Komunikaty parafialne na uroczystość narodzenia pańskiego

25 grudnia 2011

1. Bóg zawsze jest wierny w wypełnianiu swoich obietnic, które złożył człowiekowi. Dzisiaj sam Bóg przychodzi, aby przemawiać do nas - już nie za pośrednictwem proroków, ale w Osobie Syna umiłowanego. Niech Wcielone Słowo zamieszka w naszych sercach, abyśmy byli Jego głosem dla innych.
  2. Pamiętajmy także w tych wyjątkowych dniach o naszych zmarłych ofiarując im dar modlitwy, czego wyrazem niech będą płonące świece na grobach naszych bliskich.
  3. Bardzo serdeczne podziękowanie i nasze szczere Bóg zapłać za wszelką pomoc w przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego, za ofiary złożone na zakup choinek, kwiatów, a także za ofiary i talony na zakup żywności dla potrzebujących z naszej parafii.
  4. Bóg zapłać panu Wojciechowi Stefaniakowi za projekt szopki i opiekę nad wykonaniem. Bóg zapłać siostrze Leonii, siostrze zakrystiance za wystrój świątyni na tegoroczne święta.
  5. W poniedziałek 26 grudnia święto św. Szczepana – porządek Mszy św. jak w niedzielę. We wtorek w liturgii święto św. Jana Apostola i Ewangelisty a w środę świętych Młodzianków Męczenników.
  6. W środę rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie parafian czyli tzw. kolęda. Porządek kolędy zostanie podany w poniedziałek w święto św. Szczepana.
  7. Polecamy prasę katolicką: nowy świąteczny numer Opiekuna – zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Pan Bóg wezwał do wieczności: ŚP.: +Stanisławę Raczyńską (l. 81); +Eugeniusza Sokalskiego (l. 88); +Krzysztofa Dostala (l. 62); +Jadwigę Musiał (l. 84); +Krystynę Kostatkę (l. 59) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. W sobotę ostatni dzień roku, zapraszamy na Mszę św. oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne na godz. 16.oo
  10. Plan kolędy na 28 - 31 grudnia 2011 r.
  11. List od parafianina

Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego!

Komunikaty parafialne na trzecią niedzielę adwentu

10 grudnia 2011

1. Mija już połowa Adwentu. Czy staramy się jak chrześcijanie w tym czasie Adwentowym zamyśleć głębiej nad życiem, które otrzymaliśmy w darze od Boga i że do Boga mamy wrócić.
  2. Serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej i właścicielom sklepu Bakar za przygotowane paczki dla dzieci z racji świętego Mikołaja w ubiegłą niedzielę.
  3. W poniedziałek 12 grudnia od godz. 18.3o do 19.3o w salkach wydawane będą dary żywnościowe, a we wtorek 13 grudnia w kaplicy w Piwonicach od godz. 16.oo do godz. 17.oo.
  4. Dziś po Mszach świętych i w przyszłą niedzielę rozprowadzane będą świecie wigilijne, cena świecy tak jak w latach ubiegłych 5 zł. Ofiary zebrane ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin w Polsce w różnych krajach świata.
  5. We wtorek 13 grudnia nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.3o. W tym dniu również 3o rocznica wprowadzenia stanu wojennego, pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o niewinnie zamordowanych - przez reżim komunistyczny – naszych braciach i siostrach.
  6. Zapraszamy codziennie wieczorem na Msze św. roratnie, a w środę na 21.oo na Apel Jasnogórski.
  7. W tym tygodniu spotkania dla Rodziny Felicjańskiej o godzinie 16.00: w środę w Piwonicach i wyjątkowo w piątek dla grupy z Kalisza w domu sióstr.
  8. W dalszym ciągu po Mszach św. można nabywać opłatki wigilijne.
  9. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedzielę oraz nowy Numer Opiekuna.
  10. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Wandę Płotek (l. 93).

Komunikaty parafialne na drugą niedzielę adwentu

4 grudnia 2011

1.Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

2.Roraty od poniedziałku od piątku o godz. 18.oo – serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3.W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.3o -- 9.oo – 10.15 w Piwonicach oraz o godz. 18.oo. Na godz. 18.oo zapraszamy dzieci klas II z Rodzicami – dzieci będą miały poświęcone łańcuszki i medaliki.

4.W sobotę 10 grudnia na godz. 17.oo przybędzie do naszej parafii Ks. Biskup Ordynariusz i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży III klas gimnazjum oraz I klas ponadgimnazjalnych, a także młodzieży ze szkół specjalnych z terenu naszej parafii. Bardzo prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły tylko osoby związane z kandydatami do bierzmowania, ze względu na szczupłość miejsca w naszej świątyni podczas takich uroczystości. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, dla ich Rodziców, świadków bierzmowania i wszystkich chętnych do skorzystania ze spowiedzi Adwentowej w piątek 9 grudnia od godz. 16.oo. Rekolekcji Adwentowych w tym roku nie będzie.

5.W dalszym ciągu po Mszach św. można nabywać opłatki wigilijne. Młodzież ze wspólnoty Wiara i Światło rozprowadza kartki świąteczne.

6.Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Dar Serca i zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7.Świece wigilijne będą rozprowadzana od przyszłej niedzieli.

INFORMACJE DLA KADYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania dla obu grup razem – uwaga na zmianę niektórych terminów:

• w poniedziałek 5 grudnia oraz w środę 7 grudnia na Mszy św. o godz. 18.oo
  • próba generalna w czwartek 8 grudnia – spotkanie dopiero po Mszy świętej wieczornej.
  • w piątek dzień spowiedzi świętej od godz. 16.oo

8.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. +Zenona Chaładyna (l. 75) oraz śp. +Jana Mielczarka (l. 65) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie….