Grudzień

 

Komunikaty parafialne

 

Święto Świętej Rodziny

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

26 grudnia 2010

 

1.        W dzisiejszą uroczystość Świętej Rodziny przypominamy o tym, że rodzina jest prawdziwym sanktuarium życia, miejscem, w którym życie, dar Boga może w sposób właściwy być przyjęte i chronione.

2.        We wtorek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków Męczenników. Wspominamy te dzieci, które zostały zamordowane z rozkazu króla Heroda. Polecamy w modlitwie Bożej Opiece dzieci jeszcze nienarodzone. Niech cieszą się opieką swoich Aniołów Stróżów oraz wyrosną na dobrych ludzi.

3.        W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego 2010 – Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie  roku w piątek o godz. 16.oo – zapraszamy do licznego udziału.

4.        W sobotę początek Nowego Roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również światowy Dzień Pokoju. Msze św. w Nowy Rok o godz. 9.oo  -- 10.15 w Piwonicach, o 11.15  -- 12.3o oraz 16.oo. Mszy św. o godz. 7.3o nie będzie.

5.        Polecamy prasę katolicką.

6.        W bieżącym tygodniu rozpoczniemy kolędę, czyli wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana wraz z domownikami. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Przez tegoroczną kolędę pragniemy przygotować się do Nawiedzenia  Maryi w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. Porządek kolędy.

7.        Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna tylko rano w godzinach od  8.oo do  9.oo.

8.        Pan wezwał do wieczności śp. Krystynę Ignaszak (l. 69) oraz śp. Mariannę Welke (l. 82).

 

W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia czuwanie przy żłóbku, Jasełka przygotowane przez panią katechetkę Liliannę Zych z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 13, a następnie Msza św.

Pasterka o godz. 24.oo ze szczególną modlitwą Ojca Świętego Benedykta XVI w intencji życia.

Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 9.oo  --- 10.15 w Piwonicach ---  11.15 --- 12.3o oraz o 16.oo.

26 grudnia Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jest to niedziela poświęcona   Świętej Rodzinie z Nazaretu: Jezusowi, Maryi oraz Józefowi. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. O godz. 7.3o Msza św. w intencji kapłanów i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 9.oo

 

Wszystkim Parafianom życzymy, by Święta Narodzenia Pańskiego zbliżyły każdego do betlejemskiej stajenki i zachwyciły Świętą Rodziną, która cieszy się nowym Życiem. Życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa. Szczególnie pamiętamy w modlitwie o chorych, samotnych. Niech będzie miłość, radość i nadzieja – bo Bóg jest z nami.

                                                                                                                             Szczęść Boże

                                                                                                                             Ks. Proboszcz ze współpracownikami

 

 

Komunikaty parafialne 

II niedziela adwentu 

5 grudnia 

1.       Przeżywamy rok liturgiczny pod hasłem Żyć w komunii z Bogiem i ludźmi. Najlepszym wyrazem tej komunii jest niedzielna Eucharystia. Dlatego tak bardzo ważne jest dla naszej więzi z Bogiem i drugim człowiekiem, by każdej niedzieli uczestniczyć we Mszy św.  

2.       Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii – serdecznie zapraszamy. 

3.       Msze św. ku czci Matki Bożej tzw. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.oo – serdecznie zapraszamy do licznego udziału.  

4.       W środę 8 grudnia świętujemy Niepokalane Poczęcie NMP, naszej Przewodniczki i Matki da Drodze do Zbawienia. Msze św. w tym dniu: o godz. 7.3o  ---  9.oo   ---  10.15 w Piwonicach oraz wieczorowa o godz. 18.oo.  

5.       Na godz. 18.oo zapraszamy dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii wraz z Rodzicami, dzieci będą miały poświęcone medaliki.  

6.       W dalszym ciągu można nabywać opłatki wigilijne, kartki świąteczne i świece wigilijne. Blisko 100 tyś. dzieci w Polsce jest pozbawionych opieki rodzicielskiej, a blisko 30% z nich jest niedożywionych. Kupując świece wigilijną pomożesz takim dzieciom.  

7.       W tym roku w Adwencie rekolekcji nie będzie, przeżywaliśmy Misje św. zachęcamy do odbycia spowiedzi Adwentowej – okazja codziennie rano przed Mszą św. i wieczorem.  

8.       Trwa w naszej diecezji Nawiedzenie Maryi w Kopi cudownego Obrazu Jasnogórskiego, rozpoczynamy duchowe przygotowanie osobiste i całej parafii na przyjęcie Maryi w naszej świątyni i parafii, które odbędzie się 22 i 23 października 2011 r. Zachęcamy do Modlitwy  w rodzinach w tych intencjach, szczególnie do modlitwy różańcowej – systematycznie będziemy podpowiadali różne propozycje i zachęty.  

9.       Dziś I niedziela miesiąca – po Mszach św. zbieramy ofiary na Dar Serca jako pomoc świąteczną dla rodzin z naszej parafii, którzy tej pomocy oczekują.  

10.    W poniedziałek 6 grudnia w godz. od 18.3o do 19.oo w salkach parafialnych wydawane będzie mleko, kasza z warzywami, kawa zbożowa – prosimy o zgłoszenie się, każdy kto przyjdzie otrzyma wymienione produkty. 

11.    W przyszła niedziele jako II niedziele miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczymy na ogrzewanie Kościoła – za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.  

12.    W przyszłą niedziele 12 grudnia spotkanie dla młodzieży z klas II ponadgimnazjalnych po Mszy św. o godz. 16.oo – spotkanie będzie w kościele.

 13.    Polecamy prasę katolicką.

 

    

Komunikaty parafialne 

12 grudnia 

Niedziela Gaudete (III Adwentu) 

1.       Przeżywamy III niedzielę adwentowego oczekiwania, niedzielę radości. Ewangelia zachęca nas byśmy jak Jan Chrzciciel, pouczony przez Zbawiciela, otwarli oczy na wspaniałe dzieła Boga w naszym życiu i w ten sposób umocnili wiarę, nadzieję i promieniowali chrześcijańską radością nawet wśród cierpienia. 

2.       W poniedziałek  13 grudnia przypada 29. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a zarazem Dzień Modlitwy za Ofiary Stanu Wojennego.  

3.       Na nabożeństwo fatimskie zapraszam w poniedziałek 13 grudnia.  Msza św. w tym dniu wcześniej o godz. 17.3o, a po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy.  Przypominany dzieciom, że w tym dniu roraty pół godziny wcześniej czyli o 17.3o 

4.       Msze św. roratnie w kolejne dni powszednie  odprawiamy o godz. 18.oo – serdecznie zapraszamy. 

5.       W dalszym ciągu można nabywać opłatki wigilijne, kartki świąteczne i świece wigilijne Caritas.  Blisko 100 tyś. dzieci w Polsce jest pozbawionych opieki rodzicielskiej, a blisko 30% z nich jest niedożywionych. Kupując świece wigilijną pomożesz takim dzieciom.  

6.       Spotkania w tym tygodniu: 

·         dla młodzieży klas II szkół ponadgimnazjalnych spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 16.oo w kościele.

·         dla młodzieży klas I szkół ponadgimnazjalnych spotkanie będzie w środę 15 grudnia na Mszy św. o godz. 18.oo i po niej.

Młodzieży klas I i II przypominamy o zabraniu ze sobą kart obecności na nabożeństwach młodzieżowych w czasie październikowych Misji św.

·         spotkania Rodziny felicjańskiej odbędą się w kaplicy w Piwonicach w środę o godz. 16.oo, oraz w Kaliszu w Domu Sióstr we czwartek 16 grudnia również o godz. 16.oo.

·         Spotkanie opłatkowe grupy turkusowej w przyszłą niedzielę (19 grudnia) po Mszy św. o godz. 16.oo– w salkach parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

·         spotkanie dla bierzmowanych (klasy II gimnazjum) w czwartek (16 grudnia) na Mszy św. o godz. 18.oo

·         spotkanie dla bierzmowanych (klasy III gimnazjum) w piątek (17 grudnia)  na Mszy św. o godz. 18.oo

7.       Serdecznie polecamy nową prasę katolicką: jest Opiekun, Przewodnik Katolicki oraz tygodnik Niedziela.

8.       Pan Bóg wezwał do siebie: +Stanisławę Furman (l. 91), +Czesława Kołodziejczyka (l. 66), +Zofię Mikołajczyk (l. 60) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.