Czerwiec

Komunikaty parafialne

24 czerwca 2012

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 1. Kończymy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie 27 czerwca (środa) o godz. 18.oo. Spowiedź św. od godz. 17.oo
 2. Ks. Piotr z dniem 3o czerwca został mianowany przez Ks. Biskupa proboszczem parafii Drołtowice w dekanacie Sycowskim. Msza św. dziękczynna w intencji Ks. Piotra za Jego posługę duszpasterską w naszej parafii w środę 27 czerwca o godz. 18.oo – prosić będziemy również o błogosławieństwo Boże w pracy jako proboszcza.
 3. Do naszej parafii jako wikariusz został mianowany Ks. Krystian Fornalczyk z parafii Iwanowice.
 4. W środę 27 czerwca o godz. 16.oo comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego, po Mszy św. wieczorowej wymiana tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu także spotkania Rodziny Felicjańskiej – w środę w Piwonicach a w czwartek w Domu Sióstr – spotkania o godz. 16.oo
 6. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.3o --- 9.oo --- 10.oo w Piwonicach oraz o 18.oo. W tym dniu modlić się będziemy za papieża Benedykta XVI – następcę św. Piotra, aby Bóg zachował go w zdrowiu i mocy Ducha Świętego dla dobra Kościoła powszechnego.
 7. 3o czerwca (w sobotę) w godz. 10.oo do 14.oo w Szkole Podstawowej w Piwonicach przy ul. Wykopaliskowej zorganizowana będzie biała sobota – tzn. można skorzystać z badań i porad lekarzy różnej specjalizacji. Serdecznie zapraszamy.
 8. Od przyszłej niedzieli – tj. od 1 lipca porządek Mszy św. wakacyjny: Msze św. będą o godz. 7.3o --- 9.oo --- 10.oo w Piwonicach --- 12.oo oraz 16.oo. Nie ma Mszy św. o godz. 11.15 oraz o 12.3o jest jedna o godz. 12.oo
 9. W niedzielę 1 lipca gościem w naszej parafii będzie p. Zbigniew Banach. Autor ponad 1o książek o grudniu 1970 r. na wybrzeżu, o powstaniu Solidarności, agonii komunizmu w Polsce, o serii zabójstw politycznych księży. Nasz gość da świadectwo o księdzu Popiełuszce i kapłanach, których u schyłku Polski Ludowej pozbawili życia tzw. Nieznani sprawcy. Kim jest dokładnie p. Zbigniewa Banach można przeczytać w gablocie ogłoszeń.
 10.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Opiekuna i Notatnik Osiedlowy.
 11.     Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Zdzisława Wietrzyka (l. 64) – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Komunikaty parafialne

XI niedziela zwykła w ciągu roku

17 czerwca 2012

 

 1. Dziś ulicami miasta Kalisza przejdzie uroczysta procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Początek procesji o godz. 16.3o przy kościele oo. Jezuitów, następnie procesja przejdzie na Plac św. Józefa – tam będzie nabożeństwo wynagradzające, kazanie i powrót do kościoła oo. Jezuitów. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tej procesji.
 2. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w naszej parafii odbędzie się 27 czerwca o godz. 18.oo – wcześniej tj. od godz. 17.oo spowiedź.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary od poszczególnych Rodzin na wypłacenie sukienek bursztynowych dla Jezusa i Maryi. W ostatnim tygodniu ofiary wpłynęły od czterech Rodzin. Serdecznie dziękujemy. W niedługim już czasie rozpoczniemy prace przygotowawcze w kościele od umieszczenia obrazu Matki Bożej w złotej koronie i sukience bursztynowej.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Bóg posyłając na świat Jana pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować Izrael na przyjście swego Syna Jezusa Chrystusa.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Coraz częściej mamy informacje o kradzieży na cmentarzu z pomników liter, wazonów i innych elementów ozdobnych. Prosimy o większą czujność osób przychodzących na cmentarz, bo tylko w ten sposób możemy sobie nawzajem pomóc i wyeliminować złodziei. Uczestniczą w tym procederze osoby ze skupów złomu, bo skupują materiały – zapewne za niewielką kwotę – pochodzące z kradzieży.

Komunikaty parafialne

10 czerwca 2012

X Niedziela Zwykła

1.Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy po Mszy św. wieczorowej odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem.

Dziś ta procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 16.oo.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – zostaną poświęcone wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy. W czasie poświęcenia zanoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

2.W środę 13 dzień czerwca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.3o – następnie procesja eucharystyczna i z figurą Matki Bożej oraz różaniec fatimski. Zapraszamy do licznego udziału.

3.W piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Pana Jezusa.

4.W tym roku po raz pierwszy przejdzie ulicami miasta Kalisza Marsz dla życia pod hasłem Dziękuję za życie. Marsz rozpocznie się Mszą św. w Kościele Bożego Miłosierdzia przy ul. Asnyka o godz. 16.oo. Następnie pójdzie głównymi ulicami miasta do Placu Św. Józefa gdzie odbędzie się wielki koncert uwielbienia. Szczegóły na afiszach.

5.Kandydatom do bierzmowania przypominamy o spotkaniach według grup w dni oktawy Bożego Ciała. Spotkania rozpoczynają się o 17.3o w kościele.

6.Katecheza parafialna dla szkół ponadgimnazjalnych (ostatnia przed wakacjami):

Dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych będzie wyjątkowo we czwartek (14 czerwca) po Mszy św. wieczornej.

Dla uczniów klas drugich w niedzielę 17 czerwca po Mszy św. o godz. 16.oo.

7.Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako święto diecezjalnej Caritas. Głównym motywem tego dnia jest pobudzić do refleksji nad powołaniem każdego ochrzczonego do pełnienia dzieł miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka ofiar na rzecz Caritas Diecezji Kaliskiej – za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

8.Polecamy prasę katolicką. Nowy Opiekun w którym w dalszym ciągu prezentowani są nowo wyświęceni kapłani i ich pierwsze parafie. Jest także relacja z procesji od Wojciecha do Józefa. Polecamy również dwumiesięcznik Miłujcie się, w którym między innymi o cudzie Eucharystycznym w Sokółce.

9.Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. +Cecylię Dymarczyk (l. 84), śp. +Marka Kobyłkę (l. 47) oraz śp. +Bronisławę Borę (l. 98) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


Komunikaty parafialne

Niedziela Trójcy Świętej

3 czerwca 2012.

 1. Dziś o godz. 17.3o w naszym kościele odbędzie się koncert solistów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu z towarzyszeniem orkiestry szkolnej – serdecznie zapraszamy.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiać będziemy po Mszy św. wieczorowej.
 3. W czwartek 7 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.3o , 9.oo o 10.15 w Piwonicach oraz o godz. 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.oo wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie tradycyjną trasą: ulicami Częstochowską, Mieczysława Starego, Bolesława Pobożnego, Bolesława Chrobrego i Częstochowską do Kościoła. Prosimy o ubranie ołtarzy w tych samych miejscach, prosimy o dekorację domów i okien na trasie przejścia procesji: emblematami eucharystycznymi, flagami, obrazami. Prosimy na procesję chór, orkiestrę, straż Lisa i Piwonic, asystę, Apostolat Maryjny, Rodzinę Felicjańską, dziewczynki do sypana kwiatków, ministrantów.
 4. Próba sypania kwiatków będzie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 5. Procesja ogółnomiejska, której będzie przewodniczył Ks. Biskup wyruszy z Katedry o godz. 10.3o i zakończy się Mszą św. na Rynku przy Ratuszu.
 6. W dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Dzień Dziękczynienia. W całej Polsce zorganizowana jest zbiórka do puszek na budowę świątyni opatrzności Bożej – wotum wdzięczności naszego Narodu.
 7. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o spotkaniach według wyznaczonych grup oraz o niedzielnej Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi świętej.
 8. Polecamy prasę katolicką.
 9. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. +Zbigniewa Witczaka l. 65 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…