czerwiec

Komunikaty parafialne

Trzynasta Niedziela Zwykła

3o czerwca 2013 r.

1. Dziś o godz. 16.oo Msza św. dziękczynna z okazji 45 rocznicy święceń kapłańskich Ks. Proboszcza z udziałem kolegów kapłanów, którzy byli razem święceni 23 czerwca 1968 w bazylice św. Józefa w Kaliszu, jest to również 25 rocznica przejęcia parafii jako proboszcza i 70 urodziny.

2. Tak jak ogłaszaliśmy z dniem 1 lipca Ks. Krystian został przeniesiony do parafii Dębe. Dziękujemy Ks. Krystianowi za posługę w naszej parafii. Do naszej parafii został mianowany Ks. Witold Kałmucki z Krotoszyna, który do 27 lipca będzie na urlopie.

3. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w kościele rano od 6.3o i po południu od godziny 17.oo. Msze św. o godz. 7.oo oraz 18.oo. W lipcu i sierpniu nie będziemy odwiedzać chorych w domach - w nagłych przypadkach prosimy o zgłoszenie.

4. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.oo

5. W sobotę po Mszy św. o 7.oo rano nabożeństwo z racji pierwszych sobót miesiąca.

6. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. wakacyjny. W niedziele Msze św. będą o godzinach:

7.3o --- 9.oo --- 10.oo w Piwnicach --- 12.oo oraz o 16.oo.

( Nie ma Mszy św. o godz. 11.15 i 12.3o - jest jedna o godz. 12.oo)

7. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt przejazdu 36 zł - wyjazd w sobotę 27 lipca. Zbiórka przy kościele św. Gotarda o godz. 5.3o. Zapisy u p. Walentego Ratajczyka lub u ks. Michała. (Jest jeszcze kilka miejsc).

8. Zachęcamy do zapisywania się i do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w grupie turkusowej.

9. Rozpoczęły się wakacje, urlopy - niech ten czas stanie się nie tyko odpoczynkiem dla ciała, lecz również do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

10. Polecamy prasę katolicką - jest Niedziela, Przewodnik Katolicki, Opiekun z ubiegłej niedzieli.

Komunikaty Parafialne

XII Niedziela zwykła

23 czerwca 2013

1. Dzisiaj Dzień Ojca. Wypraszajmy dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

Dziś również 7 Festiwal Abba Pateroraz Drugi Kaliski Marsz dla Życia - szczegółowy program na plakacie.

2. Jutro 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - największego i ostatniego z Proroków. Bóg posyłając na świat św. Jana pragnął przez jego naukę i chrzest przygotować Naród Wybrany na przyjście Mesjasza - Jezusa Chrystusa.

3. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Nadchodzą oczekiwane wakacje. Zachęcamy, aby grono nauczycielskie, dzieci i młodzież oraz rodzice wspólnie zakończyli rok szkolny w jedności z Bogiem przez uczestnictwo we Mszy św., która będzie sprawowana w środę 26 czerwca o godz. 18.oo. Wcześniej od godz. 17.oo okazja do sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek 27 czerwca o godz. 16.oo spotkanie Apostolatu Maryjnego i o godz. 18.oo Msza św.

5. W sobotę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o 7.3o -- 9.oo, w Piwnicach o godz. 10.oo i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo

6. W przyszłą niedzielę 3o czerwca o godz. 16.oo zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 45 rocznicy święceń kapłańskich Ks. Proboszcza z udziałem jego kolegów kapłanów, którzy byli święceni w roku 1968 w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. Jest to również 25 rocznica pobytu Ks. Bolesława jako proboszcza w parafii pw. św. Gotarda oraz 70 urodziny.

7. Z dniem 3o czerwca Kuria Kaliska zwalnia Ks. mgra Krystiana Fornalczyka z urzędu wikariusza parafii św. Gotarda i powołuje go na stanowisko wikariusza w parafii Dębe. Msza św. dziękczynna w jego intencji odprawiona będzie 29 czerwca o godz. 18.oo. Do naszej parafii został mianowany jak wikariusz Ks. mgr Witold Kałmucki z Krotoszyna.

8. Polecamy prasę katolicką - zachęcamy do nabywania i czytania. 

9. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Urszulę Szcześniak (l. 40), śp. Marię Paś (l. 92) oraz śp. Józefa Staszaka (l. 75) --- Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Komunikaty parafialne

XI Niedziela Zwykła

16 czerwca 2013 r.

1. W niedzielę Ks. Kanonik Arkadiuszu, który obchodzi złoty jubileusz swojego kapłaństwa -odprawił o godz. 9.oo w naszym kościele Msze św. dziękczynną. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy błogosławieństwa od Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i Dobrego Pasterza.

2. W tym tygodniu będą ostatnie przed wakacjami spotkania Rodziny Felicjańskiej - w poniedziałek (17 czerwca) w Domu Sióstr i w środę (19 czerwca) w Piwnicach - o godz. 16.oo

Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w środę (19 czerwca) na Mszy św. o godz. 18.oo

3. Zachęcamy do zapisywania się i udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Góręw grupie  turkusowej. Zapisy i informacje u ks. Krystiana.

4. W przyszłą niedzielę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. W tym dniu także 7 Festiwal Abba Pater oraz Drugi Kaliski Marsz dla Życia- szczegółowy program na plakacie.

5. Polecamy prasę katolicką - jest nowy numer Niedzieli, Przewodnik Katolicki, miesięcznik List - tym razem z pytaniem praca uświęca czy zabija?,polecamy także pismo Miłujcie się.

