Czerwiec2015

XIII Niedziela zwykła

28 czerwca 2015 r.

1. W poniedziałek 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - Msze św. będą rano o godz. 7.oo i wieczorem o godz. 18.oo. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na tzw. świętopietrze.

2. Od przyszłego tygodnia wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych:

w kościele parafialnym o godz. 7.3o --- 9.oo --- 12.oo --- 16.oo oraz w Piwonicach o godz. 10.oo.

3. Już teraz zapraszamy do uczestniczenia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w grupie turkusowej.

4. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się w poniedziałek 6 lipca - pierwsze spotkanie będzie o godz. 19.oo w salce parafialnej.

5. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Marka Dolaka (l. 59) - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. 3 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca - okazja od spowiedzi św. od 17.3o. Chorych w domach odwiedzać będziemy od września.

8. 3 lipca w piątek katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.oo w salce parafialnej.

21 czerwca 2015

XII Niedziela zwykła

1. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego - z tej racji serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na Msze świętą we wtorek 23 czerwca na godz. 18.oo. Od godz. 17.3o sposobność do spowiedzi świętej.

2. W środę 24 czerwca w liturgii uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy wspólnotę modlitewną św. Ojca Pio w tym dniu na spotkanie do kościoła na godz. 17.15

3. W sobotę 27 czerwca zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Apostolatu Maryjnego - spotkanie będzie w kościele o godz. 17.15

4. Rodziców dzieci, które mają przystąpić w przyszłym roku do pierwszej spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na Msze świętą w niedzielę 28 czerwca o godz. 11.15

5. Polecamy prasę katolicką - nowy numer Opiekuna, Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki oraz czasopismo Miłujcie się.

6. W czerwcu w dni powszednie odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa w łączności z wieczorną Mszą św.

6. Już dziś przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne będą sprawowane według porządku wakacyjnego a więc w kościele parafialny o godzinie 7.3o -- 9.oo --12.oo oraz 16.oo  natomiast w Piwonicach o godzinie 10.oo.

14 czerwca 2015

1. W tym roku przypada 250 rocznica ustanowienia święta Najśw. Serca Jezusowego. Z tej racji w dzisiejszą niedzielę sprzed kościoła oo. Jezuitów o godz. 16.3o wyruszy procesja z Najśw. Sakramentem dla uczczenia Serca P. Jezusa.

2. W tym tygodniu będą ostanie przed wakacjami spotkania dla Rodziny Felicjańskiej - we wtorek o godz. 16.oo w Piwonicach oraz w czwartek o 15.30 w Domu Sióstr.

3. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Karola Rom  oraz śp. Agatę Furmaniak - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.