kwiecień

KOMUNIKATY PARAFIALNE

 

V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2013

1.Dziś na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne gościmy kleryków naszego Kaliskiego Seminarium Duchownego, którzy dają świadectwo o swoim powołaniu. Ofiary zebrane w czasie Mszy św. i przed kościołem przeznaczymy na utrzymanie kleryków w drodze do kapłaństwa.

2.Tak jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 7.3o Msza św. w int. Kapłanów.

3.W naszej parafii w dzisiejszą niedzielę odpust św. Wojciecha na Zawodziu. Msza św. odpustowa o godz. 12.3o. Z tej racji w kościele parafialnym Mszy św. o godz. 12.3o nie będzie. Zapraszamy na Zawodzie.

4.W środę 1 maja rozpoczęcie nabożeństw majowych, które w kościele parafialnym odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17.3o, w niedziele i święta o godz. 15.3o – zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach majowych. Zachęcamy od odmawiania litanii w domach.

5.W piątek 3 maja uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Prosimy o wywieszenie flag narodowych i maryjnych. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 15.3o i Msza św. o godz. 16.oo.

6.Do chorych w domach pójdziemy wyjątkowo w sobotę 4 maja od godz. porannych.

7.W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo rano nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca do Matki Bożej Fatimskiej.

8.W niedzielę 5 maja o godz. 16.oo Rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie we wtorek 3o kwietnia o godz. 17.oo

9.Natomiast o godz. 9.oo w niedzielę 5 maja Msza św. w int. Zespołu Regionalnego Piwonice z okazji 4o-lecia istnienia tego Zespołu i Msza św. za zmarłych strażaków z Lisa, Piwonic i Sulisławic.

10.Dziękujemy p. Grzegorzowi Sośnickiemu za przywiezienie materiału do utwardzenia placu parkingowego.

11.Katecheza dla Rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka wyjątkowo we wtorek 3o kwietnia o godz. 19.oo w salce parafialnej.

12.Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

13.Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Aleksandra Janczaka l. 81 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

KOMUNIKATY PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2013

1.Kościół przeżywa dziś niedzielę dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązuje do najstarszej chrześcijańskiej ikonografii przedstawiającej Jezusa jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. W ciągu całego tygodnia modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne.

2.Na zakończenie tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne gościć będziemy kleryków naszego seminarium, którzy dadzą świadectwo o swoim powołaniu. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Kaliskie Seminarium Duchowne.

3.W tym tygodniu – we wtorek - w liturgii czcimy św. Wojciecha, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski, a w czwartek św. Marka Ewangelistę. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.

4.Spotkanie Apostolatu Maryjnego będzie w sobotę 27 kwietnia o godz. 16.oo – serdecznie zapraszamy.

5.Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek 23 kwietnia o godz. 18.oo na Mszy św. i później w salce parafialnej.

6.Spotkanie grupy modlitewnej św. Ojca Pio w środę o godz. 16.3o. w salce parafialnej.

7.Odpust ku czci św. Wojciecha w przyszłą niedzielę 28 kwietnia. Najpierw rozpoczęcie sezonu wioślarskiego na Prośnie na przystani o godz. 11.oo a następnie suma odpustowa przy kościele św. Wojciecha o godz. 12.3o. Zapraszamy do licznego udziału. Również w tym dniu wojciechowym 28 kwietnia poświęcenie pojazdów mechanicznych na Zawodziu.

8.Jeszcze raz ponawiamy ogłoszenie z ubiegłej niedzieli. Ci którzy pragną otrzymywać dary z Caritasu proszeni są o zgłoszenie w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 18.3o do salki parafialnej.

9.Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczniemy w poniedziałek 6 maja o godz. 18.3o w salce parafialnej. Zapraszamy.

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Przewodnik Katolicki, Niedzielę, Miłujcie się, jest jeszcze Opiekun z ubiegłej niedzieli.

Komunikaty parafialne

14 kwietnia 2013

 1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna piąty Tydzień Biblijny pod hasłem: Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem Synem Bożym. Postarajmy się w tym tygodniu odszukać Pismo św. i przeczytać choćby jeden rozdział ze Starego czy Nowego Testamentu.

a) Słowo Boże prowadzi do osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.

b) Słowo Boże uwolni mnie od zniewoleń ludzkimi opiniami, sądami i kłamstwem. 

c) Słowo Boże zapewnia mnie, że moja droga nie kończy się na ziemi lecz zmierza ku niebu.


2.Dziś na Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie dla dzieci klas II przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii św. oraz dla ich Rodziców.

3.Dziś także po Mszy św. o godz. 16.oo katecheza parafialna dla uczniów klas II szkół ponadgim. – spotkanie w sali parafialnej. Natomiast katecheza parafialna dla klas I ponadgim. będzie w środę o godz. 18.oo na Mszy św.

4.Spotkanie dla dzieci, które będą miały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii św. będzie we wtorek o 18.3o – spotkanie jest obowiązkowe.

5.Spotkania Rodziny Felicjańskiej będą w tym tygodniu w poniedziałek o 16.oo w Domu Sióstr, a w środę o 16.oo w Piwonicach.

6.Spotkanie Wiary i Światła w sobotę 2o kwietnia o godz. 15.oo.

7.Polecamy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nie dopuśćmy do tego, aby pewne wydawnictwa prasy katolickiej były zamykane. I choć są wydawane w niewielkich nakładach katolicy ich nie kupują, a tak często kupują prasę, która ośmiesza nasze wartości narodowe, nasz patriotyzm, naszą wiarę religijną w Boga.

8.Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Stanisława Grygielskiego – l. 88 oraz śp. Iwonę Nowak – l. 76. – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KOMUNIKATY PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia

1.Dziś na Mszy św. o godz. 11.15 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 15 przedstawią okolicznościowy program – tak jak każdego roku – z okazji 8 rocznicy śmierci błogosławionego Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy.

2.Również dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

3.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również 69 Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest przypomnienie o potrzebie niesienia pomocy chorym, samotnym, bezdomnym i prześladowanym. Niech każdy pomyśli, aby w tym Tygodniu Miłosierdzia uczynić coś dobrego. Tydzień Miłosierdzia obchodzony jest w Kościele w Polsce od 1945 r. Dotychczas obchodziliśmy go w październiku, od tego roku - jak słyszeliśmy w liście Episkopatu - Polski będzie się on rozpoczynał w pierwszą niedzielę po Wielkanocy tj. w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

4.Bardzo prosimy interesantów przychodzących do kancelarii parafialnej o przestrzeganie godziny urzędowania. Godziny urzędowana kancelarii umieszczone są i na tablicy o głoszeń przed kościołem, i na stronie internetowej parafii i na drzwiach plebanii.

5.W sobotę 13 kwietnia nabożeństwo fatimskie – Msza św. o godz. 17.3o a następnie Różaniec fatimski – zapraszamy.

6.Spotkanie dla Rodziców i dzieci w ramach przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę 14 kwietnia o godz. 16.oo.

7.Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie katechezy parafialnej dla uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych – przypominany o obecności.

8.Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do czytania – tak bardzo nam dziś potrzeba rzetelnej informacji i prawdy o wydarzeniach.

9.Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Ryszarda Tomaszewskiego (l. 90). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…