 7. Z dniem 3o czerwca Kuria Kaliska zwalnia Ks. mgra Krystiana Fornalczyka z urzędu wikariusza parafii św. Gotarda i powołuje go na stanowisko wikariusza w parafii Dębe. Msza św. dziękczynna w jego intencji odprawiona będzie 29 czerwca o godz. 18.oo. Do naszej parafii został mianowany jak wikariusz Ks. mgr Witold Kałmucki z Krotoszyna.

9. Polecamy prasę katolicką - zachęcamy do nabywania i czytania.

10. Pan Bóg wezwał do wieczności: śp. Urszulę Szcześniak (l. 40), śp. Marię Paś (l. 92) oraz śp. Józefa Staszaka (l. 75) --- Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


Komunikaty parafialne

9 czerwca 2013 r.

X niedziela zwykła

 

1. Przez trzy ostatnie niedziele przeżywaliśmy uroczystości bezpośrednio związane ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. Dzisiaj kapłan odprawia Msze św. w ornacie koloru zielonego, co nam sugeruje, że wkroczyliśmy w okres w ciągu roku, zwany także okresem zwykłym, który trwa między Adwentem a Wielkanocą. W liturgia nadal rozważamy i kontemplujemy tajemnicę Zmartwychwstania Pana, która uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

 2. Dziś uroczysta procesja ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, która wyruszy o godz. 16.3o z kościoła Ojców Jezuitów do Bazyliki św. Józefa.

3. Katecheza parafialna dla klas II ponad gimnazjalnychdziś po Mszy św. o godz. 16.oo.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

- w poniedziałek - bł. Bogumiła biskupa.

 

- we wtorek - św. Barnabę - apostoła 

- w czwartek - św. Antoniego z Padwy - kapłana i doktora Kościoła 

- w piątek - bł. Michała Kozala - biskupa męczennika 

- w sobotę - bł. Jolantę   - zakonnicę 

 5. Trwają nabożeństwa czerwcoweodprawiane po Mszy św. wieczorowej - zapraszamy do uczestnictwa w nich.

 6. W czwartek 13 czerwca - zapraszamy na nabożeństwo fatimskie- Msza św. o godz. 17.3o następnie procesja i różaniec.

7. Ksiądz Proboszczdziękuje wszystkim za modlitwę w jego intencji i okazywaną życzliwość przy każdej okazji - Bóg zapłać. 

8. Jest zmiana na stanowisku organisty. Pan Adam podziękował za pracę - my również dziękujemy Panu Adamowi. Aktualnie funkcję organisty pełni Pan Błażej- bardzo młody. Witamy go serdecznie i życzymy by na dobre zadomowił się w nasze parafii i pomagał nam wielbić Boga przez śpiew. 

9. Polecamy prasę katolicką- zachęcamy ciągle do czytania. Jest Niedziela, Przewodnik Katolicki, Opiekun. 

10. W niedzielę 16 czerwca o godz. 9.oo Ks. Kanonik Arkadiusz Nowacki odprawi Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu 5o-lecia swego kapłaństwa.Polecamy modlitwą wiernych osobę dostojnego jubilata. 

11. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. + Helenę Kubiak (l. 84) oraz śp. + Ryszarda Florczaka (l. 63) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komunikaty parafialne

IX niedziela zwykła

2 czerwca 2013 r.

 

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała - tradycyjnie w te dni odprawiane są Msze św. z procesjami eucharystycznymi. Dziś procesja po Mszy św. o godz. 16.oo - a w ciągu tygodnia po Msz św. o godz. 18.oo

Ostatniego dnia oktawy w czwartek poświęca się wianki sporządzone z kwiatów i ziół. Wianki zazwyczaj sporządzane są z rumianku, róż, mięty, rozchodnika, macierzanki, kopytnika, jaśminu. Są one symbolem ludzkiej pracy a jednocześnie darów Bożych służących ludziom i wszelkiemu stworzeniu. Podczas poświęcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę na polami i o dobre zbory. Znajdźmy czas na to, aby w te dni przyjść do świątyni i prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do licznego udziału.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa - w liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego przypada ona w piątek po oktawie Bożego Ciała.

Jest to również pierwszy piątek miesiąca czerwca. Do chorych w domach z Komunią św. pójdziemy od godzin porannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.3o a o 17.oo Msza św. dla dzieci i Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo

Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.oo w salce parafialnej.

3. W czerwcu po Mszach św. wieczorowych odmawiać będziemy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie Akcji Katolickiej przy naszej parafii.

6. Dzisiejszy dar Serca przekazujemy, tak jak w całej Polsce, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, jako wotum wdzięczności. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

7. Spotkania Katechezy parafialnej: dla klas pierwszych ponadgim. z najbliższą środę (5.06) o godz. 18.oo a dla klas drugich ponadgim. w przyszłą niedzielę (9.06) po Mszy św. o godz. 16.oo.

7. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała i procesji od Wojciecha do Józefa. Dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarzy, za dekoracje domów, okien na trasie przejścia procesji - niektóre ozdobione były bardzo misternie - oby inni brali wzór z tego dobrego przykładu. Dziękujemy asyście, chórowi, orkiestrze, straży z Lisa i Piwonic, dziękujemy Apostolatowi Maryjnemu, Rodzinie Felicjańskiej, Akcji Katolickiej, dzieciom od pierwszej Komunii św., dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, dziękujemy za liczny udział wiernych w procesji Bożego Ciała - wszystkim Bóg zapałać.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Mariannę Andrzejewską (l. 89), śp. Henryka Szcześniaka (l. 93), śp. Jan Kowalskiego (l. 56) i śp. Wacławę Pomykałę (l. 57) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie.