Grudzień

Komunikaty parafialne

29 grudnia 2013

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 7.3o wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji kapłanów.

 

2. We wtorek 31 grudnia zakończenie roku 2013. Msza św. dziękczynna za wszystko czego doświadczyliśmy dzięki Opatrzności Bożej w tym roku o godz. 16.oo - serdecznie zapraszamy.

3. W środę 1 stycznia świętujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Nowy Rok o godz. 9.oo, 10.oo w Piwonicach, o 11.15, 12.3o oraz o 16.oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.3o.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca - do chorych w domach pójdziemy od godzin porannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.oo. Msza św. dla dzieci o godz. 17.oo i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo. Katecheza przed chrztem dzieci dla Rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.oo.

5. Spotkania modlitewne dla młodzieży w czasie kolędowym w piątki o godz. 20.oo.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

7. W czwartek 2 stycznia nabożeństwo w bazylice św. Józefa w int. Rodzi pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego. Początek o godz. 17.oo. Trasmisja w Radio Maryja i w Telewizji Trwam.

8. W tym tygodniu w poniedziałek 3o grudnia Msza św. tylko rano o godz. 7.oo - natomiast kancelaria parafialna w poniedziałek, wtorek i czwartek czynna tylko rano od 8.oo do 9.oo. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca kancelaria nieczynna.

9. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Mirosławę Majewską-Pietrzak (l. 62), śp. Jana Sowę (l. 66) oraz śp. Jana Mielcarka (l. 56) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Porządek kolędy

30 grudnia 2013 - 4 stycznia 2014

 

Poniedziałek, 30 grudnia

 • ul. Rodowa i Słowiańska numery nieparzyste - dwóch kapłanów jeden rozpocznie od ul. Rodowej a drugi od ul. Słowiańskiej 125 - początek kolędy od godz. 10.oo

 

Wtorek, 31 grudnia

ul. Parkowa i Wioślarska - dwóch kapłanów od godz. 10.oo

 

1 stycznia 2014 w środę kolędy nie będzie

 

Czwartek, 2 stycznia 2014

ul. Miodowa, Łąkowa, Pasterska i Pokrzywnicka - dwóch kapłanów - jeden rozpocznie od ul. Miodowej drugi od Pokrzywnickiej 105-113 i 124 - początek od godz. 10.oo

 

Piątek, 3 stycznia

ul. Nowy Świat bloki 27 i 29 oraz 29A - dwóch kapłanów od 12.oo

 

Sobota, 4 stycznia

ul. Starożytna obie strony i ul. przyległe (bez ulicy

Łowieckiej) - dwóch kapłanów od godz. 10.oo i od wysokich numerów.

 

Ogłoszenia 26 grudnia 2013

św. Szczepana, męczennika -

ii dzień świąt bożego narodzenia

 

            W sobotę 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii "kolędę". Tym słowem określamy doroczną wizytę duszpasterzy w naszych domach w okresie Bożego Narodzenia. Jest to okazja do spotkania kapłana z konkretną rodziną, okazja od rozmowy o sprawach parafii, Kościoła i rodziny. Kapłan przynosi do naszych domów błogosławieństwo, w jego osobie naszym rodzinom błogosławi sam Jezus Chrystus. Pragniemy pójść do wszystkich rodzin naszej parafii, tam gdzie drzwi będą otwarte. Prosimy, aby stół był nakryty białym obrusem, woda święcona na stole, Pismo św. jeśli jest w domu. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni w czasie kolędy. W tym roku w domach zostawiać będziemy w każdej rodzinie okolicznościową książeczkę z błogosławieństwem oraz wprowadzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza i z modlitwami, które mogą umocnić naszą wiarę.

 

Porządek kolędy.

sobota, 28 grudnia 2013

 • od godz. 10.oo - dwóch kapłanów na ulicy Celtyckiej (tylko numery nieparzyste). Jeden kapłan rozpocznie od numerów niskich a drugi od numerów wysokich.

 

 

Szczęść Boże!

IV niedziela Adwentu

22 grudnia 2013

1. U Siostry w zakrystii można jeszcze nabywać opłatki wigilijne.

2. Ojciec święty Franciszek napisał specjalny list do dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych roratach. Zapraszamy jutro (w poniedziałek) wszystkie dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych roratach - każde dziecko otrzyma list od Ojca świętego.

3. Nadal trwa psucie się różnych urządzeń w kościele. Po piecach centralnego ogrzewania w ubiegłą niedzielę przestały grać organy. Zostały one częściowo uszkodzone półtora roku temu w czasie burzy podczas wyładowań atmosferycznych. Uszkodzone elementy zostały już zamówione u wykonawcy w Holandii. Tymczasem firma z Torunia, która pośredniczy w załatwieniu tych spraw dostarczyła nam na Święta organy zastępcze. O dalszych poczynaniach będziemy informować w stosownym czasie.

4. Okazja do spowiedzi w naszym kościele w poniedziałek od godziny 18.oo do 22.oo.

5. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia - powinna być ona przeżywana według duchowości chrześcijańskiej. Potrawy wigilijne są potrawami postnymi, gromadzimy się przy stole nakrytym białym obrusem, zostawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św.. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, modlitwę Ojcze nasz za rodzinę oraz Wieczny odpoczynek za zmarłych. Dzielimy się opłatkiem a jak potrafimy śpiewamy kolędę.

