Grudzień

Komunikaty parafialne

28 grudnia 2014

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

1. Dziś ostatnia niedziela roku 2014 a zarazem Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja do godz. 9.oo w int. kapłanów.

2. W środę wspomnienie św. Sylwestra i zakończenie niniejszego roku kalendarzowego 2014. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne w naszej parafii 31 grudnia o godz. 16.oo - zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

3. W pierwszy dzień Nowego Roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - modlić się będziemy o zachowanie pokoju w naszej ojczyźnie i w całym świecie. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Nie ma tylko mszy o 7.30.

Wszystkim życzymy w Nowym Roku obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Świętej Bożej Rodzicielki. Niech wyprasza nam u swego Syna dary wiary, nadziei i miłości.

4. Od poniedziałku rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Chcemy pójść z modlitwą i błogosławieństwem do wszystkich Rodzin naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - do chorych w domach pójdziemy od godzin porannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.3o. Msze św. o godz. 17.oo (dla dzieci) oraz o 18.oo

6. W naszym kościele spotkanie modlitewne przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży będzie 2 stycznia (piątek) o godz. 19.3o. Gorąco zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu.


Porządek kolędy

29 grudnia 2014 - 3 stycznia 2015

 

Poniedziałek, 29 grudnia

·        ul. Rodowa i Słowiańska numery nieparzyste - dwóch kapłanów jeden rozpocznie od ul. Rodowej a drugi od ul. Słowiańskiej 125 - początek kolędy od godz. 10.oo

 

Wtorek, 30 grudnia

·        ul. Miodowa, Łąkowa, Pasterska i Pokrzywnicka - dwóch kapłanów - jeden rozpocznie od ul. Miodowej drugi od Pokrzywnickiej 105-113 i 124 - początek od godz. 10.oo

 

Środa, 31 grudnia

ul. Parkowa i Wioślarska - dwóch kapłanów od godz. 10.oo

 

1 stycznia 2015 w czwartek kolędy nie będzie

 

Piątek, 2 stycznia

ul. Nowy Świat bloki 27 i 29 oraz 29A - dwóch kapłanów od 12.oo

 

 

 

IV Niedziela Adwentu

21 grudnia 2014

 

1. Dziś czwarta i ostatnia niedziela adwentu, zgodnie ze zwyczajem naszej parafii na końcu Mszy św. podzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia.

2. Jeszcze w poniedziałek i wtorek zapaszmy dzieci z lampionami na ostatnie nabożeństwa roratnie na godz. 18.oo. W te dni okazja do spowiedzi św. w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

Natomiast w poniedziałek w wyznaczonych kościołach - noc konfesjonałów.

3. Prosimy, aby zgłaszać chorych, których odwiedzimy z sakramentalną posługą w poniedziałek 22 grudnia od godz. 8.oo rano.

4. Warzywa i owoce wydawane będą w poniedziałek i wtorek w godz. od 17.oo do 19.oo.

5. W środę Wigilia Bożego Narodzenia - zadbajmy, aby była przeżywana według duchowości chrześcijańskiej. Potrawy wigilijne są potrawami postnymi, gromadzimy się przy stole nakrytym białym obrusem, zostawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, odmówmy Ojcze nasz za rodzinę oraz Wieczny odpoczynek za zmarłych. Dzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia,  a jak potrafimy śpiewamy kolędę.

5. W naszym kościele w Wigilię o godz. 21.oo jasełka i Msza święta.

6. Pasterka o północy (24.oo) - przed Pasterką chór będzie śpiewał kolędy - zapraszamy. Ofiary składane na tace przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki. W pierwszym dniu świąt Msza św. o godz. 9.oo, o 10.oo w Piwonicach, o 11.15 dla dzieci, o 12.3o oraz o 16.oo - Nie będzie Mszy św. o godz. 7.3o

7. W drugi dzień świąt - święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Polecamy prasę katolicką: nowy numer Opiekuna, Tygodnik Niedziela oraz Przewodnik Katolicki. U przedstawicieli Akcji Katolickiej można nabywać jeszcze dziś opłatki i świece Caritas.

9. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Krzysztofa Krawczyka l. 59 oraz śp. Helenę Walczak l. 96

 

 

II Niedziela Adwentu

7 grudnia 2014

 

1. W dzisiejszą II niedziele adwentu pragniemy przyjść z pomocą Kościołowi na wschodzie - po Mszach św. zbierane będą ofiary na Dar Serca, które przekażemy na pomoc katolikom na wschodzie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 Również dzisiaj spotkanie dla rodziców młodzieży, która ma w najbliższą sobotę przyjąć sakrament bierzmowania po Mszy św. o godz. 16.oo w kościele natomiast spotkanie Akcji Katolickiej również dzisiaj po Mszy św. o 16.oo w salce parafialnej.

2. Zgodnie z zapowiedzią u przedstawicieli Akcji Katolickiej można nabywać opłatki wigilijne oraz świecie Caritas.

3. W poniedziałek 8 grudnia przypada święto Niepokalanego Poczęcia NMP - Msze św. będą o godz. 7.oo oraz o 18.oo. Podczas Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.

4 Próby dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum będą w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej Mszy św. Obecność na próbach jest obowiązkowa.

5. Ks. Biskup ordynariusz udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania w sobotą 13 grudnia o godz. 17.oo - w tym dniu nie będzie nabożeństwa fatimskiego i Mszy św. wieczornej o godz. 18.oo

6. Plan rekolekcji Adwentowych ( poniżej- po ogłoszeniach).

7. Polecamy prasę katolicką - nowy numer Opiekuna, Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Jadwigę Dobrowolską ( l. 88) śp. +Krystynę Mielczarek (l. 68) oraz śp.+ Genowefę Nijak (l. 96) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


Program rekolekcji Adwentowych

parafia św. Gotarda w Kaliszu

od 11 do 14 grudnia 2014

 

Czwartek (11 grudnia)

18.oo  Msza św. roratnia z udziałem dzieci i dorosłych - rozpoczęcie rekolekcji

Piątek (12 grudnia)

9.oo Msza św. z nauką dla dorosłych

10.oo         Msza św. z nauką dla dorosłych w Piwnicach

17.oo Msza św. z nauką dla młodzieży - kandydatów do bierzmowania  - poświęcenie krzyży

18.oo Msza św. roratnia z udziałem dzieci i dorosłych

Sobota (13 grudnia)

9.oo Msza św. z nauką dla dorosłych

11.oo Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych (szkoły podstawowe)

17.oo - Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania - przewodniczy Ks. Bp. Ordynariusz Edward Janiak

Niedziela (14 grudnia)

7.3o Msza św. z nauką dla dorosłych

9.oo Msza św. z nauką dla dorosłych

10.oo Msza św. z nauką dla dorosłych w Piwnicach

11.15 Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych

12.3o Msza św. z nauką dla dorosłych

16.oo Msza św. z nauką dla dorosłych - zakończenie rekolekcji

 

Spowiedź św.

·        piątek 12 grudnia od 16.oo do 19.oo - szczególnie dla bierzmowanych, ich świadków i rodziców (przerwa od 17.oo do 17.30)

·         sobota 13 grudnia od 8.30 do 12.oo (przerwa od 10.oo do 10.30). Spowiedzi po południu nie będzie.