Ogłoszenia parafialne 1 stycznia 2017. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego - tzw. święto Trzech Króli. Msze św. w tym dniu będą według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca - praktykujących nabożeństwo pierwszopiątkowe zachęcamy do przyjęcia Komunii św. Sposobność do spowiedzi św. będzie przed każdą Mszą św. Przed Mszą św. dla dzieci – spowiedź już od 10.45. Poświęcenie kredy i kadzidła będzie na każdej Mszy św. Ofiary składana przy nabywaniu kredy i kadzidła przeznaczone będą na misje prowadzone przez siostry Felicjanki w Kenii. O godz. 19.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

2. Przypominamy, że w czasie kolędy w poniedziałki, wtorki i środy Msze św. w naszym kościele są tylko o godz. 7.00 rano. W pozostałe dni – jak zwykle. Do zakończenia kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w godz. od 8.00 do 9.00.

W środę, 4 stycznia, o godz. 19.00 – koncert Betlejem w Kaliszu (Arena Kalisz). Stąd kolęda będzie trwała do godz. 18.00.

3.W niedzielę 8 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 będą Jasełka w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze szkoły przy ul. Budowlanych. Msze św. rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej tj. o godz. 11.00 - w czasie Mszy św. śpiewać będzie chór nauczycieli również z tej szkoły - serdecznie zapraszamy.

4. W minionym roku w naszej parafii chrzest przyjęło 71 osób. Sakrament Bierzmowania 50 osób. Zmarły 62 osoby. Pobłogosławiliśmy 21 nowych małżeństw.

5. Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Eleonorę Januszkiewicz (l. 87). Wieczny odpoczynek…

Plan kolędy:

2 stycznia / poniedziałek

I ksiądz Rzymska – nieparzyste, od końca, Wenedów – godz. 15.00

II ksiądz Rzymska – nieparzyste od początku, godz. 15.00

III ksiądz Księżnej Jolanty – godz. 16.00

3 stycznia - wtorek

I ksiądz Rzymska – parzyste, od końca, godz. 15.00
II ksiądz Słowiańska – parzyste od końca godz. 15.00
III ksiądz Słowiańska – parzyste od początku godz. 16.00

4 stycznia - środa

I ksiądz Mieczysława Starego, Mieszka I, Wł. Jagiełły, godz. 15.00
II ksiądz Batorego, Łokietka Krzywoustego, Kazimierza Wielkiego,godz. 15.00

5 stycznia – czwartek godz. 15.00

I ksiądz Nad Prosną
II ksiądz Spartańska, Dacka Etruska,
III ksiądz Ateńska, Termopilska

7 stycznia – sobota – godz. 10.00

I ksiądz Słowiańska – nieparzyste, od początku, Rodowa, Torowa, Krzywa, Braci Gilerów
II ksiądz Słowiańska – nieparzyste, od końca
III ksiądz Tracka, Antyczna, Perska, Panońska, Galijska

8 stycznia – niedziela – godz. 14.00

I ksiądz Sułkowskiego

9 stycznia - poniedziałek

I ksiądz Wykopaliskowa, od godz. 15.00
II ksiądz Marka, Macedońska, od godz. 15.00
III ksiądz Prastara, od godz. 16.00