5. W naszym kościele w Wigilię o godz. 21.oo jasełka i Msza święta.

6. Pasterka o północy (24.oo) - przed Pasterką chór będzie śpiewał kolędy - zapraszamy. Ofiary składane na tace przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia i Dom Samotnej Matki. W pierwszym dniu świąt Msza św. o godz. 9.oo, o 10.oo w Piwnicach, o 11.15 dla dzieci, o 12.3o oraz o 16.oo - Nie będzie Mszy św. o godz. 7.3o

7. W drugi dzień świąt - święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę.

8. Wizytę duszpasterską tzw. kolędę rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Na jakiej ulicy podamy w święto św. Szczepana.

9. Polecamy i zachęcamy do nabywania oraz czytania świątecznej prasy katolickiej.

10. Dziś po Mszy św. spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów grupy turkusowej i osób związanych z grupą.

11. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Henrykę Jakóbowską - l. 59 oraz śp. Mikołaja

Światkowskiego l. 32. - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU – 8 GRUDNIA 2013 R.

 

 1. 1.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się katecheza parafialna dla młodzieży
  z kl. II szkół ponadgimnazjalnych.
   

 2. 2.Tak, jak zapowiadaliśmy, tradycyjnie od lat w niedziele adwentu rozprowadzane są świece, które zapalmy podczas wieczerzy wigilijnej jakoŚwiąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świecy 5 zł.          

 3. 3.W II Niedzielę Adwentu, już od wielu lat w kościołach po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Naszej pomocy oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga. Za dar serca
  i hojność – Bóg zapłać.         

 4. 4.W czwartek 12 grudnia o godz. 18.00 rozpoczną w naszej parafii się rekolekcje adwentowe. Potrwają do niedzieli włącznie. W piątek Msze św. z naukami o godz. 9.00, 10.30
  w Piwonicach, 16.30 dla dzieci szkolnych i o 18.00 dla dorosłych. Różaniec Fatimski w piątek o godz. 17.30. Spotkanie z młodzieżą z klas II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych
  w piątek o godz. 19.
  W sobotęMsze św. z naukami o godz. 9.00, 11.00 dla dzieci. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Biskup udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.         
  W niedzielę porządek Mszy św. z naukami – tak, jak zwykle.        
  Spowiedźz udziałem kapłanów z naszego dekanatu:         
  piątek – godz. 16.00 do 19.00– szczególnie dla bierzmowanych, świadków bierzmowania
  i rodziców;     
  sobota – godz. 8.30 do 12.00         

 5. 5.W piątek kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pragniemy modlić się za niewinnie zamordowanych przez reżim

 6. 6.W niedzielę 15 grudnia o godz. 10.30 odbędzie się katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.      

 7. 7.Zespół Szkół nr 11 serdecznie zaprasza na „Jasełka”,które odbędą się dnia 13 grudnia o godz. 9.00 w budynku szkoły.         

 8. 8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszego dwutygodnika „Opiekun”.           

 9. 9.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Krystyna Gil, Teresa Raczyńska, Piotr Stanoch. Wieczny odpoczynek…       


Komunikaty parafialne

 I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2013

 

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. We wszystkie dni (z wyjątkiem niedziel) odprawiana jest w naszym kościele Msza święta o Matce Bożej - tzw. roraty o godz. 18.oo. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

2. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2013/14 pod hasłem Wierzę w Syna Bożego.

3. Trwa przygotowanie klas III gimnazjum do bierzmowania - spotkania i próby liturgiczne tym tygodniu poniedziałek, środę i w piątek o godz. 18.oo w kościele.

4. katecheza parafialna dla pierwszych klas ponadgimnazjalnych w środę o godzinie 18.oo

5. w czwartek nabożeństwo w bazylice świętego Józefa transmitowany przez telewizję Trwam początek o godzinie 17.oo

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godziny 16.oo; Msza święta dla dzieci o 17.oo i Msza wieczorowa o godz. 18.oo. Do chorych w domach z sakramentalną posługą pójdziemy od godzin porannych.

7. Katecheza dla Rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 19.oo w salce parafialnej..

8. W piątek o godz. 19.3o w bazylice św. Józefa Msza św. roratnia dla wszystkich grup pielgrzymkowych.

9. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca po Mszy św. o godz. 7.oo rano.

10. Tak jak ogłaszaliśmy dziś po Mszach św. można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary przy opłatkach w tym roku przeznaczymy na zakup nowego pieca do ogrzewania Kościoła..

11. Rekolekcje parafialne w naszej parafii odbywać się będą przed III niedzielą Adwentu tzn. od 12 do 15 grudnia. Natomiast 14 grudnia o godz. 17.oo Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas III gimnazjum.

12. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece wigilijne jako Dzieło Pomocy dzieciom.

12. Dzisiejszy Dar Serca z I niedzieli miesiąca przeznaczymy na świąteczną pomoc najbardziej potrzebującym i oczekującym pomocy charytatywnej.

13. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie dziś po Mszy św. o godz. 16.oo