Ogłoszenia parafialne 

27 sierpnia 2017 r.

XXI Niedziela Zwykła

 

 

1.  Dziś po Mszach Świętych można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym podczas nawałnic.

2.  W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.oo  będziemy dziękować Bogu za chleb i tegoroczne plony ziemi - po Eucharystii tradycyjnie podzielimy się chlebem. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu naszego parafialnego świętowania. 

3.  Diecezjalne dożynki odbędą się w przyszłą niedzielę, 3 września w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej w Skalmierzycach. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup, a po niej występ zespołu „Mazowsze”. Więcej szczegółów na plakacie. 

4.  Od przyszłej niedzieli wraca stały porządek Mszy świętych: 7.30, 9.00, 10.00 (Piwonice), 11.15, 12.30, 16.00 

5.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – chorych w domach odwiedzimy od godzin porannych. Spowiedź w kościele od godz. 16.30. Będzie również dodatkowa Msza św.
o godz. 17.00, na którą szczególnie zapraszamy dzieci. W I sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo I sobót po Mszy św. porannej.    

6.  W sobotę, 2 września, zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny na VII Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach. Wyjście o godz. 9.30 spod Sanktuarium św. Józefa.  

7.  Wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Eucharystię rozpoczynającą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Odprawimy ją w przyszłą niedzielę, 3 września o godz. 11.15.    

8.  Polecamy prasę katolicką: „Opiekuna”, „Przewodnik katolicki” i „Niedziela”.         

9.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Zenona Zarębę. Wieczny odpoczynek…..