Sierpień

Komunikaty parafialne

XXII Niedziela zwykła

30 sierpnia 2015

 

1.W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.oo  będziemy dziękować Bogu za chleb i tegoroczne plony ziemi - po Eucharystii tradycyjnie podzielimy się chlebem. Serdecznie zapraszamy.

2.W poniedziałek 31 sierpnia będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy pierwszej (żółtej) o godz. 18.oo w kościele.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - chorych w domach odwiedzać będziemy od godzin porannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.oo - Msze św. będą o godz. 17.oo  - zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy na początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. wieczorna z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.oo. 

4.W pierwszy piątek miesiąca - 4 września -  będzie kolejne spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Będzie ono miało formę pieszej pielgrzymki do Chełmc, która wyruszy z Bazyliki św. Józefa o godz. 17.oo - zachęcamy młodzież do udziału. 

5.W pierwszą sobotę zapraszamy na Masze św. i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7.oo rano.

6.Pierwsze powakacyjne spotkanie scholki będzie w sobotę 5 września o godz. 16.oo w salce parafialnej, natomiast pierwsze spotkania dla ministrantów sobotę 12 września o godz. 1o.oo w salce parafialnej.

7.Od września porządek Mszy św. niedzielnych będzie jak przed wakacjami.

8.Tegoroczne diecezjalne dziękczynienie za plony zebrane przez rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy odbędzie się  w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie w niedziele 6 września o godz. 12.oo. W dożynkach będą uczestniczyć przedstawiciele wszystkich dekanatów z wieńcem żniwnym.

9.Również w niedzielę 6 września koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD) o godz. 19.oo przy parafii p.w. św. Jana Pawła II. 

10.Polecamy prasę katolicką - nowy numer Opiekuna, Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki.

11.Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Stanisława Bączyka l. 67 - wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…. 

 

 

Komunikaty parafialne

16 sierpnia 2015 r.

XX Niedziela zwykła

 

1. W najbliższą środę 19 sierpnia powraca Kaliska Piesza Pielgrzymka - powitanie pielgrzymów przy naszym kościele w godzina popołudniowych. W związku z powrotem pielgrzymki w środę Msza św. będzie tylko rano o godz. 7.oo - modlić się będziemy za śp. Ks. Prałata Bolesława Stefaniak - w dniu imienin.

2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej - jest nowy numer Opiekuna, Przewodnika Katolickiego oraz Niedzieli.

Komunikaty parafialne

9 sierpnia 2015 r.

XIX Niedziela  Zwykła

 

1.      Dziś wyruszyła  378. kaliska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnikom z naszej parafii w grupie turkusowej towarzyszy ksiądz Witold.

2.      W czwartek przypada 13 dzień miesiąca - zapraszamy na różaniec fatimski. Msza św.  wieczorna będzie wcześniej - o godz. 17.3o, a po niej procesja  i modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy.

3.      W najbliższą sobotę 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu Msze św. będą sprawowane tak jak w niedziele wakacyjne czyli o godz. 7.3o --- 9.oo  --- 12.oo --- 16.oo oraz w Piwonicach o godz. 10.oo

4.      Serdecznie polecamy kalendarze diecezjalne na rok 2016 - w cenie 5 zł - kalendarze te są formą wsparcia dla Seminarium Duchownego.

5.      Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do nabywania i czytania

 

Godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej
w okresie wakacyjnym


PONIEDZIAŁEK                                8.00 – 9.00

WTOREK                                             16.00 – 17.30

CZWARTEK                                           8.00 – 9.00

PIĄTEK                                               16.00 – 17.30

SOBOTA                                              8.00 – 9.00

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LIPCA 2015 R.

 1.      W sobotę – 1 sierpnia, przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie, jak co roku, w przeddzień tego wydarzenia – w piątek o godz. 18.00 odprawimy Mszę świętą na cmentarzu parafialnym przy grobie ks. Józefa Sieradzana – kapelana Powstania i ks. Bolesława Stefaniaka, który przez wiele lat przewodniczył tej modlitwie. Prace przy nagrobku śp. Ks. Bolesława zostaną ukończone w tym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.       (Nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele).

2.      Autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach wyruszy spod kościoła w sobotę o godz. 6.00 rano. Jednym z punktów pielgrzymki jest udział we Mszy świętej transmitowanej przez TVP w niedzielę o godz. 7.00 rano. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi nasz Ksiądz Proboszcz. Osoby, które się zapisały proszone są o pozostanie w kościele na krótkie spotkanie organizacyjne bezpośrednio po Mszy św.       

3.      W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP odprawimy po porannej Mszy św.    

4.      Rozpoczynający się w sobotę miesiąc sierpień jest szczególnym czasem modlitwy
o trzeźwość
. Może warto podjąć na ten czas abstynencję w intencji osób borykających się z uzależnieniami?   

5.      Zbliża się czas Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś po Mszach św. można zapisać intencje, które pielgrzymi zabiorą na Jasną Górę oraz złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz pątników. Zapisy oraz spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę (2 sierpnia) po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele. Wszystkim ludziom dobrej woli dziękujemy za wsparcie przy organizacji pielgrzymki i obiecujemy modlitwę
w Jasnogórskim Sanktuarium.          

6.      Polecamy prasę katolicką. Jest jeszcze numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Jest Tygodnik „Niedziela”, „Przewodnik katolicki”. Prasa katolicka to dobry pomysł na wakacyjne popołudnia i wieczory spędzone w ogrodzie czy na działce.           

7.      W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł: śp. Zbigniew Widełka (61 l.)