Grudzień

 Komunikat parafialny

Święto Świętej Rodziny – 30 grudnia 2012

1.Jutro (31 XII) zakończenie roku 2012. Msza św. dziękczynna o godz. 16.oo. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. dziękczynnej i w nabożeństwie by podziękować Bogu za wszystko czego doświadczyliśmy dzięki Jego Opatrzności.

2.We wtorek Nowy Rok 2013 a zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Nowy Rok o godz. 9.oo -- 10.oo w Piwonicach, o godz. 11.15 --- 12.3o oraz o 16.oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.3o.

3.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 16.oo, o 17.oo Msza św. dla dzieci i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo. Do chorych w domach pójdziemy od godzin porannych.

4.W piątek o godz. 19.oo katecheza parafialna dla Rodziców i Chrzestnych przed chrztem dzieci.

5.W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.

6.Trwa wizyta duszpasterska rodzin, tzw. kolęda. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to jest możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Z obserwacji lat ubiegłych widzimy, że są tacy parafianie, których nigdy nie ma w czasie kolędy

7.W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano od godz. 8.oo do 9.oo.

8.W przyszłą niedzielę – 6 stycznia – o godz. 10.45 w kościele dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 przestawią jasełka – zapraszamy.

9.Porządek kolędy.

Komunikat parafialny

IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2012 r.

1.Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją według duchowości i tradycji katolickiej. Potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie podajemy alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św. Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, następnie modlimy się za rodzinę i naszych zmarłych. Łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia.

2.W wigilię 24 grudnia o godz. 21.oo Jasełka i Msza św. szczególnie dla dzieci.

O godz. 24.oo Pasterka. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotniej Matki – za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.W Pierwszy Dzień Świątwe wtorek 25 grudnia Msze św. o godz. 9.oo , następnie w Piownicach o godz. 10.oo, o godz. 11.15; 12.3o oraz o 16.oo (w tym dniu nie ma Mszy św. porannej o godz. 7.3o)

4.Drugi Dzień Świąt (środa 26 grudnia) to wspomnienie św. Szczepana – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W św. Szczepana zapowiemy porządek kolędy, którą rozpoczniemy od 28 grudnia.

5.Dziękujemy panu Wojciechowi Stefaniakowi za projekt żłóbka i panu Robertowi Eszrych za pomoc w realizacji projektu..

6.Polecamy prasę katolicką

7.Spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego będzie 27 grudnia (czwartek) o godz. 15.oo.

8.Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Macieja Surmę l. 43 oraz śp. Krzysztofa Piotrowskiego l. 61 - wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Komunikaty parafialne

16 grudnia 2012

III Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości przesycona jest klimatem wesela z powodu obecności Pana pośród ludu swego. Mówią nam o tym nie tylko teksty liturgiczne, ale również różowy kolor szat liturgicznych.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie II klas gimnazjum w sprawie bierzmowania.
 3. Również dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie opłatkowe wiary i światła w salce parafialnej.
 4. Od jutra tj. od 17 grudnia wkraczamy w drugą część adwentu. Jan Chrzciciel poprzednik Chrystusa ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.
 5. W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. ku czci Matki Bożej tzw. roratach.
 6. Zapalmy świecę pomocy – są jeszcze do nabycia świece wigilijne. Jeśli już sami mamy przekażmy sąsiadom – to też nasi bracia i siostry, którzy świętują , może tylko trochę słabiej wierzą.
 7. Dzielimy się również opłatkiem, który można nabywać jeszcze dzisiaj po Mszach św.
 8. Jak wiemy ze środków przekazu w niedzielę 9 grudnia miała miejsce próba zniszczenia cudownego obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze poprze oblanie go czarną substancją. Trwają modlitwy ekspiacyjne, my również włączamy się do tej modlitwy po Komunii św. śpiewając suplikacje.
 9. Chorych w domach z posługą sakramentalną na święta odwiedzimy w piątek 21 grudnia od godzin rannych – prosimy o zgłoszenia. Nie odwiedzamy tych chorych u których byliśmy w pierwszy piątek miesiąca.
 10. Dodatkowa okazja do sakramentu pokuty i pojednania w naszej świątyni będzie w sobotę22 grudnia od godz. 18.oo do 22.oo. Prosimy nie dokładać spowiedzi na niedzielę.
 11. Bóg zapłać za ofiary od poszczególnych rodzin na perełki dla Matki Bożej, na ołtarz i malowanie kościoła. Do tego czasu zaledwie 1oo rodzin złożyło ofiarę – niektórzy z tych stu rodzin już po dwa razy. Mamy jeszcze spore zadłużenie za wykonane prace.
 12. Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze na nowy Rok 2013 oraz kartki świąteczne.
 13. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Krzysztofa Bartosika (l. 29) – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Komunikaty parafialne

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2012

 1. W drugą niedzielę Adwentu od wielu lat przeprowadzana jest zbiórka przed kościołami w Polsce na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują kapłani, siostry zakonne i liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni ludzi. Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy przedstawicielom Akcji Katolickiej przy naszej parafii za przygotowanie paczek dla dzieci w ubiegłą niedzielę z racji wspomnienia św. Mikołaja.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo katecheza parafialna dla klas II ponadgimnazjalnych.
 4. Przygotowanie do bierzmowania dla klas III gimnazjum we wyznaczonego porządku (12,13,14 XII)
 5. W czwartek13 grudnia Msza św. o godz. 17.3o i różaniec fatimski. Jest to również kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego – pragniemy modlić się z niewinne zamordowanych przez reżim komunistyczny.
 6. W piątek 14 grudnia od godz. 16.oo spowiedź adwentowa w naszej parafii – będą kapłani z dekanatu. O godz. 16.3o Msza św. dla dzieci szkolnych. Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo. Spowiedź św. dla dzieci, dla kandydatów do bierzmowani i dla wszystkih chętnych. Dodatkowych rekolekcji nie będzie.
 7. W sobotę 15 grudnia na godz. 17.oo przybędzie do naszej parafii ks. bp. Stanisław Napierała i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i ze szkół specjalnych znajdujących się na terenie parafii.
 8. W przyszłą niedzielę (16 XII) po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie w kościele dla młodzieży klas II gimnazjum w sprawie bierzmowania.
 9. Dziś w dalszym ciągu można nabywać poświęcone opłatki i świece wigilijne.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Komunikaty Parafialne

I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2012

 1. Rozpoczynamy Adwent – Nowy Rok Liturgiczny. W dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.oo odprawiać będziemy Msze św. o Matce Bożej czyli roraty. Zachęcamy szczególnie dzieci do przychodzenia z lampionami. Dzieci otrzymywać będą obrazki świętych, z którymi będziemy wędrować przez Adwent.

 2. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – cena świecy 5 złotych.

 3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

 4. W poniedziałek 3 grudnia o godz. 19.oo spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej w wpłata drugiej raty. Trzeba mieć ze sobą również paszporty.

 5. Katecheza parafialna dla klas I ponadgimnazjalnych oraz przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla klas III gimnazjum w środę 5 grudnia. Początek na Mszy św. o godz. 18.oo.

 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych w domach pójdziemy od godzin rannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.oo. Msza św. dla dzieci o godz. 17.oo i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo.

 7. Katecheza dla Rodziców i Chrzestnych przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 19.oo.

 8. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 7.3o – 9.oo oraz o 16.oo i 18.oo. O godz. 16 odbędzie się poświęcenie Medalików i łańcuszków dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Na Mszy św. o godz. 18.oo uroczyste poświecenie nowego ołtarza i odsłonięcie obrazu Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w sukience bursztynowej. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tej uroczystości.

 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na opał do ogrzewania kościoła.

 10. Nadal prosimy by bardziej zainteresować się prasą katolicką, przynajmniej tą, która jest dostępna w naszej parafii. Mam ty na myśli Opiekuna, Tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki. Tygodnik Niedziela realizuje program kościelny i społeczny. Ustosunkowuje się do wszystkich spraw, które zachodzą w życiu Kościoła, Narodu w społeczeństwie. Ukazuje nauczanie Ojca św. i pasterzy. Założyciel Tygodnika Niedziela mówił, że czasopismo katolickie kupowane w parafii to dodatkowy wikary dla proboszcza i sufragan dla biskupa.

 11. W poniedziałek 3 grudnia Msza św. imieninowa w intencji ks. Krystiana o godz. 18.oo

 12. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Mariana Gorgola (l. 84), śp. Krystynę Piekarską (l. 81) oraz śp. Stanisława Miłka (l. 62) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…