Czerwiec

Komunikaty parafialne

XIII Tydzień zwykły

            UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29 czerwca 2014

 

1. Dzisiejsza uroczystość jest wielkim świętem Kościoła. Jezus, wybierając słabych i prostych ludzi, ukazuje nam prawdziwe oblicze człowieka, które dopiero w łączności z Bogiem jest
w stanie dokonać wielkich rzeczy. Przykładem jest życie i śmierć dzisiejszych patronów św. apostołów Piotra i Pawła.

2. W czwartek 3 lipca nabożeństwo w Bazylice św. Józefa w obronie zagrożonego życia transmitowane przez Telewizję TRWAM i Radio Maryja, początek o godz. 17:oo.

3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź w Kościele od godz. 17:oo i Msza św. o godz. 18:oo. W lipcu i sierpniu chorych w domach nie będziemy odwiedzać- zainteresowanych prosimy powiadomić.

4. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:oo Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

5. Katecheza przed Chrztem św. dzieci- w piątek o godz. 19:oo.

6. Dziś po Mszach św. zbierane są ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze.

7. Wyjazd do Częstochowy z grupą Apostolatu Maryjnego odbędzie się 26 lipca 2014 o godz. 5:3o sprzed naszego kościoła. Cena 35 zł, pozostało 9 wolnych miejsc. Zgłoszenia w zakrystii.

8. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. wakacyjny. Msze św. o godz. 7:3o, 9:oo, 10:oo  w Piwonicach, o godz. 12:oo i 16:oo.

9.Rozpoczęły się wakacje, urlopy- niech ten czas stanie się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Bóg- Stwórca. Pamiętajmy również, że każdy z nas, jako Katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedziele we Mszy św.. Pamiętajmy szczególnie o godnym stroju idąc do świątyni na Mszę św.. Panowie nie w krótkich spodniach.

10. Polecamy i zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze "Opiekun"  z ubiegłej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu do domu naszego Ojca odszedł Zenon Nowicki(84 l.)

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Komunikaty parafialne na Uroczystość Bożego Ciała

19 czerwca 2014

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech Ołtarzy.

2. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.oo a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo.

3. W sobotę 21 czerwca Msze św. ślubne będą  o 16.oo, 17.3o oraz o 18.3o - nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo.

4. Rodzice, którzy nie byli na spotkaniu w niedzielę 15 czerwca w sprawie Pierwszej Komunii św. dzieci w roku 2015 proszeni są na spotkanie z Ks. Witoldem w niedzielę 22 czerwca po Mszy św. o godz. 11.15 - w razie nie spotkania się z księdzem dzieci mogą być skreślone z listy. Sprawa jest poważna.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 15 CZERWCA 2014 R.

 

 

1.      Dziś o godz. 10.30 spotkanie w Kościele z Rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii i spowiedzi św.

2.      Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

3.      W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjne zwaną Bożym Ciałem. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00, 10.00 (Piwonice) i o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Prosimy parafian o przygotowanie i ubranie ołtarzy w tych samych miejscach, jak w roku ubiegłym. Prosimy także o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Prosimy o wywieszenie flag. Zapraszamy do udziału 
w procesji: chór, orkiestrę, straż z Lisa i Piwonic, asystę do feretronów, delegacje ze sztandarami; prosimy Apostolat Maryjny, Rodzinę Felicjańską, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki odbędzie się w poniedziałek (16 czerwca) po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 18.30.      

Boże Ciało to dzień, kiedy wierni chrześcijanie składają z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice miast i wsi. Pod przewodnictwem Księdza Biskupa procesja ogólno-miejska rozpocznie się w Katedrze o godz. 10.30.

4.      W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.    

5.      Spotkanie dla pielgrzymów kaliskich grup pielgrzymkowych odbędzie się w piątek, 20 maja o godz. 20.00 w parafii św. Jana Pawła II.

6.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.      

7.      Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Lech Urbaniak (l. 58). Wieczny odpoczynek…

Komunikaty parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

8 czerwca 2014 r.

 

 

1.     Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

2.     W  tym tygodniu w liturgii czcimy:

·       - w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła (święto),

·       - we wtorek bł. Bogumiła - biskupa,

·       - w środę św. Barnabę - Apostoła,

·       - w czwartek - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

·       - w piątek - św. Antoniego z Padwy - kapłana i doktora Kościoła,

·       - w sobotę - bł. Michała Kozala - biskupa i męczennika,

 

3.     W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy, a jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

 

4.     Spotkanie dla Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę (15 czerwca) o godz. 10.3o w kościele.

5.     W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Msza św. będzie o godz. 17.3o, następnie procesja z figurą Matki Bożej oraz Różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy.

6.     W sobotę 14 czerwca w godz. od 10.oo do 14.oo w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Kordeckiego będzie tzw. Biała Sobota - bezpłatne badania. Szczegóły na afiszu w kruchcie kościoła.

7.     Spotkanie dla młodzieży, która w grudniu przyjęła sakrament bierzmowania jak i dla młodzieży klas II szkół ponadgim. w ramach katechezy parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.oo w salce parafialnej.

8.     W tym tygodniu Msze św. dla wspólnot Rodziny Felicjańskiej:  w Piwonicach we wtorek o godz. 16.oo oraz w Domu Sióstr w czwartek o godz. 15.3o.

9.     Polecamy prasę katolicką: Nowy Numer Opiekuna, w którym przeczytamy o marszach dla życia i rodziny, o ogólnopolskiej Pielgrzymce Domowego Kościoła do św. Józefa; znajdziemy rozmowę z Japonką, która przeszła trudną drogę nawrócenia. Polecamy tygodnik również Niedziela - przeczytamy w niej m. in.: co wolno dziennikarzom poprawnie myślącym a czego nie wolno katolickim,   co nam zostało z dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia - zachęcamy do czytania.

10.Dziś zbierane są ofiary po Mszach św. na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.