Grupa Turkusowa

GRUPA TURKUSOWA

381 Kaliska, 27 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 09.08 - 19.08-2018

Aby zapisać się do grupy proszę przeczytać REGULAMIN wypełnić FORMULARZ INTERNETOWY, wydrukować FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i przynieść do biura parafialnego. (formularz można również wypełnić w biurze parafialnym)

Zapraszamy na nasz profil na Facebook: Grupa Turkusowa (można tam zobaczyć projekt koszulek)

Historia:

Grupa Turkusowa powstała w 2001 r. z inicjatywy ks. Ryszarda Krakowskiego, gdy był wikariuszem naszej parafii.

Grupa Turkusowa to jedyna w swoim rodzaju grupa. Co rok na trasie w grupie pielgrzymują ludzie w różnym wieku, szczególnie duża ilość młodych osób. W grupie panuje atmosfera radości. Nie brakuje śpiewu, który pozwala iść, gdy bolą nogi. Pielgrzymujemy w bardzo różnych intencjach, również z wdzięczności za wszelkie dobro jakie otrzymaliśmy w naszym życiu. Stajemy się pielgrzymami przede wszystkim dlatego, żeby dać świadectwo naszej miłości do Boga. Podążając do naszej ukochanej Matki - Maryi, rozważamy również Jej osobę, która jest dla nas wzorem ufności, wiary. Oderwanie od codziennej rzeczywistości pomaga nam wyciszyć się, zwrócić uwagę na zagadnienia, którymi nie umiemy i nie mamy czasu zajmować się w codziennym życiu. Pielgrzymka jest do tego idealną okazją.

Rok 2001 „ Od Józefa do Maryi ” Przewodnik grupy: ks. Ryszard Krakowski galeria

Rok 2002 „ Bóg bogaty w Miłosierdzie ” Przewodnikgrupy : ks. Robert Piechocki galeria

Rok 2003 „ Idziemy w światłości Chrystusa ” Przewodnik grupy : ks. Robert Piechocki

Rok 2004 „ Naśladować Jezusa w rodzinie ” Przewodnik grupy : ks. Przemysław Nowakowski galeria

Rok 2005 „Przybyliśmy oddać Mu pokłon ” Przewodnik grupy : ks. Przemysław Nowakowski galeria

Rok 2006 „Miej Miłosierdzie dla nas ” Przewodnik grupy : ks. Henryk Sztendel galeria

Rok 2007 „Przypatrzcie się powołaniu Waszemu ” Przewodnik grupy : ks. Henryk Sztendel galeria

Rok 2008 „ Dla mnie żyć to Chrystus ” Przewodnik grupy : ks. Henryk Sztendel ; ks. Piotr Wesołowski

Rok 2009 „Święty Józef patron na nasze czasy… ” Przewodnik grupy : ks. Michał Będzieszak galeria

Rok 2010 „Nie bój się wziąć Maryi do siebie ” Przewodnik grupy : ks. Michał Będzieszak galeria

Grupa TURKUSOWA wyrusza 9 sierpnia.
Zapraszamy Ciebie do wspólnego pielgrzymowania !!!