łodzi pływającej i przejście do kościoła św. Wojciecha. Przy ołtarzu polowym rozpocznie się Msza św. odpustowa o godz. 12.30 poprzedzona widowiskiem „Katyń” przygotowanym przez młodzież IV Liceum pod kierunkiem pana Włodzimierza Garsztka. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych.

3.    Spotkanie dla Rodziców i dzieci związane z Komunią św. Rocznicową dzieci klas III odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18.oo w kościele.

4.    Próba przed Komunią Rocznicową dla dzieci 27 kwietnia o godz. 18.45

5.    Komunia św. rocznicowa 5 maja o godz. 18.00 – jest to liturgiczne wspomnienia św. Gotarda patrona parafii i kościoła.

6.    Spotkania przed Pierwszą Komunią świętą:

GRUPA I (z 23 maja 2010 – godz. 10.30)

1.       Czwartek – 29 kwietnia

2.       Czwartek – 13 maja

3.       Poniedziałek – 17 maja

4.       Środa – 19 maja

Godzina  18.45

GRUPA II ( z 30 maja 2010 – godz. 10.30)

1.       Piątek – 7 maja

2.       Wtorek – 18 maja

3.       Czwartek – 20 maja

4.       Środa – 19 maja

Godzina 18.45

Obecność  o b o w i ą z k o w a !

1.     Niedzielą palmową rozpoczynamy tydzień męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jezus wśród tłumu wołającego radośnie: Hosanna synowi Dawidowemu wjeżdża na osiołku triumfalnie do Jerozolim jak król i pan. Na tę pamiątkę przychodzimy do kościoła z gałązkami palm. W naszej parafii jest uroczyste przejście w procesji z palmami od piastowskiego grodu na Zawodziu, gdzie znajduje się kościół św. Wojciecha do kościoła parafialnego św. Gotarda. Ta uroczysta procesja rozpocznie się o godz. 11.00. W niedzielę palmową wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej - w tym roku wg. św. ŁukaTriduum paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) to serce chrześcijaństwa. To trzy dni, które wstrząsnęły światem

2.  Triduum paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) to serce chrześcijaństwa. To trzy dni, które wstrząsnęły światem
- liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godz. 17.30 specjalnym programem przygotowanym przez uczniów i grono pedagogiczne szkoły nr 15 poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II z okazji 5. rocznicy jego śmierci i Roku kapłańskiego. Następnie Msza św. wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg.
- liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00 drogą krzyżową a następnie rozmyślanie nad tekstami Pisma św. mówiącymi o Chrystusie przybitym do krzyża i adoracja krzyża. (krzyż na którym poniósł śmierć Pan Jezus wykonany był z sosny czarnej - do Polski sosna czarna sprowadzona została w drugiej połowie XVIII wieku.)
- liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia nowego ognia i paschału.
- święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny.
- w kaplicy w Piwonicach o godz. 10.00 oraz o 11.00
- na Lisie o godz. 10.30
- na Stawkach o godz. 11.30
- w kościele św. Wojciecha o godz. 16.00
- okazja do sakramentu pokuty w Wielki Czwartek od godz. 16.30 i w Wielki Piątek podczas liturgii.
- rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00

Na święta wielkanocne przekazujemy wszystkich parafianom najserdeczniejsze życzenia byście doświadczyli bliskości żyjącego Chrystusa. Prawda zmartwychwstania niech przenika wasze serca niesąc radość, pokój i pewność, że Bóg jest, że Bóg żyje i jest mocniejszy od śmierci, i od tak bardzo dziś krzyczącego grzechu i nieprawości. Szczęść Boże.